فیلم و موزیک

نقد سریال هیلو (Halo) | فصل اول

آیا Halo اقتباسی درخشان از هیلو با اکشن پر زرق و برقش است یا مسیر دیگری را طی کرده است؟ آراد نیوز را دنبال کنید و فصل اول این سریال را نقد کنید.

ساخت بازی Halo به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در سال 2013 به طور رسمی تایید شد، اما تولید و انتشار آن تقریبا یک دهه طول کشید و مدتی از انتشار فصل اول این سریال که اقتباسی از یک سری بازی های ویدیویی بسیار محبوب ایکس باکس است، می گذرد. . شبکه پارامونت پلاس به پایان رسیده است. هیلو مانند دنیای بازی، داستان مستر چیف را دنبال می کند که برای مبارزه با کانتون ها آماده می شود، اما با یک شی مرموز روبرو می شود که ممکن است کلید پیروزی در جنگ باشد.

مستر آشپز در کنار دیگر شخصیت های Halo

سری Halo از همان ابتدا نشان می دهد که داستانی مشابه نسخه بازی را روایت نخواهد کرد

سری Halo از ابتدا نشان می دهد که داستانی مشابه نسخه بازی را روایت نخواهد کرد که بدون شک قابل درک است. با این حال، اقتباس کامل از بازی کار آسانی نیست و سازندگان اکنون می توانند به جای اینکه داستان بازی را به طور کامل در مجموعه به تصویر بکشند، داستان خود را بسازند. اما سوال اصلی این است که سازندگان مجموعه هیلو چقدر وفادار بوده اند و تا چه اندازه توانسته اند به اهداف خود برسند و اقتباسی شایسته از سری بازی هایلو و شخصیت آقای سرآشپز ارائه دهند؟

قبلاً گفتم هیلو یک سریال کاملاً وفادار نخواهد بود و نباید انتظار اقتباس تک به تک از داستان بازی را داشته باشیم، اما آیا این بدان معناست که سریال وفادار نخواهد بود یا سازندگان می توانند هر تغییری را که می خواهند انجام دهند. ايجاد كردن؟ بدیهی است که وقتی صحبت از اقتباس می شود، می توان انتظار تغییراتی داشت تا بیننده آن را بهتر درک کند، اما در مورد Halo اتفاقات عجیبی افتاده است که نمی توان آن ها را تنها برای نویسنده تغییرات در نظر گرفت.

مستر چیف و اسپارت ها در سریال Halo قدم می زنند

سری Halo پس از یک شروع خوب شروع می شود، اما به تدریج به سمت دیگری حرکت می کند. ما می توانیم درک کنیم که جنگ شورای امنیت سازمان ملل متحد با کاونتری هنوز در مراحل ابتدایی است و حتی این واقعیت که قرار نیست شورای امنیت سازمان ملل فقط یک نیروی خالص و مقدس باشد، راه حل خوب و قابل قبولی است. با این حال، مشکل دقیقا از جایی شروع می شود که سریال هیلو همیشه از منبع اقتباس فاصله می گیرد و در اینجا مشخص می شود که سازندگان تصمیم گرفته اند داستانی را روایت کنند که فقط نام و هویت شخصیت ها را در خود دارد.

مشکل اینجاست که سریال Halo در حال تجربه یک بحران هویت است. شاید بتوان گفت که این سریال ممکن است مخاطبان جدیدی را هدف قرار دهد و بدیهی است که این اشتباه نیست، اما وقتی در مورد سریال هیلو صحبت می کنیم، مشخصاً انتظار داریم که آقای آشپز در انتهای لیست باشد. با این حال، مندلیان هنوز هم نمونه خوبی از این است که سازندگان هیلو ممکن است تصمیم درستی برای نشان دادن چهره آقای چیف نداشته باشند یا کمتر کار کرده باشند.

آقای سرآشپز در سریال Halo

سریال Halo به تدریج از منبع اقتباس فاصله می گیرد و به اثری تبدیل می شود که شباهت آن به دنیای هیلو فقط سطحی است.

اولین نکته مربوط به اسپارتی هاست که واقعاً در قالب روبات هایی متفاوت با نسخه بازی به تصویر کشیده شده اند. اسپارت ها واقعاً مانند خواهر و برادری هستند که تا زمانی که همه افراد سریال به نحوی آنها را کنترل نکنند، هیچ چیزی برای انجام ماموریت متوقف نمی شود. از طرفی تغییرات در شخصیت مستر سرآشپز چندان قابل قبول نیست و بیش از جان 117 شاهد قهرمانی هستیم که به جای اتمام ماموریت خود به موضوعات دیگری دست می زند و عملا خبری از این اسپارتان دوست داشتنی نیست که به جای صحبت کردن، مرد عمل است.

در مورد جنگ کاونتری و ماهیت آن نیز همینطور است و هولزی، اگرچه یکی از بهترین شخصیت های این مجموعه است، اما تغییرات عجیبی دارد و مشخص نیست که سازندگان مجموعه Halo به سراغ بازی ها یا حداقل رمان ها رفته اند یا فقط تصمیم گرفته اند. از نام این شخصیت ها استفاده کنید. برای درک بهتر این موضوع بهتر است مقایسه ای با سری Castlevania داشته باشیم که اقتباس مستقیم از بازی های او نیست، اما در عمل اثری نسبتا وفادار است که روح و هویت بازی را تغییر نداده است.

دکتر هولزی در قسمت اول Halo

انیمه Castlevania دارای شخصیت هایی از دنیای بازی و حتی شخصیت های جدید است، اما در پایان نمی گوید که داستان بلمونت و آلوکارد و مبارزه با خون آشام ها و موجودات شیطانی اهمیتی ندارد، در عوض بلمونت به دنبال مشکلات دیگری خواهد بود. اما در سریال Halo خبری از آن نبردهای حماسی بین نیروهای شورای امنیت سازمان ملل متحد و کاونتری نیست و نه اینکه آقای سرآشپز جان خود را برای پایان دادن به جنگ به خطر انداخته است و این نسخه از مستر سرآشپز به دنبال یافتن جایگاه خود در این دنیا است و گذشته اش

در این میان شخصیتی به نام مکی برای تکمیل شخصیت جان ساخته می شود. شخصیت مکی پتانسیل خوبی دارد و اتفاقا پیچیدگی قابل قبولی از او می بینیم اما متاسفانه این شخصیت داستان سریال و اهداف نویسندگان را قربانی می کند و در نهایت شاهد تحول این شخصیت و رسیدن به جایگاهی نیستیم. سزاوار است. پایان ناامید کننده مکی یکی دیگر از تصمیمات ضعیف نویسندگان سریال است، اما به هر حال هدف سریال نشان دادن رقابت بین دو گروه برای رسیدن به حلقه هیلو است و معلوم نیست چه چیزی در انتظار آنهاست.

دعوای آقای سرآشپز با تپانچه BR در سریال Halo

شخصیت های Mr. Chief و Spartans در سری Halo تفاوت زیادی با نسخه بازی دارند

همچنین هنگام صحبت در مورد هیلو نباید کورتانا را فراموش کنیم. در سری Halo شاهد یک کورتانای بسیار متفاوت هستیم که اولین وظیفه اش کنترل رفتار مستر آشپز است. در واقع اهداف کورتانا در اینجا کاملاً متفاوت است و حتی تنش بین این دو شخصیت حداقل یکی از نکات مثبت سریال است، بنابراین آنها از ابتدا به یکدیگر اعتماد دارند. اگرچه کورتانا در ابتدا متفاوت به نظر می رسد، اما بعداً بهتر و قابل قبول تر به نظر می رسد. با این حال، نقش کورتانا آن چیزی نیست که انتظار داشتیم و همچنان شاهد شخصیتی هستیم که با منبع اقتباس در تضاد است.

اگرچه این شخصیت هیچ شباهتی به کورتانای هیلو ندارد، اما همچنان می توان از او به عنوان یک شخصیت خوب در سریال یاد کرد و دقیقاً مشابه هولزی در سریال است که بیشتر شبیه یک دانشمند دیوانه است که می خواهد انسان را نابود کند.race.Imaged . بدون شک از چنین تغییراتی به عنوان یک لحظه مثبت یاد نمی شود و در واقع ما بیشتر طرفدار سریالی هستیم که با نامی کاملا مستقل بهتر از اقتباسی از Halo است.

جان 117 و مکی در سریال Halo

اما اگر فکر می کنید که خط داستانی اصلی Halo بزرگترین مشکل این مجموعه است، سخت در اشتباهید. در کنار خط اصلی داستان، شاهد داستان فرعی هستیم که به نظر می رسد نقش مهمی در داستان در آینده ایفا کند. درست حدس زدید، من در مورد خط داستانی جذاب Cowans صحبت می کنم که بدون شک دلخراش ترین و بدترین قسمت سریال است. مشکل اینجاست که مشخص نیست خط داستانی Cowans واقعاً چه نقشی در تاریخ هیلو و دنیای او بازی می‌کند و چرا ما واقعاً باید به او و اهدافش که گاهی کودکانه هستند اهمیت بدهیم.

بدتر از همه، او یک قسمت بسیار خاص می گیرد که در آن بهترین بخشش این است که در خواب توسط آقای آشپز کشته شود تا حداقل کمی دل ما خنک شود. این دقیقاً همان چیزی است که قبلاً گفتم و هیلو به جای تمرکز بر جنگ بین شورای امنیت سازمان ملل و کاونتری و تمرکز بر دوره های امید بشریت به ابرقهرمانان اسپاران، ما را به داستان کوان ها می رساند که به تدریج به من این احساس را داد که شاید سازندگان کوچکترین چیزی در مورد دنیای هیلو نمی دانند و شاید از آن متنفر باشند.

Cowans در مراسم در سریال Halo

The Cowboys Plot in Halo ضعیف ترین و بی هدف ترین خط داستانی این مجموعه است

واقعیت این است که خط داستانی Cowans فقط از کسی می آید که با هیلو مشکل دارد و حتی این باعث می شود داستان Halo 5 شبیه یک اثر هنری به نظر برسد. اما سریال Halo با اینکه در تاریخ و شخصیت پردازی در جهت مخالف عمل می کند و قطعا هیلویی نیست که ما آن را بشناسیم و کاملاً با آن آشنا نباشیم، سازندگان سریال تلاش زیادی برای خلق صحنه های اکشن کشیده اند. صحنه های اکشن این سریال واقعا خوب و با کیفیت هستند و هر بار که سریال روی صحنه های نبرد و اکشن تمرکز می کند شاهد یک قسمت خوب و هیجان انگیز هستیم.

اگرچه در برخی صحنه ها ممکن است برخی از این صحنه ها تصنعی و کارتونی به نظر برسند، اما در بیشتر موارد جلوه های ویژه کیفیت قابل قبولی دارند و حتی ارجاعات خوبی به بازی دارند. این دقیقاً همان چیزی است که من را به یاد Halo 5 می اندازد، جایی که تریلرهای تبلیغاتی بازی بسیار بهتر و جذاب تر از بازی بودند و تا جایی که بسیاری شوخی می کردند، ما در واقع دو تیم مختلف را در Halo 5 دیدیم. حالا این احساس ممکن است واقعی باشد. برای سریال Halo و حتی امیدوارم در فصل دوم شاهد صحنه های اکشن بیشتری باشیم.

آقای سرآشپز و تیم نقره ای در سری Halo

به طور کلی، هیلو می تواند یک سریال ناامید کننده برای طرفداران Mr. چیف و دنیای بازی اش و علاوه بر چند قسمت نسبتا خوب با صحنه های اکشن جذاب و خوب، شاهد داستانی سطحی، غیر واقعی و کاملاً نامناسب هستیم. اگرچه Halo اقتباس مستقیم بازی نیست، اما از نظر ویژگی ها و داستان گویی چندان شبیه به هم نیست و اگر شما هم مانند من از طرفداران پر و پا قرص هیلو هستید، احتمالا ناامید خواهید شد.

البته سریال Halo برای کسانی که بازی های او را ندیده اند یا کمی با او ناآشنا هستند می تواند سریال بسیار جذاب تری باشد و در کل با یک سریال سرگرم کننده و نسبتا جذاب طرف هستیم. با این حال، حتی بدون در نظر گرفتن بازی، هیلو یک سریال پر از ایرادات مختلف مانند خط داستانی کابوی ها است، در حالی که صحنه های غیر ضروری برای تبدیل آن به یک سریال بزرگسالان وجود ندارد و امیدواریم فصل دوم Halo حداقل در عمل باشد. به دنیای بازی Be the Game بسیار وفادارتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا