خودرو

معجزه عرق کاسنی و شاتره در روزهای گرم

در این روزهای گرم و آتشین تابستانی، هیچ چیز مثل غذای سرد نمی تواند تشنگی ما را درمان کند. بنابراین بهتر است در این ایام با غذاهای خاص آشنا شویم تا از گرمازدگی و بروز آلرژی و سایر مشکلات در امان بمانیم.

عصاره کاسنی فواید چتر فواید همه دمنوش های گیاهی سلامت پوست مجله آشپزی کتاب آشپزی مجله سلامت طب سنتی

به گزارش آرادبه نقل از روزنامه همشهری، گیاه کاسنی را با نام رایج کاسنی می شناسند. امروزه بسیاری از افراد از تاثیر عرق کاسنی برای درمان کبد چرب صحبت می کنند.
کاسنی گیاهی دارویی است که دارای گونه های مختلفی از جمله دو گونه گلخانه ای و شش گونه وحشی است که از گونه های وحشی کاسنی بیشتر استفاده می شود.

کاسنی به دلیل ارزش دارویی بالایی که دارد از تمام اجزای آن اعم از برگ، ریشه و دانه استفاده دارویی و درمانی می شود. گیاه کاسنی طبیعتی دارد که به آن طبع سرد می گویند و به دلیل این طبیعت سرد و خنک برای فصول گرم سال مناسب است.
عرق کاسنی کلسترول خون را کاهش می دهد و در عین حال به پاکسازی کبد و بدن از سموم و مواد زائد کمک می کند. عرق کاسنی به دفع راحت‌تر صفرا از بدن کمک می‌کند، زردی را برطرف می‌کند و به طور کلی بار کبد را کاهش می‌دهد. این عرق هر چه تلخ تر باشد مفیدتر است و در درمان بیماری های کبدی موثرتر است. عرق کاسنی نقش مهمی در تولید و ترمیم سلول های کبدی دارد. عرق کاسنی منبع غنی ویتامین C است و تمام بیماری های مزمن کبدی را درمان می کند. علائمی مانند زردی پوست و خستگی ناگهانی و مفرط می تواند از علائم قطعی مشکلات کبدی باشد. مشکلات کبدی و همچنین کندی کبد نشان دهنده وجود بیماری های دیگری در بدن است که با مصرف مناسب و به موقع کاسنی و فرآورده های آن می توان آن را کاهش داد. این عرق گیاهی یک رفع کننده قوی تشنگی برای ماه های گرم سال به شمار می رود و طبق توصیه پزشکان سنتی یکی از قوی ترین داروهای ضد آکنه است و به پاکسازی پوست کمک می کند.

شاتره نیز از جمله گیاهانی است که برای کسانی که مزاج گرم دارند فواید خاصی دارد. مصرف چاترا در هوای گرم عالی و دلپذیر است. شاطره نام گیاهی است، دارای ساقه های نازک، تلخ مزه و در دامنه های زاگرس می روید. یکی از گیاهان کولا است و خواص درمانی بالایی دارد. در درمان بیماری های پوستی استفاده می شود.
در طب سنتی به این گیاه توجه ویژه ای می شود و در دستورات شفابخش قرار می گیرد. معده، روده و روده را تقویت می کند. عرق چتر نه گرم است و نه سرد و معتدل است. اصولاً عرق چتره و کاسنی را با هم مصرف می کنند. دو گیاه را با هم ترکیب کنید و قبل از هر وعده غذایی یک فنجان بنوشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا