تکنولوژی

مشخصات دوربین آیفون 14 پرو مکس لو رفت

دوربین آیفون 14 پرو مکس یکی از بارزترین تغییرات این گوشی از چندین نسل قبل تا کنون است. تصاویر شماتیک و سایر مشخصات منقضی شده می توانند به طور کامل جزئیات این گوشی پرچمدار را فاش کنند. انتظار بیشتری داشته باشید.

طبق گزارش های اخیر به نظر می رسد اپل قصد دارد تغییرات عمیق و گسترده ای را با سری آیفون 14 انجام دهد که یکی از مهم ترین تغییرات دوربین این گوشی است که به تازگی اطلاعاتی از آن فاش شده است. Revealer ShrimpApplePro (حساب VNchocoTaco@) برای اولین بار در توییتر طراحی جلوی آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس را فاش کرد. اکنون با انتشار شماتیک های دقیق از آیفون 14 پرو مکس به شایعات دامن زده است و بازار را داغتر از همیشه کرده است.

خرید زمین در گلبهار مشهد

تصاویر شماتیک منتشر شده مشخصات دوربین آیفون 14 پرو مکس را نشان می دهد

همانطور که انتظار می رفت، اپل برای طراحی دوربین سلفی آیفون 14 پرو مکس، اسلات (کپسولی شکل) و سوراخ گرد (دیسکی شکل) را با یک شیار در صفحه نمایش جایگزین کرد.

مشخصات دوربین آیفون 14 پرو مکس فاش شد

با توجه به تصاویر منتشر شده، به نظر می رسد یک شکاف تعبیه شده بین دو سوراخ گرد و بیضی شکل وجود دارد. لازم به ذکر است که عرض این بیضی 7.15 میلی متر و قطر دایره 5.59 میلی متر است. این کاهش قابل توجهی در مقایسه با اسلات آیفون 13 پرو مکس است که 26.83 میلی متر عرض دارد.

یکی دیگر از تغییرات این گوشی پرچمدار اپل، ظاهر آیفون 14 پرو مکس است که از حاشیه باریک 1.95 میلی متری در مقایسه با قاب 2.42 میلی متری آیفون 13 پرو مکس استفاده می کند. این تغییر نسبت صفحه نمایش به بدنه را افزایش داد. همچنین دارای ارتفاع 160.71 میلی متر، عرض 78.53 میلی متر (با احتساب دکمه کناری) و ضخامت 12.16 میلی متر (با احتساب برآمدگی دوربین) است. به نظر می رسد بخشی از این افزایش ضخامت به دلیل تحدب محفظه باشد که از 3.60 میلی متر به 4.18 میلی متر افزایش یافته است.

مشخصات دوربین آیفون 14 پرو مکس فاش شد

اما قسمت دیگر در مورد افزایش ضخامت این گوشی به استفاده از سنسور اصلی 48 مگاپیکسلی به جای دوربین 12 مگاپیکسلی آیفون 13 پرو مکس مربوط می شود. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، پیش از این به افزایش ۲۵ تا ۳۵ درصدی دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس و همچنین افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی ارتفاع لنز ۷P اشاره کرده است.

این دستگاه همچنین دارای یک سنسور 1/1.3 اینچی با پیکسل های کوچکتر 1.22 میکرونی است، بر اساس اطلاعاتی که از حساب شخصی در Weibo Fishing 8 به بیرون درز کرده است. iPhone 13 Pro Max دارای یک سنسور اصلی 1 / 1.65 اینچی با پیکسل های بزرگتر 1.9 میکرون است. . اپل احتمالاً از فناوری به نام pixel binning برای ترکیب داده های چند پیکسلی در مواقع مورد نیاز، مانند در شب، استفاده خواهد کرد. بدیهی است که هرچه اندازه پیکسل بزرگتر باشد، کیفیت تصویر بهتر است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مشخصات دوربین آیفون 14 پرو مکس چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا