فیلم و موزیک

نقد فیلم آنچارتد (Uncharted) | اقتباسی وفادارانه؟

اگرچه Uncharted با بازی تام هالند از ناتان دریک سرچشمه می گیرد، اما سوال مهم این است که تا چه حد فیلم به Uncharted صادق بوده است؟ آراد نیوز را دنبال کنید و این فیلم را تماشا کنید.

بازار اقتباس از بازی های ویدیویی بسیار داغ شده است و اکنون شاهد حضور افراد بیشتری در گیشه هستیم. Uncharted جدیدترین فیلمی است که بر اساس مجموعه ای از بازی های ویدیویی محبوب به همین نام ساخته شده است و یکی از چندین پروژه سونی پیکچرز با نام تجاری پلی استیشن پروداکشن بر اساس بازی های پلی استیشن است.

Uncharted داستان نیتن دریک را دنبال می کند که اکنون یک بارمن است و پس از آشنایی با ویکتور سالیوان، آماده است تا وارد یک ماجراجویی بزرگ برای یافتن گنجی شود که سال ها هیچکس نتوانسته آن را پیدا کند. او باید کاری را که سام، برادرش، سال ها پیش آغاز کرده بود، به پایان برساند.

ناتان دریک و ویکتور سالیوان Uncharted را مطالعه می کنند

Uncharted داستانی آشنا است و مانند نسخه های بازی در اینجا قرار است به دنبال گنج یا میراث پنهانی باشیم که سال ها هیچکس آن را پیدا نکرده است، اما این بار به جای کنترل ناتان دریک در میانسالی، به تماشای آن می پردازیم. ماجراجویی ناتان دریک ما جوان هستیم. اولین سوال برای طرفداران Uncharted این است که آیا Uncharted اقتباسی از Loyalty از سری بازی ها است؟ اگرچه سازندگان بارها اعلام کرده‌اند که تاریخ ساخت این فیلم باید از روزهای اولیه ناتان دریک باشد و ما فقط همان نسخه‌ای از نیتن دریک را که می‌شناسیم نخواهیم دید، اما بدیهی است که انتظار یک اقتباس واقعی از آنچارتد را داشتیم.

آیا Uncharted اقتباسی از Loyalty از سری بازی‌ها است؟ یا هدف فیلمسازان صرفاً سرگرم کننده بود؟

Uncharted ارجاعات خوبی به بازی های خود دارد و در واقع داستان و اتفاقات فیلم تا حد زیادی از نسخه سوم و به خصوص چهارم بازی الهام گرفته شده است. همچنین می‌توانیم شاهد شگفتی‌های خوبی در طول فیلم باشیم، اما میزان وفاداری فیلم به Uncharted به بخش‌هایی از اواسط فیلم، برخی از مراحل و کات سین‌های بازی و به طور کلی کشور نزدیک‌تر است. درست باشد ما نیستیم.

بنابراین پاسخ سوال اول این است که Uncharted واقعاً یک اثر وفاداری نیست و حتی اگر نام فیلم را نمی دانستیم، کمی سخت بود که آن را فیلمی بر اساس Uncharted بنامیم. در واقع، Anchartd بر اساس دوران کودکی نیتن دریک ساخته شده است و سازندگان به سمت جوانی او رفتند، اما سازندگان در نهایت تصمیم گرفتند به جای تماشای یک فیلم اکشن ماجراجویی به سبک آنچارتد، راه خود را بروند. ، بیشتر فیلم های اکشن ماجراجویی را با کلیشه کامل تماشا می کنیم.

تام هالند در نقش ناتان دریک و مارک والبرگ در نقش سالی در کشتی قدیمی در Uncharted

روبن فلیشر که Zombieland را برای Venom کارگردانی کرد، قبلاً نشان داده است که ریسک نمی‌کند و سعی می‌کند یک کار سرگرم‌کننده و نه متفاوت ارائه دهد. Uncharted از همین اصول پیروی می کند. البته وقتی صحبت از فلیشر می شود، باید انتظارات را کنترل کرد. بدون شک Zombieland یکی از بهترین کمدی های اکشن زامبی اکران شده است، اما او حتی پس از پایان فیلم هم نتوانست این موفقیت را تکرار کند.

شخصیت های منفی Uncharted و جوک های خنده دار از مهم ترین مسائل فیلم Uncharted هستند.

نکته اصلی این است که اگر به دنبال کارگردانی برای ارائه یک فیلم سرگرم کننده هستید، فیشر آدرس درستی است، اما اگر به دنبال فیلمی در اندازه ایندیانا جونز هستید، قطعا انتخاب اشتباهی است. Uncharted هرگز اثری کاملا واقعی نیست و به زودی متوجه خواهیم شد. این فیلم دقیقاً مسیر فیلم های سونیک را دنبال می کند و بیشتر روی خلق اثری تمرکز دارد که مخاطب را حدود 2 ساعت سرگرم کند. Uncharted کاملاً کلیشه ای است، اما بر خلاف آن بسیار سرگرم کننده است. اگر فیلم را به عنوان اقتباسی از Uncharted تماشا نکنیم، به احتمال زیاد فیلم را با لذت تماشا خواهیم کرد.

Uncharted قطعا مشکلات زیادی مانند صحنه های اکشن گاهی متوسط ​​یا شوخی های مضحک و تکراری در صحنه های مختلف، جلوه های ویژه متوسط ​​و غیر واقعی و شخصیت های منفی تک بعدی و ضعیف دارد، اما به طور کلی بسته ای مانند Sonic را برای رسیدن به هدف خود ارائه می دهد و همچنین افراد را سرگرم می کند. حضار. واقعیت این است که فیلم برای دقایق زیادی جدی گرفته نمی شود و ظاهرا خود سازندگان فیلم تصمیم گرفته اند به جای کپی برداری از بخش هایی از بازی های آنچارتد، حداقل یک قسمت سرگرم کننده از فیلم را ارائه دهند.

سوفیا علی در نقش کلیه فریزر در Uncharted

این دقیقاً همان اتفاقی است که چند سال پیش برای Tomb Raider افتاد که سازندگان تنها قسمت هایی از بازی را قرار دادند تا بگویند این داستان Tomb Raider و Lara Croft است و بقیه قسمت ها را به طرز ناشیانه ای تمام کردند که در نهایت تبدیل به یک اثر شد. . معلوم شد که ما حتی به سختی می توانیم آن را سرگرم کننده بدانیم. البته واضح است که دنیای Uncharted پتانسیل بسیار بیشتری نسبت به Uncharted دارد و متاسفانه از این پتانسیل ها به درستی در فیلم استفاده نمی شود، اما حداقل اگر آن را با فیلمی مانند تام ریدر مقایسه کنم، می توانم بگویم که Uncharted همان فیلم است. اکثر کارهای کوچکی که می توان انجام داد. یکبار مشاهده شد

بازیگرانی که برای شخصیت های اصلی Uncharted انتخاب شده اند، شباهت زیادی به نسخه بازی ندارند

اما در مورد وفاداری فیلم Uncharted به بازی گفتیم که در مورد بازیگران فیلم هم همینطور است. منظورم شباهت ظاهری نیست و این نباید نکته اصلی در انتخاب بازیگر باشد. سونی برای ایفای نقش های نیتن دریک و سالی به سراغ تام هالند و مارک والبرگ رفت که می توان گفت کمترین شباهت را به طراحی هایشان دارند. برخلاف انتظار و با اینکه شاهد بازی متفاوتی نیستیم، اما هر دو بازیگر در طول فیلم بازی خوبی دارند و حتی شیمی خوبی هم پیدا می کنند.

با این حال، به نظر نمی رسد آنها در مواجهه با نیتن دریک و سالی جوان، انتخاب درستی انجام دهند. اگرچه تام هالند سعی کرده از نقش مرد عنکبوتی فاصله بگیرد، با توجه به اینکه دو فیلم متوالی ساخته شده است، انتظار بازی بسیار متفاوت از او بسیار سخت است. پیش از این هالند در فیلم The Devil All the Time نشان داده بود که می تواند از نقش پیتر پارکر فاصله بگیرد و نقشی متفاوت بازی کند.

ناتان دریک در خیابان های بارسلونا در Uncharted با سالی با Kidney صحبت می کند

اما وقتی صحبت از فیلم‌های پرفروش به میان می‌آید، این امر به ویژه در مورد بازیگران جوان صادق است و شاید حتی سونی بخواهد از محبوبیت هلند در فیلم‌های مارول و مرد عنکبوتی برای تبلیغات Uncharted استفاده کند. حتی مارک والبرگ دقیقا همان نقشی را بازی کرد که در چند سال اخیر از او دیده بودیم. در کل اگر بازی Uncharted را در نظر نگیریم شاید بازیگران نسبتا قابل قبولی باشند و حتی سوفیا تیلور علی در نقش Kidney Freezer به خوبی بازی کند اما در کل سونی می تواند انتخاب های جذاب و متفاوت تری داشته باشد. با این حال، وقتی معیار سونی شباهت هلندی به دریک جوان در بازی است، نباید انتظار زیادی از انتخاب این استودیو داشت.

فیلم Uncharted در نهایت یک پس‌زمینه خوب برای دنباله آن فراهم می‌کند

Uncharted اگرچه حاوی ارجاعاتی به بازی‌های Uncharted مانند مراحل مدل‌سازی، بلایای طبیعی و محیط‌های بازی است، اما در نهایت صحت ندارد و حتی تاریخچه بازی را نادیده می‌گیرد. اگرچه این فیلم پیش درآمد بازی نامیده می شود، اما به نظر می رسد که Uncharted قرار است به طور کامل تاریخ بازی را نادیده بگیرد و در نهایت مسیر خودش را طی کند. به طور کلی، Uncharted قصد دارد یک فیلم سرگرم کننده باشد، نه یک اثر واقعی که به هدف خود برسد، بلکه تبدیل به فیلمی شود که ارزش یک بار دیدن را دارد.

Uncharted پتانسیل زیادی داشت که متاسفانه از آن به درستی استفاده نشد اما ای کاش مشکل فیلم از همان ابتدا سبیل در قسمت اول نبود. در هر صورت سونی می توانست با انتخاب کارگردان و فیلمنامه نویس برای بازیگران بهتر، فیلم بهتری را به طرفداران عرضه کند. Uncharted بالاخره شروع یک سریال سینمایی جدید است که با انتخاب فیلمنامه نویس ها و کارگردانان بهتر، جایی برای امیدواری به دیدن دنباله ای بسیار بهتر است. البته این موضوع در مورد شخصیت های منفی فیلم نیز صدق می کند که بدون شک در کنار شوخی های فیلم بزرگترین مشکل قسمت اول هستند.ناتان دریک، سالی و کلوی در کلیسایی در بارسلون در Uncharted

Uncharted ممکن است در نهایت به عنوان یک فیلم مدرن ایندیانا جونز در نظر گرفته نشود، اما می تواند یک پیش غذای بسیار خوب برای طرفداران ایندیانا جونز 5 قبل از انتشار باشد. در هر صورت Uncharted مدل چندان مناسبی برای اقتباس از بازی های ویدیویی نیست، اما فیلمی است که می تواند تماشاگران را به سینماها ببرد و روند ساخت چنین فیلم هایی را ادامه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا