فیلم و موزیک

معرفی APUهای سری AMD Ryzen 6000 برای لپ تاپ‌ های اقتصادی

AMD در آستانه رویداد Computex 2022، از APU های جدید سری Ryzen 6000 به نام Mendocino ارائه شده برای لپ تاپ های مصرفی.

AMD اخیرا از جانب APU های جدید سری Ryzen 6000 به نام Mendocino برای لپ تاپ های مصرفی ارائه شده است. پردازنده های جدید AMD Ryzen 6000 از جمله محصولاتی هستند که در کنفرانس خبری AMD معرفی شدند همراه با تراشه های کلاس دسکتاپ AMD Ryzen 7000 معرفی شدند. این خانواده که لپ تاپ های میان رده و پایین رده را هدف قرار داده اند، در محصولاتی با قیمت های بین 399 تا 699 دلار استفاده خواهند شد.

APU جدید AMD از یکی CPU Zen 2 و GPU یکپارچه RDNA 2 با فرآیند ساخت TSMC 6 نانومتری ساخته شده اند. بیش از 10 ساعت عمر باتری لپ تاپ های جدید. خط تولید AMD Ryzen 6000 در حال حاضر شامل پردازنده ها می شود سزان و بارسلو و حالا سری جدید Mendocino این یک خانواده است؟ مندوسینو بیشتر در محصولات ارزان قیمت و غیر بازی های شرکت های مختلف استفاده خواهد شد.

این خانواده برعکس است سایر APUهای سری Ryzen 6000 از یک پردازنده دارای گرافیک Zen 2 و RDNA 2 است که البته با فرآیند 90 نانومتری TSMC به روز شده و در اکثر موارد دارای 4 هسته و 8 رشته است. بنابراین، پیکربندی آنها بسیار شبیه به APU مورد استفاده در کنسول دستی Steam Deck است. با این تفاوت که این سری در لپ تاپ ها استفاده می شود و از نظر بهینه سازی مصرف انرژی و راندمان حرارتی از ون گوگ پیشی می گیرد.

AMD Ryzen 6000 APU

AMD Ryzen 6000 APU در سه ماهه آخر سال 2022 در دسترس خواهد بود که چند ماه قبل از عرضه پردازنده های Phoenix APU و Ryzen 7000 نشان می دهد. تماس گرفت Dragon Range، بر اساس معماری Zen 4 معرفی شدند. AMD هنوز جزئیاتی در مورد مدل ها، قیمت ها و سایر مشخصات سری Mendocino اعلام نکرده است.

در نهایت، نظرات خود را با آراد نیوز و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا