فیلم و موزیک

معرفی جدیدترین فیلم های کمدی ایرانی 1400

سال 1400 برای سینمای کمدی کشورمان با فراز و نشیب های زیادی همراه است. اکثر فیلم های کمدی ایرانی 1400 در صف اکران ماندند، شاید در صفحه نقره ای سینما. مخاطبان سینما در انتظار اکران فیلم ایرانی خنده دار جدید 1400 آنها بودند. اما با وجود ویروس کرونا و تعطیلی سینماها تعداد کمی کمدی ایرانی 1400 او آزاد شد. با ارائه این فیلم ها با آرادهمراه باشید.

ایرانی ها همیشه به فیلم های کمدی علاقه داشته اند. در مورد کارگردان ها هم همینطور. فروش خوب باکس آفیس برای فیلم های کمدی باعث تشویق بیشتر و بیشتر تولید آنها می شود.

چراغ 1400 فیلم کمدی ایرانی روشن نبود. فروش این فیلم ها بسیار کمتر از حد انتظار بود. آراددر این مقاله لیستی از 1400 فیلم کمدی ایرانی اکران شده و 1400 بهترین فیلم کمدی ایرانی که در انتظار اکران هستند را ارائه خواهیم داد. برای اطلاع از پرفروش ترین فیلم های سال 1399 به این مطلب مراجعه کنید.

آنچه در زیر می خوانید

1400 فیلم کمدی جدید ایرانی را به شما معرفی می کنیم

اکران 1400 فیلم کمدی ایرانی در سینماها بسته شد. همین زمان کوتاه اکران باعث شده تا فیلم سرگرمی جدید ایرانی 1400 فروش خوبی نداشته باشد. در این بخش جدیدترین 1400 فیلم کمدی ایرانی را معرفی می کنیم.

1. هفته ای یک بار فیلم کمدی ایرانی 1400 باشید

لیست بهترین فیلم های کمدی ایرانی 1400

 • کارگردان: شهرام شاه حسینی
 • نویسنده: اسم من هست
 • بازیگران اصلی: پیمان جمشیدی، رعنا آزادی ور، علیرضا استادی، پیمان بازگی

در فهرست بهترین فیلم های کمدی ایرانی، 1400 فیلم یک بار در هفته مرد باش. این فیلم به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی مستانه مهاجر در تاریخ 27 اسفند 1388 اکران عمومی شد.این فیلم در فهرست بهترین فیلم های کمدی جدید ایران در سال 1400 قرار گرفت تا نوبت به اکران نوروزی 1400 برسد.

همچنین بخوانید:

متاسفانه سینماها به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند. «هفته ای یک بار مرد باش» با حضور بازیگرانی چون «رعنا آزادی ور»، «علیرضا استادی»، «پیمان جمشیدی»، «پیمان بازگی»، «شیرین یزدان باش» و «ساغر کنات».

جالب است بدانید که این اثر 1400 فیلم کمدی با فروش کم خود تا بازگشایی سینماها در بین 5 فیلم اکران شده در سال 1400 رتبه اول را کسب کرد و این نشان از بحران جدی سینما و عوامل آن دارد.

در خلاصه ای از تاریخچه این اثر از فهرست ۱۴۰۰ فیلم کمدی ایرانی آمده است:

دو برادر با سلایق و عقاید متفاوت به دلیل بیماری پدر مجبور به زندگی در خانه پدری خود می شوند. تفاوت این دو با همسرانشان باعث ایجاد موقعیت های کمدی و دیالوگ های طنز می شود.

2. فیلم کمدی ایرانی 1400 تکخال

لیست بهترین فیلم های کمدی ایرانی 1400

 • کارگردان: مجید مافی
 • نویسنده: کریم امینی
 • بازیگران اصلی: یوسف تیموری، پوریا پورسرح، سحر قریشی، شبنم گلی‌هانی

تخال دیگر فیلم کمدی ایرانی ۱۴۰۰ نفری است. این فیلم به تهیه کنندگی محمدحسین فرحبخش یک فیلم سرگرم کننده جدید ایرانی دهه 1400 بود که فروش خوبی نداشت. فرحبخش یکی از تهیه کنندگان کاربلد سینما گیشه را خوب می شناسد. او می داند که باید چه فیلمی بسازد تا در سینما رکورددار شود. اما ویروس تاج و تعطیلی مدام سینماها همه معادلات کارگردانان را بر هم زد.

همچنین بخوانید:

تکخال در بین 1400 فیلم برتر کمدی ایرانی مقام سوم فروش را کسب کرد. با این حال باز هم می توان گفت بهتر از برخی از آثار موجود در فهرست 1400 فیلم کمدی جدید ایرانی است. این اثر در فهرست بهترین فیلم های کمدی ایران در سال 1400 قرار گرفت.

سازندگان فیلم در مورد یکنواختی این فیلم گفته اند:

مونولوگ یک کمدی موزیکال است. برای مردی که در میان چندین زن گرفتار شده است. این فرد سعی می کند با خویشتن داری در مسیر درست قرار گیرد، اما صداقت در مواقع غلبه بر نادرستی ها کار ساده ای نیست.

3. فیلم کمدی ایرانی 1400 دینامیت

بازیگران دینامیت - 1400 فیلم کمدی ایرانی - بهترین فیلم کمدی ایران در سال 1400

 • کارگردان: مسعود اطیابی
 • نویسنده: حمزه صالحی، شیما محمدبی
 • بازیگران اصلی: احمد مهرانفر، پیمان جمشیدی، محسن کیایی، نادر سلیمانی

دینامیت یکی از زیباترین و دیدنی ترین آثار فهرست بهترین فیلم های ایرانی سال 1400 است که در چند روز توانسته به رکورد فروش 1 میلیاردی دست پیدا کند. این فیلم در سال 1397 ساخته شد و به دلیل گسترش تاج و محدودیت سینماها تا ماهها اکران نشد. اما چند هفته بعد از اکران این فیلم 1400 ایرانی کمدی آن را دیدیم. در واقع دینامیت را باید بهترین فهرست کمدی ایرانی اکران شده در سال 1400 دانست که تهیه کنندگان آن سید ابراهیم عامریان و حمزه صالحی با همکاری شیما محمدبیگی دینامیت را نوشتند. علیرغم بازی جدید و سرگرم کننده 1400 ایرانی با عنوان دینامیت، به نظر می رسد دانلود 1400 فیلم کمدی ایرانی پرطرفدار باشد.

حضور بازیگران مطرحی چون پیمان جمشیدی، احمد مهرانفر، مهدی هاشمی، محسن کیایی، نادر سلیمانی، نازنین بیاتی، میرزان بیاتی، میرطاهر مظلومی و امید روحانی، انتظار فیلم را برانگیخته است.

داستان این اثر متشکل از 1400 فیلم کمدی ایرانی درباره این است که با انتقال دو دانشجوی جوان به ساختمانی با همسایگان مختلف، با چالش و مشکل مواجه می شوند.

همچنین بخوانید:

4. فیلم شیشلیک

معرفی جدیدترین فیلم های کمدی ایرانی 1400

 • کارگردان: محمد مهدویان
 • نویسنده: امیر مهدی جوله
 • بازیگران اصلی: رضا عطاران، پیمان جمشیدی، ژاله صامتی

«شیشلیک» یک فیلم ایرانی سرگرم‌کننده محصول سال 1400 و اولین تجربه محمدحسین مهدویان در ژانر کمدی است. این بهترین فیلم کمدی ایران در سال 1400 توسط امیرمهدی ژوله نوشته شده است که تاکنون سریال ها و فیلم های کمدی زیادی از او دیده ایم.

همچنین بخوانید:

ترکیب مهدویان در مقام کارگردان و ژوله در مقام نویسنده ترکیب جذابی به نظر خواهد رسید. مهدویان برای فیلم شیشلیک از بازیگران مطرحی چون «رضا عطاران»، «ژاله صامتی»، «پیمان جمشیدی»، «جمشید هاشم پور»، «محلکا باقری» و «عباس جمشیدی فر» دعوت کرده است. حضور این بازیگران سرشناس که برخی از آنها در عرصه طنز مطرح هستند، تماشاگران را مشتاق اکران شیشلیک کرد. اکران عمومی این فیلم با فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده است. این بهترین فیلم ایرانی سال 1400 در جشنواره سی و نهم حضور داشت و سپس در اواخر دهه 1400 باید اکران عمومی می شد که میسر نشد. پس از آن قرار بود شیشلیک فیلم کمدی ایرانی 1400 را در بهار 1401 اکران کند، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

در خلاصه این فیلم آمده است که:

مردی اهل یکی از شهرهای دورافتاده تهران در حال تجاوز است. او که از رئیس کارخانه خود ناامید شده و در شرایط سختی قرار دارد، سعی می کند خانواده و زندگی خود را نجات دهد.

شیشلیک به عنوان فیلم کمدی جدید ایرانی 1400 کاندیدای جوایز زیادی در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شد. پیمان جمشیدی نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. هادی ساعدمحکام نامزد بهترین فیلم ضبط و شهرام خلج نامزد بهترین فیلم بلند شدند.

5. کارگردانی فیلم گشت 3

گشت ارشاد 3 - جدیدترین فیلم طنز ایرانی - 1400 فیلم کمدی

 • کارگردان: گفت سهیلی
 • نویسنده: حسام سامری‌زاده
 • بازیگران اصلی: پولاد کیمیایی، سعید سهیلی، بهنام بانی، امیر جعفری

گشت ارشاد 3 یکی از سرگرم کننده ترین فیلم های ایرانیان از سال 1400 است که در 26 آبان 1400 اکران شد. این فیلم به کارگردانی و تهیه کنندگی سعید سهیلی ادامه ای بر سری قبلی گشت ارشاد ساخته شده است. با این تفاوت که خبری از بازی «حمید فرهونژاد» در گشت ارشاد 3 نیست. همانطور که می دانید سری قبلی گشت ارشاد با باز درخشان «ساعد سهیلی»، «پولاد کیمیایی» و «حمید فرخونژاد» طرفداران زیادی داشت. اما در این سریال به نظر می رسد امیر جعفری جایگزین حمید فرهونژاد شده است. نکته جالب دیگر بازی بهنام بانی در گشت ارشاد 3 از 1400 فیلم کمدی ایرانی است. او در این فیلم به عنوان خواننده و یکی از بازیگران اصلی حضور دارد. گشت ارشاد 3 دومین فیلم پرفروش شد.

در خلاصه تاریخچه 1400 فیلم کمدی اخیر ایران آمده است:

عطا و حسن که به دلایل مختلف کشور را ترک کرده بودند، اکنون به ایران بازگشته اند. می نوازند و می خوانند تا در خیابان های تهران امرار معاش کنند. علاقه شدید آنها به این کار باعث شد که تصمیم بگیرند یک آلبوم موسیقی منتشر کنند. اما آنها با مشکلات مالی زیادی روبرو هستند. تا اینکه با مردی روبرو می شوند که رویای مشابهی دارد و دوباره به سمت جنایت کشیده می شوند.

آخرین کلمه

در اوایل دهه 1400 دو فیلم کمدی جدید ایرانی اکران شد که فروش خوبی در سینما نداشتند. اکران فیلم دینامیت و سپس گشت ارشاد 3 کمی اوضاع سینمای کشورمان را تغییر داد. فیلم فروش خوبی داشت. حال باید منتظر ماند و دید در سال های دیگر روند فیلم های کمدی چگونه خواهد بود. در این مطلب به ارائه و بررسی جدیدترین ۱۴۰۰ فیلم سرگرم کننده ایرانی پرداختیم. کدام یک از فیلم های کمدی جدید ایرانی را در سال 1400 دیدید؟ نظرات خود را در بخش نظرات آرادبنویسید.

کاربران منتخب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا