تکنولوژی

مشکل دریافت شناسه و کد رهگیری لوازم یدکی خودرو ؛ تاثیر محدودیت‌های اینترنتی یا باگ سامانه؟

رئیس اتحادیه فروشندگان قطعات و ماشین آلات خودرو تهران مشکل اخذ شناسه و کد رهگیری لوازم یدکی خودرو و عواقب این خبر.

رئیس اتحادیه فروشندگان قطعات و ماشین آلات خودرو در تهران گفت: علیرغم الزام قانون، اعضای اتحادیه برای دریافت شماره شناسایی و کد رهگیری قطعات خودرو با مشکل مواجه هستند.

گروه هارون

سیداحمد حسینی در نشست خبری با موضوع نزاع قاچاق کالا در زمینه قطعات خودرو وی یکی از مهمترین چالش های این روزها را قوانین جدید و بعضاً دست و پا گیر دانست. آقای حسینی توضیح می دهد که قانونگذار برای وضع قوانین برنامه دارد و برای رسیدن به اهداف و برنامه های خود اولاً نباید قانون تحول پیدا کند و ثانیاً زیرساخت های لازم برای اجرای قوانین فراهم شود تا اجرای قوانین به گونه ای باشد. به درستی انجام شود به همین دلیل نظارت بر اجرای صحیح قوانین از وظایف شورای اسلامی است.

با این حال رئیس اتحادیه فروشندگان قطعات خودرو می گوید: قانون مبارزه با قاچاق انسان و ارز هیچ یک از این موارد رعایت نشده و اعمال نادرست قوانین چالش هایی را ایجاد کرده است. به گفته آقای حسینی، مجریان قانون مبارزه با قاچاق، قانونی را تدوین کرده اند که با قانون مغایرت دارد. همچنین زیرساخت های لازم برای اجرای این قوانین جدید فراهم نشده و در نتیجه قوانین نادرست اجرا می شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات افزود: در حوزه تدوین قانون، ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صراحت از کالای خارجی صحبت می کند، اما ماده 5 آیین نامه، ماده 13، عملا قانون را گسترش داده و محصولات داخلی را در زمره این قانون قرار داده است که خلاف قانون است.

مشکل اخذ شناسه و کد رهگیری لوازم یدکی خودرو

حسینی با بیان اینکه بخشنامه 21 مرداد 1401 در خصوص اخذ و نصب شناسه و کد رهگیری کالا حاوی مواردی است که قانون را تدوین کرده است که در وهله اول آخرین مهلت اخذ شناسه کالا است. 15 اکتبر و کد رهگیری 15 نوامبر مشخص شد که متاسفانه به دلیل مشکلاتی که سیستم تا به امروز اعضا برای دریافت کد شناسه اظهارنامه با مشکلات زیادی مواجه هستند و امکان دریافت کد رهگیری وجود ندارد. او اضافه کرد:

برای ورود به کل نظام تجارت یک سری پیش نیازها وجود دارد و به عنوان یک تاجر باید جواز کسب بگیریم و کد نقش را از سامانه بگیریم که یکی از مشکلات اصناف، مشکلات صنفی ایران است. سیستم، و این مشکل تا به امروز حل نشده است.

مشکل دریافت شناسه و کد رهگیری لوازم یدکی خودرو;  تاثیر محدودیت های اینترنت یا باگ سیستم؟

وی افزود: موضوع بعدی دریافت کد ASIC برای تولیدکنندگان تجاری است. ما از اجرای قانون برای ساماندهی بازار و شناسایی محصولات و کالاهای داخلی در سطح عرضه حمایت می کنیم، اما گام اول برداشته نشده است، زیرا تا زمانی که کد ASIC برای تولیدکنندگان تجاری تصویب و اجرا نشود. تولیدکنندگان صنف ما نمی توانند در سیستم معاملات کلی کد نقش دریافت کنند و شناسه محصول و کد رهگیری محصولات خود را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مشکل گرفتن شناسه و کد رهگیری قطعات خودرو چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری به اشتراک بگذارید و اخبار خودرو موارد تکراری را پیگیری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا