فیلم و موزیک

معرفی سریال فساد توکیو (Tokyo Vice) | تازه‌ترین ساخته کارگردان مخمصه

Tokyo Vice یک سریال جنایی و درام با بازی Ansel Algort و کارگردانی Michael Mann است که ما را به دنیای زیرزمینی و جنایی توکیو می برد. با معرفی این سریال همراه آراد نیوز باشید.

بیشتر اوقات در بسیاری از سریال ها و فیلم ها مهاجرانی از کشورهایی مانند هند، خاورمیانه، شرق آسیا و… را می بینیم که تمام تلاش خود را می کنند تا به کشورهای پیشرفته بروند. معمولا این شخصیت ها با وجود توانایی ها، هوش و استعدادشان در جایگاهی که شایسته است قرار نمی گیرند، مدام زیر ذره بین قرار می گیرند، باید از کوچکترین اشتباه و نارسایی پرهیز کنند و هرگز رفتار خوب دیگران را نبینند. داستان تبدیل به کلیشه ای شده بود که اغلب بیننده را خسته می کرد. اما در سریال فساد در توکیو Tokyo Vice این خبر نیست.

درست است که مفهوم و ماهیت کلی تاریخ حول همان موضوع نژادپرستی می چرخد، اما جنبه متفاوتی از آن را به ما نشان می دهد. در سریال Tokyo Corruption یک شخصیت آمریکایی به نام جیک ادلشتاین را می بینیم که در دوران دانشجویی به توکیو نقل مکان کرد. درست است که داستان این سریال در سال 1999 اتفاق می افتد، اما کتاب Tokyo Vice: An American Reporter on the Police Beat in Japan در سال 2009 منتشر شد. کتابی که توسط خود جیک ادلشتاین نوشته شده است. در سال 1392 پروژه ساخت این اقتباس کلید خورد و قرار بود یک اثر سینمایی باشد.

انسل الگورت به همراه کن واتانابه و پلیس در سریال معاون توکیو

در ابتدا دنیل رادکلیف به عنوان شخصیت اصلی انتخاب شد. آنتونی مندلر به عنوان کارگردان انتخاب شد و کار به حدی پیش رفت که تا اواسط سال 2014 همه چیز برای شروع فیلمبرداری آماده شد. مشخص نیست دقیقا چه اتفاقی افتاده است، اما اواسط سال 2019 بود که این پروژه ماهیت خود را تغییر داد و تبدیل به یک اثر تلویزیونی شد. وارنر مدیا همچنین ساخت هشت قسمت را برای پخش در سرویس پخش HBO Max خود سفارش داد. انسل الگورت ابتدا به عنوان تهیه کننده اجرایی و سپس به عنوان بازیگر اصلی به تیم پیوست.

از طرفی با مایکل مان قراردادی امضا کردند تا تهیه کننده اجرایی، کارگردان قسمت اول یا قسمت تجربی باشد. علاوه بر آنسل الگورت، بازیگران خوب دیگری مانند کن واتانابه، ریچل کلر، هیدایکی ایتو، الا رامپف و رینکو کیکوچی در این تیم حضور دارند. منتقدانی که این اثر را تماشا کردند بسیار آن را پسندیدند و با نمرات بالا علاقه و تحسین خود را نشان دادند. آنها معتقد بودند که شخصیت مثبت یا قهرمان سریال فساد توکیو کمترین جذابیت را در بین دیگر عناصر سریال دارد. اما دسیسه های دنیای زیرزمینی ژاپن و همچنین واقعیت محیط و اتفاقات آن باعث می شود یک اثر نئو نوآر بسیار جذاب از آب در بیاید.

انسل الگورت با یک افسر پلیس فاسد در سریال معاون توکیو

داستان این سریال در اواخر دهه 90 می گذرد. یک روزنامه نگار آمریکایی به نام جیک آدلشتاین به توکیو نقل مکان کرد تا به عنوان اولین روزنامه نگار خارجی به کارکنان یک روزنامه بزرگ ژاپنی به نام یومیوری شیمبون بپیوندد. او در یکی از گروه های این روزنامه بود و شرایط سختی داشت، برای گرفتن جایگاه واقعی خود باید دست به کارهای مختلفی بزند. در یکی از این موارد، او زیر بال یک کارآگاه کهنه کار به نام اسکیگوچی قرار می گیرد.

آدلشتاین در ابتدا مسئول منطقه شلوغ و آزاردهنده سایتما بود. اما به مرور زمان تصمیم گرفت دنیای تاریک و خطرناک یاکوزاهای ژاپنی را کاوش و کشف کند. رمان ویژه جیک ادلشتاین 12 سال از زندگی او به عنوان منشی روزنامه را در بر می گیرد. هفته کاری 80 ساعته او مشکلاتی را که در روابط با آنها مواجه می شود و همچنین روابطی که بین گزارشگران جنایت و افسران پلیس ایجاد می شود را توصیف می کند. برخی موارد خاص، جیک را ملزم به انجام کارهای عجیب می کند. از جمله جستجو برای قاتل لوسی بلکمن.

انسل الگورت با دوستانش در توکیو ویس بیسبال بازی می کند

این رمان که خاطرات جیک ادلشتاین را توصیف می کند، تهدیدهای مرگ او را پس از انتشار افشاگری درباره تاداماسا گوتو نیز نشان می دهد. او همچنین فاش کرد که استان سایتما داده های علمی در مورد آلودگی دیوکسین را دستکاری می کند. یکی از نکات برجسته Tokyo Vice این است که انسل الگورت ژاپنی، گویش و فیلمنامه آن را برای ایفای نقش در سریال یاد گرفت. او همچنین با روزنامه نگاران حرفه ای کار می کند و آنها را آموزش می دهد تا سه داستان متفاوت بنویسند و برای نقش خود آماده شوند.

در سکانس اول شاهد روابط دوستانه دو شخصیت اصلی داستان هستیم که خود را برای ملاقات با یکی از اعضای مهم یاکوزا آماده می کنند. اما این طور شروع نشد و نباید به اینجا کشیده می شد. جیک ادلشتاین ابتدا به دلیل علاقه اش به ژاپن، روزنامه نگاری و دفتر بزرگترین روزنامه جهان به توکیو نقل مکان کرد. برای ورود به این روزنامه باید خود را برای یک مصیبت بزرگ آماده می کرد. او در این مدت علاوه بر دروسی که می گذراند، به مطالعه ورزش نیز می پرداخت و حتی به عنوان معلم برای آموزش زبان انگلیسی به ژاپنی ها مشغول به کار شد.

انسل الگورت در دفتر روزنامه در سریال معاون توکیو

مشکل این بود که با او نیز مانند بسیاری از غریبه ها، غریبه ها و بیگانگان به خوبی رفتار نمی شد. یعنی بعد از قبولی در آزمون روزنامه نگاری همه با او بدرفتاری می کردند و در ابتدا مدام فایل ها و اخبار مضحک به او می دادند. تا اینکه کم کم وارد ماجرایی شد که از هر چیز دیگری مهمتر بود. او با شجاعت و قدرت خود به تدریج به یاکوزاها نزدیک شد و توطئه بزرگی را که شاید در ابتدا همه متوجه آن نشده بودند، کشف کرد. همه چیز از زمانی شروع شد که خودکشی های مختلفی در توکیو رخ داد. خودکشی اغلب توسط افرادی انجام می شود که بدهی زیادی دارند و توانایی پرداخت آن را ندارند.

اما به دلیل نداشتن پول و بدهی زیاد، خودکشی برای آنها آسان نبود. طرح بسیار بزرگتر از آن بود و جیک را به اعماق توکیو در زیر زمین برد. در طول این داستان، او موفق شد با افراد مختلف دوست شود، ارتباط برقرار کند، حقیقت را در مورد بسیاری از چیزها دریابد و دائماً برای فرار از پناهگاه امن خود تلاش کند. جیک مدام پتانسیل و توانایی های خود را نشان می دهد و نشان می دهد که از داشته هایش راضی نیست و همیشه به دنبال سرنخ های جدید و داستان های متفاوت است. در همان زمان، او داستان اصلی خود را در مورد شرکت وام دهنده و یاکوزا دنبال می کند. همین شورش ها و دسیسه ها مدام او را با خطرات یاکوزاها، تهدید قدرتمندان شهر و بسیاری حوادث خطرناک دیگر مواجه می کند. اما به لطف هوش خود و دوستانش از بیشتر این مشکلات جان سالم به در برد.

انسل الگورت با کن واتانابه در توکیو ویس

از آنجایی که این مقاله را تا انتها خوانده اید، نشان داده اید که به ژانر جنایی، درام و معمایی علاقه زیادی دارید، تصمیم گرفتیم مجموعه های دیگری را در این قسمت به شما معرفی کنیم؛ سریال هایی که از نظر تاریخ و بسیاری از عناصر دیگر شباهت زیادی به سریال Tokyo Corruption دارند. البته تعداد زیادی از این سریال ها در سال های اخیر تولید شده اند. اما سعی کردیم بیشترین شباهت را بین سری بعدی و سری Tokyo Vice پیدا کنیم. پس اگر سریال خوب دیگری شبیه این می شناسید فراموش نکنید که در قسمت نظرات آن را به ما و دیگر مخاطبان آراد نیوز معرفی کنید.


یک سری مشابه از فساد توکیو

بازیگران اصلی سریال گیر / حاجی پشت سر هم

سریال گیری / حاجی

سریال وظیفه / شرم

  • بازیگران: تاکیرو هیرا، کلی مک دونالد و جاستین لانگ
  • سال پخش: 2019

خلاصه داستان: یک کارآگاه از توکیو به لندن سفر می کند تا برادر گم شده خود را جستجو کند. شخصی که با اعضای یاکوزا در ارتباط بود و درگیر بود و اکنون متهم به قتل است.


بازیگران اصلی سوپرانو در گورستان

سریال سوپرانوها

سوپرانوهای سریال

  • بازیگران: جیمز گاندولفینی، لورین براکو و ادی فالکو
  • سال پخش: 1999 تا 2007

خلاصه داستان: نگاهی خلاقانه به زندگی یک کاپو مافیایی جعلی به نام تونی سوپرانو. این سریال عمدتاً به صورت اول شخص ارائه می شود، اما دیدگاه های دیگری را نیز نشان می دهد. سپس تونی صحبت های صادقانه ای با روان درمانگر خود می کند. در این سریال تونی را در جاهای مختلف می بینیم. در محل کار، در منزل و در یک جلسه مشاوره و درمان. این سریال لحظات کمدی سیاه را با درام توهین آمیز بزرگسالان و همچنین زبان بزرگسالان و خشونت شدید ترکیب می کند و جلوه ای متفاوت خلق می کند.


شخصیت اصلی روزنامه نگار پشت لپ تاپ

سریال روزنامه نگار

روزنامه نگار سریال

  • بازیگران: رن هانامی، کیسوکه هوشی و ریوکو یونکورا
  • سال پخش: 2022 تاکنون

خلاصه داستان: آنا ماتسودا روزنامه نگاری است که برای روزنامه توتو کار می کند. او یک روزنامه نگار بسیار محترم و قابل احترام است که از اعتقادات قوی خود برای رسیدن به ته هر موضوع و کشف حقیقت در مورد هر داستان استفاده می کند. در مواجهه با جنایات سیاسی و رسوایی های جامعه مدرن ژاپن، آنا مصمم است افشای این فساد را در اولویت قرار دهد. فسادی که کشورش را ویران کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا