ساختمان

میانگین فروش یک متر زمین در ایران چقدر است؟ – مجله آراد

متوسط ​​قیمت فروش هر مترمربع زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در سطح کشور 116 میلیون و 711 هزار ریال با متوسط ​​مساحت 245 متر مربع است که نسبت به فصل قبل 6.8 درصد افزایش داشته است. و نسبت به فصل مشابه سال قبل 25.4 درصد افزایش داشته است.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از خبرآنلاین
شرکت های معاملات املاک کشور موظفند داده های کلیه معاملات خرید و فروش را که اسناد آن از طریق اداره ثبت منتقل می شود در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک کشور ثبت کنند. با توجه به اینکه کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ منجر به کاهش یا افزایش شدید میانگین (تخمینی) قیمت در سطح استان یا کشور می شود، از میانگین تعدیل شده (وزنی) استفاده شد، بنابراین با حذف از اثر حجم معاملات، تغییرات قیمت واقعی شناسایی شد. همچنین اوزان استفاده شده بر اساس واحدهای مسکونی اشغالی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 به روز شده است.

متوسط ​​قیمت فروش هر مترمربع زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در سطح کشور 116 میلیون و 711 هزار ریال با متوسط ​​مساحت 245 متر مربع است که نسبت به فصل قبل 6.8 درصد افزایش داشته است. و نسبت به فصل مشابه در سال قبل 25.4 درصد افزایش داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا