خودرو

نحوه ترمز گرفتن در سیستم ترمز ضد قفل ABS چگونه هست ؟

چرا در خودروهای دارای سیستم ترمز ضد قفل ABS بیش از یک بار پدال ترمز را فشار نمی دهید و اگر دو یا سه بار پدال ترمز را فشار دهید آیا سیستم مشکلی ایجاد می کند؟

معرفی ABS ABS عملکرد سیستم ترمز ABS چیست آموزش مکانیک و برق خودرو آموزش تعمیر ABS قطعات سیستم ترمز ABS ترمز تخصصی اصفهان معایب ترمز ABS

آراد: فشردن پدال ترمز چندین بار در بین رانندگان به یک فرهنگ یا عادت تبدیل شده است و اکثر رانندگانی که با خودروهای مجهز به ترمز ABS رانندگی می کنند در هنگام ترمزگیری پدال ترمز را بارها فشار می دهند که اشتباه است.

آره؛ اگر خودروهای قدیمی که سیستم ترمز ضد قفل ABS ندارند، ترمز به طور مکرر اعمال شود، مشکلی نیست. از طرفی اگر خودرو سیستم ABS نداشته باشد با مشکلات لغزنده سطوح مواجه شده و از پایداری آن بسیار کاسته می شود. بر همین اساس سیستم ترمز ABS برای افزایش ایمنی خودرو و جلوگیری از سر خوردن لاستیک روی سطح جاده تعبیه شده است.

نحوه ترمز گرفتن در سیستم ترمز ضد قفل ABS چگونه هست ؟
چندین بار فشار دادن پدال ترمز در بین رانندگان به یک فرهنگ یا عادت تبدیل شده است و اکثر رانندگانی که با خودروهای مجهز به ترمز ABS رانندگی می کنند در هنگام ترمزگیری پدال ترمز را به دفعات فشار می دهند که اشتباه است.
مثلاً در سیستم ABS در هنگام ترمزگیری حداقل 10 بار در ثانیه می ایستد و چرخ ها را رها می کند. این کار از لیز خوردن خودرو جلوگیری می کند. با این حال، هنگامی که راننده پدال ترمز را تنظیم و رها می کند، سیستم ABS آسیب می بیند و منجر به ترمز نامناسب خودرو و خرابی سیستم می شود.

آموزش مکانیک خودرو تعمیرات تخصصی Abs تعمیرات تخصصی تیبا خدمات تخصصی ترمز Abs تهران عیب یابی ترمز Abs علت دیسک ترمز دیسکی
همچنین بد نیست بدانید در خودروهایی که دارای سیستم ترمز ABS هستند، در صورت تغییر سایز لاستیک ها، سیستم دچار اختلال می شود. به عبارت دیگر اگر خودرو دارای رینگ 15.5 اینچی با سایز 205.55 برای لاستیک ها و تغییر رینگ به 16 اینچ و تغییر سایز لاستیک به 235.60 باشد، ECU نمی تواند به درستی سرعت و سیستم ترمز را تشخیص دهد. به درستی کار نخواهد کرد. در واقع هرگونه تغییر غیراصولی می تواند بر عملکرد سیستم ترمز خودرو تاثیر بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا