گردشگری

نحوه ثبت طلاق در ترکیه برای زوجهایی که قبلا ازدواجشان را در ترکیه ثبت کرده اند

ثبت طلاق در ترکیه با کمک مشاوران گلوبال کدرو

برای ثبت طلاق در ترکیه بدانید که زوجی که قصد طلاق دارند باید در هر کشوری که ازدواجشان در آن ثبت شده است برای طلاق به همان ایالت مراجعه کنند.

برای کسانی که ازدواج بین المللی در ترکیه دارند، باید مراحلی را برای ثبت طلاق طی کنند. طلاق باید با توافق طرفین باشد و کارهای مربوط به طلاق در ترکیه انجام شود.

همچنین اگر زوجی بخواهد ازدواج بین المللی در ترکیه ثبت کند. اگر یکی از آنها قبلا در ترکیه ازدواج کرده و طلاق گرفته باشد، لازم است طلاق خود را در ترکیه ثبت کند.

زیرا در ترکیه سامانه های آنلاینی وجود دارد که در آن احوال شخصیه ثبت می شود و اداره جمعیت ترکیه پس از ثبت رسمی ازدواج در ترکیه آن را در این سامانه بین المللی ثبت می کند.

اگر طلاق در آن وارد نشده باشد، ازدواج مجدد ممکن نیست. قبل از انعقاد قرارداد طلاق بین المللی باید در این سیستم ها ثبت شود.

ثبت طلاق در ترکیه با کمک مشاوران گلوبال کدرو

برای شروع ثبت طلاق به کارشناسان ما وکالت می دهند. کارشناسان ما کار طلاق خود را آغاز کرده اند و کار ثبت طلاق در ترکیه حداقل 6 ماه طول می کشد.

برای ثبت طلاق یا ازدواج بین المللی در ترکیه می توانید با موسسه گلوبال کدرو استانبول تماس گرفته و پس از مشاوره با کارشناسان حرفه ای و مجرب ما در صورت تمایل با موسسه ما قرارداد ببندید.

آیا همسر غیر ترک می تواند نفقه دریافت کند؟

همسرانی که شهروند ترکیه نیستند ممکن است نفقه دریافت کنند. اگر قانونی که در طلاق بین طرفین اعمال می شود، قانون مدنی ترکیه باشد، در صورت احراز شرایط، می توان بدون توجه به ملیت طرف، نفقه را در دعوای طلاق اخذ کرد.

آیا کسانی که در کشور خارجی ازدواج کرده اند می توانند در ترکیه طلاق بگیرند؟

طلاق های انجام شده در خارج از کشور برای مقامات ترکیه معتبر نیست. برای اینکه حکم دادگاه خارجی در ترکیه معتبر باشد، باید یک پرونده شناسایی/اجرا تشکیل شود.

آیا تابعیت ترکیه پس از طلاق از بین می رود؟

اگر فردی که از طریق ازدواج تابعیت ترکیه را کسب می کند به هر دلیلی بخواهد از همسر ترک خود طلاق بگیرد، تابعیت او به همین ترتیب ادامه می یابد. فسخ نکاح تأثیری در تابعیت او ندارد.

اگر همسرم در خارج از کشور زندگی می کند چگونه می توانم طلاق بگیرم؟

اگر یکی از طرفین در خارج از کشور زندگی می کند؛ زنی که قصد طلاق از شوهر خارجی خود را دارد می تواند در ترکیه تقاضای طلاق کند. به عبارت دیگر اقامت یکی از زوجین در خارج از کشور مانعی برای تشکیل پرونده طلاق در دادگاه های ترکیه نیست.

به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا