فیلم و موزیک

نقد فیلم سونیک 2 (Sonic the Hedgehog 2) | سرگرم کننده تر از قسمت اول

Sonic the Hedgehog 2 به فیلمی بسیار سرگرم کننده تر از قسمت اول تبدیل می شود و شخصیت های بیشتری از دنیای سونیک به آن اضافه می شود. آراد نیوز را دنبال کنید و این فیلم را تماشا کنید.

Sonic the Hedgehog، اقتباسی از سری بازی های Sonic، در سال 2020 وارد سینما شد و توانست توجه ها را به خود جلب کند و به فروش غیرمنتظره ای دست پیدا کند. جالب اینجاست که بسیاری از شخصیت های سونیک قبلا شکایت کرده اند و پارامونت با ایجاد تغییراتی توانسته مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.

ساخت Sonic the Hedgehog 2 غیرمنتظره نبود و نسخه باکیفیتی از این کمدی اکشن به تازگی منتشر شده است، اما Sonic 2 چقدر مشکلات فیلم اول را حل کرد و به دنباله ای حتی بهتر تبدیل شد؟

Sonic با Tails در هواپیما در Sonic the Hedgehog 2 ملاقات می کند

Sonic the Hedgehog 2 دقیقاً از همان فرمول قسمت اول پیروی می کند

اگر بخواهیم از همان ابتدا به Sonic the Hedgehog 2 توضیحات مشخصی بدهیم، باید بگوییم که تقریباً همان مسیر قسمت اول را طی می کند و نسخه بزرگتر، شلوغ تر و هیجان انگیزتر است. Sonic the Hedgehog یک اقتباس بسیار وفادار از بازی های او نبود. حالا این برای قسمت دوم تغییر نکرده است و سازندگان به جای استفاده از فرمول برنده تصمیم گرفتند فرمول را گسترش دهند و برخی از کاستی ها را برطرف کنند و به جای آن موارد جدیدی اضافه کنند.

از ابتدای بازی Sonic the Hedgehog 2 شاهد سرنوشت دکتر اگمن هستیم که در سیاره ای پر از قارچ به دام افتاده بود و اکنون با کمک ناکلز به زمین بازگشته است. این اپیزود از همان ابتدا نوید داستان بسیار بزرگ تری را برای بیننده می دهد که در عمل نیز این موضوع را ثابت می کند. فیلم از همان ابتدا سرعت خوبی دارد و در یک صحنه زمان را تلف نمی کند تا خیلی سریع به اصل مطلب برسد. اگرچه فیلم در عمل تفاوت چندانی نداشت، اما ورود شخصیت هایی مانند تیلز و ناکلز کمک قابل توجهی به سونیک 2 و حتی سونیک کرد.

صف در Sonic the Hedgehog 2

ورود شخصیت های بیشتر از دنیای سونیک و ارتباط بیشتر با بازی های او بار فیلم را نه تنها بر دوش سونیک یا دکتر اگمن انداخته و شاهد شکل گیری صحنه های مفرح و جذاب تری هستیم. واضح است که سونیک هنوز هم ستاره فیلم خودش است، اما شخصیت نوکلز با جدیت و شخصیت تنها و منزوی اش باعث می شود صحنه های خنده دار شکل بگیرد و بتواند سونیک را در فیلم دنبال کند. شخصیت Tales نیز همانطور که ما انتظار داریم به ماجراجویی Sonic کمک می کند و موقعیت های عالی مانند مسابقه رقص در سیبری را ایجاد می کند.

Sonic the Hedgehog 2 همچنان به اصول قسمت قبلی که یک فیلم کمدی و حتی خانوادگی است، پایبند است، اما در مقابل یک اپیزود اکشن بسیار بیشتر است. این تا حدی به لطف حضور شخصیتی مانند ناکلز است، بنابراین ما می توانیم شخصیتی را ببینیم که می تواند راه سونیک را دنبال کند و با او مبارزه کند. ما در قسمت قبل چنین شخصیتی را ندیدیم و نبرد با دکتر اگمن فقط نبرد با چند صد ربات بود که البته هنوز هم در این قسمت شاهد آن هستیم.

Sonic و Conkles در تریلر جدید Sonic the Hedgehog 2 در حال مبارزه هستند

شخصیت های انسانی در Sonic the Hedgehog 2 در قسمت دوم ضربه محکمی به فیلم وارد کردند

این باعث می‌شود صحنه‌های اکشن بهتری نسبت به فیلم اول ببینیم و نکته مثبت دیگر این است که سونیک در این فیلم چالش‌برانگیزتر است، هم به دلیل تکامل شخصیت دکتر اگمن و هم به دلیل حضور او. او را شکست دهد با این حال او در هر قسمت از فیلم تعادلی بین شوخی ها و صحنه های اکشن و دراماتیک ایجاد می کرد، اما حضور ضعیف شخصیت های انسانی در دو قسمت اول فیلم باعث شد تا فیلم عملکرد بسیار بهتری داشته باشد.

در قسمت سوم و پایانی، زمانی که شخصیت های انسانی وارد مبارزه برای توقف دکتر اگمن می شوند، هر لحظه ممکن است تمرکزمان را از دست بدهیم و این موضوع تا حدودی بر کشمکش کلی فیلم تاثیر گذاشته است. بدیهی است که وقتی ما Sonic، Tails و Knuckles را که صورت فلکی هستند تماشا می کنیم، دوست داریم که کل فیلم روی آن تمرکز کند، تا زمانی که خانواده واچوفسکی به سر آنها ضربه بزند و دکتر اگمن را تعقیب کنند.

Knuckles در Sonic the Hedgehog 2

البته شخصیت های انسانی کمک خوبی برای صحنه های احساسی و درام فیلم هستند، اما حضور بیش از حد آنها در قسمت پایانی Sonic the Hedgehog 2 تا حدودی کل را تحت تاثیر قرار داده است. قسمت کمدی Sonic 2 با شخصیت های جدید به مراتب بهتر از قسمت اول است و پیشرفت محسوسی دارد که تا حدودی به شخصیت ناکلز در کل مربوط می شود، اما فیلم همچنان صحنه های کمدی اضافی و آزاردهنده ای دارد که قابل مقایسه است. به قسمت قبل اول کمتر هستند.

با این حال می‌توان صحنه‌های کمدی آزاردهنده‌ای را دید که نبود آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به فیلم کند. صحنه هایی مانند شوخی های زیاد جیم کری در مورد دکتر اگمن و دیگر شخصیت های انسانی فیلم که ظاهرا سازندگان سعی کردند نقش مهمی در فیلم داشته باشند اما چندان موفق نبودند. به هر حال، شخصیت‌های انسانی کم‌اهمیت‌ترین شخصیت‌های انسانی فیلم هستند و حتی به عنوان قسمت اول، در اینجا شاهد تهدید بزرگی علیه آن‌ها نیستیم.

Sonic در هواپیما در Sonic the Hedgehog 2

شخصیت‌های Knuckles and Tails کمک قابل توجهی به بهبود Sonic the Hedgehog 2 کردند.

اما باز هم می بینیم که سازندگان سعی می کنند آنها را بخشی از داستانی کنند که بسیار یادآور فیلم های MonsterVerse است، جایی که افراد کمی به شخصیت های انسانی توجه می کنند. به طور کلی، نام‌های بزرگی در فیلم مانند جیمز مارسدن وجود دارند که مطمئناً نمی‌توان از او انتظار داشت که فقط یک نقش کوچک داشته باشد، اما ممکن است راه‌های بهتری برای حضور او در Sonic 2 وجود داشته باشد تا اینکه یک بازنده بزرگ باشد. فیلمی که در نهایت هدف و کمک به سونیک در بخش دیگری مشخص نشد.

اما جیم کری همچنان بهترین شخصیت انسانی فیلم است. قبلا گفتم که برخی از شوخی های آزاردهنده فیلم متعلق به جیم کری است اما در مجموع او بازی خوبی در فیلم دارد و این شوخی ها تا حدی به فیلمنامه و کارگردانی فیلم مربوط می شود نه عملکرد او در طول فیلم. اما در مورد دیگر شخصیت‌های انسانی در Sonic 2، آن‌ها با خطوط داستانی مبهمی پایان می‌یابند که در پیشرفت داستان نقش دارند، نه اینکه واقعاً بودن یا نبودن آنها در فیلم مهم باشد.

سونیک و سگ در حال تماشای تلویزیون در Sonic the Hedgehog 2 هستند

Sonic the Hedgehog 2 همچنین ارجاعات جالبی به فیلم های مختلف دارد، مانند بتمن یا سرباز زمستان که در نگاه اول ممکن است به نظر برای تبلیغ فیلم باشد، اما در شوخی های فیلم کمک زیادی کرده است. شاید حتی بتوان گفت ارجاعات فیلم تا حدی خلاقانه و حتی بر اساس تاریخچه فیلم است. در نهایت، این فیلم پایان خوبی دارد و بینندگان را به تماشای دنباله دعوت می کند، این بار سونیک باید با چالشی جدید و حتی دشوارتر روبرو شود.

Sonic the Hedgehog 2 بالاخره توانست در قسمت هایی پیشرفت کند و تجربه بسیار بهتر و سرگرم کننده تری نسبت به قسمت اول ارائه دهد. این فیلم دنیای بزرگتری نسبت به قسمت اول دارد و اتفاقات آن بسیار رشد کرده است، اما همچنان همان فرمول قسمت اول را دنبال می کند و این بار شاهد حضور شخصیت های Knuckles and Tails هستیم که از نکات مثبت این قسمت است. . Sonic 2 ممکن است چندان به سونیک وفادار نباشد، اما همچنان می تواند برای طرفداران سرگرم کننده و جذاب باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا