فیلم و موزیک

مصاحبه اختصاصی آراد نیوز با سازندگان بازی Dying Light 2

Dying Light 2 مدتی پیش منتشر شد و به طور کلی یک تجربه سرگرم کننده از کشتن زامبی ها را ارائه می دهد. استودیو تک لند به عنوان سازنده این بازی در نسخه دوم نسبت به نسخه اول تغییراتی داشت که اغلب نتیجه مثبتی داشت. چندی پیش فرصتی دست داد تا در آراد نیوز با سازندگان این مجموعه در قالب پرسش و پاسخ متنی گفت و گو کنیم. اعضای مختلف تیم توسعه به سوالات ما پاسخ دادند که در زیر می توانید آنها را بخوانید:

آراد نیوز: وقتی نسخه دوم Dying Light شروع شد، دوست دارید کدام جنبه های بازی را بهتر از نسخه اول ببینید؟

عالی: “همه چیز؟ :))) واقعیت این است که با نسخه اول اثری با تمرکز بر سه جنبه اصلی پارکور، سلاح های رزمی و چرخه شب و روز ساختیم که نزدیک به 25 میلیون بیننده داشت. اما می دانستیم که ما هنوز هم می‌توان کارهای بیشتری انجام داد و جنبه‌های مختلف بازی را می‌توان بهبود بخشید.» به همین دلیل، برای نسخه دوم، سعی کردیم همان سه جنبه اصلی را بهتر و کامل‌تر کنیم و موضوع انتخاب بازیکن را به‌عنوان جنبه چهارم قرار دهیم. بازی.”

آراد نیوز: Dying Light 2 به گونه ای ساخته شده است که می تواند حال و هوای بازی های ترسناک را از بین ببرد. رویکرد شما برای ترساندن بازی چه بود؟

عالیما سعی کردیم تعادلی بین ترسناک بودن و اکشن بودن و اکشن بودن پیدا کنیم. درست مثل نسخه اول. از طرفی البته دوست داشتیم بازیکنان بیشتر از تجربه بازی در شب بی حوصله باشند. نسخه اول این بود که با شروع شب بازی کمی بیش از حد سخت و ترسناک شد و به همین دلیل بسیاری از بازیکنان به ماجراجویی های شبانه گره خوردند. برای نسخه دوم سعی کردیم تنش و ترس از ماجراجویی شبانه را حفظ کنیم و به لطف ابزارهای جدید، بازیکنان بهتر و راحت‌تر این قسمت را تجربه کنند.»

سقوط شخصیت ادن با زامبی ها در Dying Light 2

آراد نیوز: وقتی صحبت از تفاوت روز و شب به میان می‌آید، می‌توان گفت که ماجراجویی شبانه در Dying Light 2 پاداش‌های بهتری نسبت به نسخه اول دارد، اما در عین حال کمی آسان‌تر شد. لطفا کمی در این مورد توضیح دهید.

عالیواقعیت این است که ما از کاری که با Dying Light 2 در شب انجام دادیم بسیار خوشحالیم. ما تمام ویژگی های مثبت این قسمت از بازی را در نسخه اول حفظ کردیم و المان های جدیدی را به آن اضافه کردیم. در نتیجه، شب فقط به این معنا نیست که باید راهی پیدا کنی و تا صبح زنده بمانی. بلکه فرا رسیدن شب آن سوی دنیای بازی را نشان می دهد و بازیکنان می توانند با گشت و گذار در این مدت چیزهای کاملا متفاوتی را کشف کنند. بررسی‌های ما از نسخه اول نشان می‌دهد که طراحی شب در این بازی برای بسیاری ترسناک است، بنابراین تغییراتی ایجاد کردیم تا بازیکنان مشتاق‌تر به ماجراجویی‌های شبانه باشند.»

آراد نیوزبخشی از تجربه Dying Light 2 مربوط به فعالیت های جانبی مانند فعال کردن برج ها و مواردی از این قبیل است. لطفاً تأثیر آنها را در روند کلی بازی توضیح دهید.

عالی«داستان اصلی Dying Light 2 یک تجربه 25 تا 30 ساعته است. علاوه بر این داستان و ماموریت های اولیه، می خواستیم حدود 100 فعالیت جانبی داشته باشیم تا بازیکنان از روی کنجکاوی با آنها درگیر شوند. این ماموریت ها از برج نوردی و پاکسازی منطقه امن گرفته تا حرکت به سمت ناهنجاری های GRE و مبارزه با دشمنان چالش برانگیز را شامل می شود و ما می خواستیم این فعالیت ها را تا حد امکان متنوع کنیم.

مرد مرده در نور مرگ 2

آراد نیوز: انتخاب بازیکن و تصمیم گیری نقش مهمی در Dying Light 2 ایفا می کند. هدف از افزودن این ویژگی، دادن ارزش تکراری به بازی بود یا صرفا منحصر به فرد کردن داستان برای هر بازیکن؟

عالی: “راستش را بخواهید با بررسی نسخه اول این قابلیت را به بازی اضافه کردیم. بدین ترتیب وقتی به نسخه اول نگاه می کنیم متوجه می شویم که بازی از نظر گیم پلی و گشت و گذار آزادی زیادی می دهد اما از طرفی داستان کاملاً خطی و واضح است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این آزادی عمل را برای تاریخچه بازی برای نسخه دوم داشته باشیم.»

آراد نیوز: یکی از بهترین ویژگی های Dying Light 2 مکانیک روان بازی پارکور است. لطفا کمی در این مورد توضیح دهید.

عالی«پارکور در سری Dying Light معمولاً از واقعیت های ورزش در دنیای واقعی الهام می گیرد. برای ارائه به بهترین شکل پارکور در بازی از نظرات دویل بل، پدر پارکور استفاده کردیم و به نظرم نتیجه نهایی کاملا طبیعی و واقع بینانه است و البته چون با بازی ویدیویی طرف هستیم. سعی کردیم تغییراتی ایجاد کنیم نه تنها طبیعی است، تجربه نهایی نیز سرگرم کننده است. نکته جالب دیگر این است که برای اطمینان از حرکات پارکور سعی کرده ایم تا حد زیادی به قوانین فیزیک پایبند باشیم. به همین دلیل نیروی گرانش زمین در بازی دقیقا برابر با 9.8 متر بر ثانیه است و جالب اینجاست که در Dead Island یا نسخه اول Diving Light این رقم تقریبا دو برابر می شود و در صورت تجربه بازی یا حداقل تماشای تریلر و “مقایسه با Dying Light 2، می توانید تاثیر این را بر حرکات پارکور ببینید.”

ایده های پارکور در Dying Light 2

آراد نیوز: لطفا کمی در مورد اهمیت جنبه های نقش آفرینی در Diving Light 2 توضیح دهید.

عالی“جنبه های ایفای نقش، بازیکن را در تصمیم گیری های مختلف دخیل می کند و به او اجازه می دهد تا در بازی به گونه ای که می خواهد پیشرفت کند. از نظر ما جنبه های نقش آفرینی تاثیر زیادی در حضور بازیکن در بازی دارد و به همین دلیل اهمیت زیادی به آن می دهیم.

آراد نیوزیکی دیگر از ویژگی های Dying Light 2 پشتیبانی از حالت Co-Op mode است. آیا هدف از این ویژگی این بود که بازیکنان بازی و داستان را با هم تجربه کنند یا دلیل اصلی کمک بازیکنان به یکدیگر در مواقع سخت بود؟

عالی“بهترین راه برای تجربه Dying Light 2 این است که ابتدا خودتان آن را بازی کنید و سپس وارد دنیای بازیکنان دیگر شوید تا داستان را از دید آنها تجربه کنید.” افزودن حالت Co-Op همیشه بسیار چالش برانگیز است، به خصوص اگر سابقه بازی بازی غیر خطی است، این چالش ها حتی بیشتر می شوند زیرا بازیکنان مختلف تصمیمات متفاوتی می گیرند و باید همه احتمالات را در نظر گرفت. علاوه بر این، بازیکنان با تمام علاقه ای که به آنها داریم، می توانند کارهای عجیب و غیرقابل پیش بینی انجام دهند که همه محاسبات را خراب می کند :))) »

دنیای شب در Dying Light 2

آراد نیوز: Dying Light 2 واقعا کیفیت بصری بالایی دارد. لطفا کمی در مورد سبک طراحی بصری کلی بازی توضیح دهید.

Katarzyna Tarnaka، مدیر طراحی اکو این بازیدر مورد طراحی محیط بازی و جهان، می‌دانستیم که باید کمی متفاوت از نسخه اول باشد. زیرا بازه زمانی که بازی در آن اتفاق می افتد متفاوت است و تقریبا دو دهه پس از اتفاقات نسخه اول رخ می دهد. به همین دلیل است که ما ابتدا نسخه قبلی را بررسی کردیم و به ایده هایی رسیدیم که اگر جهان حدود 20 سال در این وضعیت بود چه شکلی می شد. سپس تعدادی تیم طراحی هنری بازی مشترک داشتیم. چیزهایی مثل دنیای تاریک و ویران، امید و البته تضاد که در این میان بحث تناقض برای من بسیار مهم است و از نام مجموعه بر می آید. Divinglight از جمله دیگر مفاهیم را می توان از آن استخراج کرد که به معنای زمان روزه داری است که نور صبح جای خود را به تاریکی شب می دهد و این تضاد بین صبح و شب در بازی بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. در طراحی..

این ما را به سبک طراحی هدایت کرد که در آن نور روز برای مردم و ساکنان شناخته شده است و باید نشانه های زندگی در آن وجود داشته باشد و برعکس، شب هیولاها که نماد ترس و مرگ و نابودی است. از طرفی این طراحی نیز باید در خدمت بازی باشد و همین امر ما را به یکی از مهمترین نمادهای بصری بازی یعنی پوشش گیاهی آن سوق داد. جایی که کوه ها و سقف ها سرشار از پوشش گیاهی (نماد زندگی) و خیابان ها اغلب ویران و خالی از پوشش گیاهی هستند (نماد مرگ و نابودی). ما سخت کار کردیم و چالش های زیادی برای رسیدن به این سطح از طراحی بصری داشتیم. مثلاً باید رنگ گیاه و محیط گیاه را متفاوت تنظیم می کردیم یا مشکلات فنی مثل چالش تصویربرداری وجود داشت. تفاوت میانی تا حدودی یادآور تفاوت زاغه‌ها و شهر قدیمی از نسخه اول بود و تجربه به ما کمک زیادی کرد.»

در Dying Light 2 با زامبی ها مبارزه کنید

آراد نیوز: آیا از کارهای دیگر برای خلق Dying Light الهام گرفتید؟

عالی«نمی توان به کتاب، فیلم یا بازی خاصی به عنوان منبع الهام اشاره کرد. زیرا افراد زیادی در ساخت بازی نقش دارند و هر کدام می توانند از آثار متفاوتی الهام بگیرند. پس بهتر است بگوییم وضعیت کلی جهان منبع الهام خوبی برای ما بود و از همه مهمتر سعی کردیم از جنبه های شهرمان یعنی وروتسواف در بازی استفاده کنیم. به هر حال جهان بینی داشتن خوب است اما نباید فراموش کنیم که از کجا آمده ایم :))) »

آراد نیوز: Diving Light 2 که به طور همزمان برای پلتفرم های نسل هشتم و نهم راه اندازی شد. به نظر شما تفاوت بازی های این دو نسل از پلتفرم ها چیست؟

عالیتفاوت زیادی بین قدرت پردازش کنسول‌های نسل نهم و دستگاه‌های هنوز قدرتمندی که 9 سال پیش معرفی شدند وجود دارد و از آنجایی که سعی می‌کنیم بهترین کیفیت را در هر پلتفرم تضمین کنیم، طبیعی است که از نظر جدایی توانایی، پرسنل، کیفیت، دستمال و چیزهای دیگر داریم. اما نکته مهم این است که مهم نیست Diving Light 2 را روی کدام پلتفرم بازی می کنید. زیرا هیچ چیز در مورد گیم پلی و تجربه کلی بازی فدای قدرت پردازشی پلتفرم نمی شود و در هر صورت شما همین تجربه را خواهید داشت. دلیل این امر این است که ما سعی کردیم بازیکن را در دنیای بازی غوطه ور کنیم و زمانی که شما درگیر داستان و بازی می شوید، مهم نیست که روی چه پلتفرمی بازی می کنید.

ساختمان ترسناک در Dying Light 2

آراد نیوز: Diving Light 2 در زمانی ساخته شد که مشکلات زیادی به دلیل فوران تاج وجود داشت. این موضوع چقدر روی استودیو شما تأثیر گذاشت و چه چالش هایی ایجاد کرد؟

توکلند: “در ابتدا باید از برخی از اعضای تیم تشکر ویژه ای داشته باشیم که ممکن است بسیاری از آنها تشکر نکنند. منابع انسانی، فناوری اطلاعات و مدیریت استودیو که سخت تلاش می کنند تا کار را از خانه امکان پذیر کنند و چون در چنین فضای منزوی قرار دارند، خلاقیت اعضا از بین نمی رود. اما، البته، مشکلات زیادی وجود داشت. Techland به گونه ای کار می کند که افراد مختلف همیشه ایده های خود را مطرح کرده اند و در نهایت به یک نتیجه می رسیم و وقتی شما با هم هستید این کار بسیار راحت تر است. اما از این منظر نیز می توان دریافت که Dying Light 2 به نوعی هدف مشترک همه ما بوده و دستیابی به آن انگیزه ای برای گذراندن این روزهای سخت به ما می دهد.

آراد نیوز: اکنون که Diving Light 2 منتشر شده است، برای محتوای بعدی بازی چه انتظاری می توان داشت؟

توکلند: همانطور که اعلام کردیم، قصد داریم تا 5 سال آینده از این بازی حمایت کنیم. بازیکنان می توانند انتظار DLC، رویدادها، محیط ها، آیتم ها و حتی عناصر داستانی جدید را داشته باشند. در همین حال استودیو تک لند در حال کار بر روی IP جدید خود است که یک بازی نقش آفرینی AAA با فضایی فانتزی است که فعلاً از جزئیات آن اطلاعی در دست نیست و باید منتظر اخبار بیشتری از استودیو باشیم!

در پایان لطفا نظرات خود را در مورد توضیحات سازندگان با آراد نیوز و کاربران آن در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا