خودرو

نحوه عملکرد و ایرادات گیج (آمپر) بنزین چیست ؟

گیج بنزین خودرو چگونه کار می کند؟

آراد; نشانگر سطح سوخت خودرو یکی از پرکاربردترین قطعات خودرو برای رانندگان است که در این مقاله به نحوه عملکرد آن می پردازیم.

رانندگی در حالی که سنج بنزین در حالت آرام است، استرس زا و مضطرب است، اما اگر شما از آن دسته رانندگان کنجکاوی هستید که می خواهید بدانید در این حالت تا کجا می توانید پیش بروید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. .

گیج سوخت از آن دست وسایلی است که دقت کافی ندارد. در حالی که این می تواند برای راننده و ماشین مفید باشد، اما به شما امکان می دهد در طول سال از پمپ بنزین های بیشتری بازدید کنید که منجر به زمان و هزینه بیشتر می شود. محبوبیت این نشانگرها از زمانی آغاز شد که رانندگان متوجه شدند که وقتی این نشانگر وضعیت باک خالی را نشان می دهد، خودرو هنوز مسافت قابل توجهی را طی می کند. برای درک این وضعیت و دلیل آن باید با ساختار و اجزای گیج سوخت آشنا شویم. به زبان ساده، گیج سوخت از دو قسمت فرستنده و گیج فشار تشکیل شده است که در ادامه به تفصیل به آن می پردازیم.

روغن موتور مناسب پراید روغن موتور مناسب بنز E200 روغن موتور مناسب تندر 90 روغن موتور مناسب پژو 206 روغن موتور مناسب پژو 405 راه های کاهش مصرف سوخت پراید راه های کاهش مصرف سوخت سمند کاهش مصرف سوخت پژو 405 آموزش تعمیرات خودرو آموزش مجله چنل برای من آموزش مکانیک مکانیک

فرستنده

فرستنده در داخل باک خودرو قرار دارد. قسمت اصلی فرستنده یک شناور است که معمولاً از فوم ساخته می شود. شناور به یک میله فلزی نازک متصل است که انتهای آن به یک مقاومت متغیر آویزان است. مقاومت متغیر وسیله ای الکتریکی است که با ایجاد مقاومت در مسیر جریان، کمیت را تنظیم می کند. هرچه مقاومت بیشتر باشد جریان کمتری از آن عبور می کند. مقاومت متغیر تعبیه شده در باک خودرو از یک ورقه نازک پوشیده شده با ماده مقاومتی تشکیل شده است که یک سر آن به یک میله شناور و سر دیگر آن نشانگر وضعیت سوخت است. با افزایش و کاهش سطح سوخت در باک، میله شناور روی مقاومت حرکت می کند که منجر به تغییر مقاومت می شود. تغییر مقاومت باعث تغییر مقدار جریان الکتریکی ارسالی به نشانگر می شود و در نهایت راننده متوجه جابجایی نشانگر گیج سوخت می شود.

فرستنده نشانگر سوخت

دقت پایین این مکانیزم به دلیل ساختار آن کاملا مشخص است. با توجه به این ساختار، گیج بنزین خودرو پس از سوخت گیری در مسافت نسبتا طولانی همچنان وضعیت باک پر را نشان می دهد. در حالی که مخزن در حال پر شدن است، به سمت بالا حرکت می کند، اما هنگامی که به طور کامل شارژ می شود در سوخت فرو می رود که منجر به حداقل مقاومت می شود. به همین دلیل برای اینکه گیج سوخت شناور حرکت کند، ابتدا باید آن را از حالت سینک خارج کرده و سطح سوخت آنقدر پایین باشد که باعث به سمت پایین حرکت شناور شود. بنابراین هنگامی که باک برای مدت طولانی پر است، نشانگر سوخت نشان می دهد که باک پر است.

عملکرد نشانگر سوخت

وضعیت مشابه زمانی رخ می دهد که مخزن خالی است. شناور سوخت هرگز به کف باک نمی چسبد و همیشه فاصله کمی بین کف باک و شناور وجود دارد که وضعیت نشانگر خالی بودن باک و مسافت نسبتا طولانی طی شده برای توقف خودرو را توضیح می دهد. از طرفی یکی دیگر از عوامل نادرست بودن این مکانیزم ظاهر مخزن سوخت است. مخازن سوخت خودروهای امروزی از پلاستیک ساخته شده و به گونه ای قالب بندی می شوند که می توان آنها را در فضاهای بسیار محدود قرار داد. گاهی اوقات مخازن به گونه ای طراحی می شوند که در اطراف سایر قسمت های خودرو مانند قاب و بدنه قرار گیرند. به همین دلیل، وقتی گیج سوخت نیمی از وضعیت را نشان می دهد، مقدار واقعی سوخت در باک ممکن است کمی بیشتر یا کمتر از نیمی از حجم باک باشد.

پمپ بنزین نیسان کجاست نحوه تعویض پمپ بنزین تعمیر پمپ بنزین ال 90 پمپ بنزین پراید کجاست علل خرابی پمپ بنزین.

نشانگر

نشانگر درست مانند یک فرستنده دستگاه معمولی است. مقاومت متغیر مورد بحث در بخش قبل به دور یا مجاور یک ورقه نازک از مواد دو فلزی پیچیده شده است. جریانی که از فرستنده و مقاومت متغیر می گذرد در نهایت به این صفحه غیر فلزی می رسد که یک سر آن به مقاومت متغیر و سر دیگر آن به فلش نشانگر بنزین متصل است. ورق دو فلزی از ترکیب دو فلز ناهمگن که هر کدام دارای ضریب انبساط حرارتی متفاوتی هستند به دست می آید. با افزایش مقاومت در مسیر جریان، گرمای تولید شده توسط جریان کاهش می یابد. در نتیجه ورق دو فلزی سرد می شود. با سرد شدن بی متال به دلیل اختلاف ضریب انبساط حرارتی، ورق از حالت منحنی منحرف می شود و با صاف شدن، نشانگر سوخت از حالت “مخزن” پر به حالت “مخزن خالی” می رود.

با گرم شدن ورق دو فلزی و به دلیل اختلاف ضریب انبساط حرارتی، ورق در یک جهت خم می شود که در آن ورق با ضریب انبساط کمتر قرار دارد. این جابجایی فیزیکی جزئی می تواند گیج سوخت را به حرکت درآورد که یکی از کاربردهای مبتکرانه این وسیله ساده است.

تعمیر و نگهداری خودرو خاموش کردن چراغ کنترل آموزش مکانیک و برق خودرو سایت تعمیر خودرو خواندن کد خطای عیب یابی خودرو  مجله خودرو آراددلایل روشن شدن چراغ کنترل نحوه تمیز کردن چراغ کنترل

نشانگرهای سوخت مجهز به ریزپردازنده

در برخی خودروهای مدرن، به جای ارسال مستقیم جریان به ورق دو فلزی و گیج سوخت، این جریان به ریزپردازنده منتقل می شود تا پس از پردازش گیج سوخت، میزان سوخت موجود در باک با دقت بیشتری نشان داده شود. ریزپردازنده نصب شده در این خودروها با دریافت میزان جریان ارسالی فرستنده و مقایسه آن با مقادیر از پیش تعیین شده، در نهایت سیگنالی را به ریزپردازنده دیگری در داشبورد ارسال می کند و وضعیت گیج سوخت را تغییر می دهد.

استفاده از ریزپردازنده برای تصحیح خطای معمول مقدار واقعی سوخت در باک و گیج سوخت می تواند بسیار مفید باشد. این ریزپردازنده با مقایسه موقعیت شناور (براساس مقدار جریان الکتریکی) با منحنی کالیبراسیون بر اساس وضعیت شناور و حجم سوخت باقی مانده در باک، خطای رایج را کاهش می دهد. در این سیستم ها زمانی که سطح سوخت کمتر از حد معینی باشد، چراغ هشدار روشن می کند.

مشکل دیگر در اندازه گیری دقیق مقدار سوخت در باک زمانی رخ می دهد که وسیله نقلیه در یک شیب یا پیچ حرکت می کند. در این صورت سوخت به یک سمت داخل باک حرکت می کند و ممکن است موقعیت شناور را تغییر دهد و در نتیجه نمایشگر سوخت سطح سوخت را با خطای زیادی نشان دهد. برای حل این مشکل خودروهای مجهز به ریزپردازنده می توانند تا حدودی این خطا را اصلاح کنند. برای این منظور، ریزپردازنده به جای واکنش فوری به تغییرات موقعیت شناور، مقدار میانگین موقعیت‌های شناور را برای یک دوره زمانی معین محاسبه می‌کند.

منبع: زومیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا