فیلم و موزیک

نام شرکت کونامی به‌صورت رسمی تغییر پیدا می‌کند

به مناسبت پنجاهمین سالگرد کونامی، نام این شرکت ژاپنی در تابستان امسال رسما تغییر خواهد کرد.

پس از جلسه هیئت مدیره ناشر بزرگ ژاپنی در روز پنجشنبه، سخنگوی کونامی اعلام کرد که نام قانونی این شرکت از ماه جولای تغییر خواهد کرد. طبق گزارش ها، در صورت موافقت سهامداران عمده شرکت در ماه های آینده، این شرکت نام خود را از شرکت کونامی هلدینگ به شرکت گروه کونامی تغییر خواهد داد.

این تغییر بخشی از برنامه های مدیریتی جدید شرکت برای سال مالی 2023 است که مصادف با پنجاهمین سالگرد نام کونامی است. نام جدید تمام عملیات اصلی این شرکت، از جمله تجارت ورزشی و سرگرمی، و همچنین بخش بزرگ بازی های ویدیویی Konami Digital Entertainment را پوشش می دهد.

کونامی در بیانیه‌ای رسمی این تغییر را به‌عنوان «تداوم رشد و مواجهه با چالش‌های جدید» تأیید کرد: «بیایید به عنوان یک شرکت پایدار برای توسعه بیشتر تلاش کنیم.»

پوستری از سری بازی های Metal Gear Solid)

این تغییرات جدید به دنبال طراحی مجدد ساختار داخلی کونامی است که سال گذشته آغاز شد. تحلیلگران بر این باورند که نگرانی‌ها در مورد بدتر شدن تدریجی عملکرد مالی کسب‌وکارهای بزرگ کونامی در سال‌های اخیر، مانند ماشین‌های بازی پاچینکو و باشگاه‌های ورزشی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا اخیر، این شرکت را بر آن داشته است تا روی توسعه بازی‌های رایانه‌ای تمرکز کند.

بر اساس گزارش ها، عملکرد ضعیف تیم های بازی سازی داخلی این شرکت در سال های اخیر که منجر به عرضه بازی های ناامیدکننده ای مانند Metal Gear Survive و Contra: Rogue Corps شده است، مدیران کونامی را نیز متقاعد کرده است تا به استودیوهای بازی سازی خارجی مراجعه کنند. بر اساس گزارشی که در اکتبر سال گذشته توسط Video Games Chronicle منتشر شد، این شرکت برنامه های مختلفی برای بازیابی سه مجموعه محبوب خود دارد.

بر اساس این گزارش، بازسازی بازی محبوب و کلاسیک Metal Gear Solid 3: Snake Eater به استودیوی بازی سازی کمتر شناخته شده سنگاپوری Virtuos سپرده شده است. کونامی همچنین قصد دارد نسخه ریمستر شده دیگر بازی های Metal Gear Solid را بر روی پلتفرم های مدرن عرضه کند، هرچند در حال حاضر جزئیات بیشتری در دست نیست. بر اساس این گزارش، طرفداران سری Silent Hill می توانند منتظر دو بازی جدید از این سری معروف ترسناک باشند.

یکی از این بازی ها بخشی از همکاری چندجانبه کونامی است تیم بلوبر در حال ساخت توسط این استودیو لهستانی. کونامی با یک استودیو ژاپنی برای ساخت بازی دیگری از این سری به توافق رسیده است. این پروژه که برخی منابع ژاپنی می گویند توسط استودیو کوجیما پروداکشن انجام خواهد شد، هنوز توسط منابع موثق تایید نشده است و منابع VGC دخالت کوجیما در این پروژه را تکذیب می کنند.

آخرین مورد از مجموعه گزارش‌ها همچنین به راه‌اندازی مجدد سری Castlevania اشاره می‌کند که تنها پروژه‌ای است که توسط تیم‌های سازنده بازی داخلی کونامی راه‌اندازی شده و توسط استودیوهای محلی برای ادامه روند توسعه پشتیبانی می‌شود. فعلا اما باید منتظر ماند و دید که کدام یک از این پروژه های هیجان انگیز زودتر از بقیه ارائه می شود.

لوگوی استودیوی بازیسازی لهستانی Blueberry Team در کنار تصویر هرم از سری بازی های Silent Hill

تابستان گذشته، قبل از رویداد E3 2021، کونامی اعلام کرد که به دلیل مشکلات گرافیکی در این رویداد شرکت نخواهد کرد و در عوض در ماه های آینده یک بازی جداگانه ارائه خواهد کرد که قبلاً ندیده ایم. با لغو کامل نمایشگاه E3 2022، مشخص نیست بالاخره کونامی چه زمانی و در چه رویدادی نسخه های جدید این سری محبوب و قدیمی را ارائه خواهد کرد.

نظر شما در مورد کاربران آراد نیوز چیست؟ شما می توانید نظر خود را با ما و دیگران در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا