تکنولوژی

نرخ کرایه تاکسی خطی و اتوبوس در تهران تا 35 درصد افزایش پیدا کرد

قیمت تاکسی و اتوبوس تهران در سال 1401 بر اساس مصوبه شورای شهر تهران اعلام شد. قیمت حمل و نقل به طور متوسط ​​25٪ افزایش یافته است. اما حداکثر افزایش تعرفه 35 درصد خواهد بود.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

افزایش قیمت حمل و نقل عمومی از امروز 11 اردیبهشت 1401 اجرایی شد و مردم برای استفاده از تاکسی و بلیت ناوگان مترو و اتوبوس 25 درصد بیشتر پرداخت خواهند کرد. برای جزئیات بیشتر این خبر با سایت خبری آرادهمراه باشید.

هزینه تاکسی و اتوبوس در تهران

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، رانندگان تاکسی می توانند در ترافیک یا بارندگی تا 30 درصد بیشتر از مسافران هزینه دریافت کنند، اما میانگین افزایش 25 درصدی مصوب شده است.

هزینه تاکسی و اتوبوس در تهران

سید مجتبی شفیعی با بیان اینکه تعرفه حمل و نقل عمومی حداکثر 35 درصد و به طور میانگین 25 درصد افزایش می یابد، افزود: درصد فعلی افزایش می یابد اما به دلیل سیاست حمایتی شهردار تهران درصد است.

وی گفت: مابه التفاوت تعرفه مصوب با قیمت واقعی سرویس هر ناوگان توسط شهرداری تهران جبران می شود تا هزینه اضافی به شهروندان تهرانی تحمیل نشود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در خصوص افزایش عوارض در اول اردیبهشت ماه سال جدید گفت: به شهروندان تهرانی از روز اول اردیبهشت ماه سال جاری ابلاغ شد.

افزایش قیمت حمل و نقل عمومی در تهران

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: شهروندان تهرانی می توانند در صورت مشاهده تخلف با سامانه 1888 تماس گرفته و به دست اندرکاران سازمان تاکسیرانی شهر تهران اطلاع دهند.

افزایش قیمت حمل و نقل عمومی در تهران

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در خصوص تغییر قیمت بلیت متروی تهران گفت: مسافران می توانند این نوع بلیت را خریداری کرده و در خطوط مختلف مترو بدون محدودیت سفر به ایستگاه مورد نظر خود بروند.

با توجه به افزایش 25 درصدی قیمت بلیت مترو، اعلام شد مسافرانی که از طریق اپلیکیشن های مجاز و یا دستگاه های فروش خودکار نصب شده در ایستگاه های مترو اقدام به خرید بلیت کنند، از تخفیف 5 درصدی برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تخفیف 50 تا 90 درصدی برای گروه های ویژه دانشجویان، سالمندان و دانشجویان خبر داد. علاوه بر این، 25 درصد جانبازان و بزرگترها معمولاً از مترو تهران و حومه به صورت رایگان استفاده می کنند. وی افزود: بلیت گروه های خاص از طریق سایت eticket.tehran.ir در اختیار مسافران واجد شرایط قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مالیات و بلیط اتوبوس تهران چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات با سایت خبری آراددر میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا