تکنولوژی

مشاور امور بانوان وزیر ارتباطات منصوب شد

با حکم رسمی عاطفه موسوی وزیر ارتباطات مشاور وزیر ارتباطات در امور زنان و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم منصوب شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی حکمی عاطفه موسوی را به این سمت منصوب کرد. مشاور در امور زنان خود منصوب است.

گروه ها آرون

بیشتر بخوانید: وزیر ارتباطات: وزارتخانه قدرت فیلتر و رفع فیلتر را ندارد!

مشاور امور زنان به سمت وزیر ارتباطات منصوب شد

خانم موسوی دارای مدرک مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات و لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف است.

وی دانشجوی فوق دکتری دانشگاه شریف، مدرس دانشگاه، نویسنده و محقق در زمینه امنیت و مدیریت شبکه است. وی علاوه بر فعالیت علمی در زمینه های فرهنگی و اجتماعی به فعالیت های تخصصی در زمینه مدیریت اینترنت و اشتغال در فناوری های پایه نیز می پردازد.

وزیر ارتباطات در بهمن ماه سال گذشته اطلاعاتی را در خصوص انتخاب مشاور وزیر در امور زنان در اختیار رسانه ها قرار داد و گفت که تلاش می کند بدون عجله افرادی را در حوزه انتخاب معاونان و مدیران انتخاب کند که بدون توجه به گرایش های سیاسی. و تجربه، عناصر مؤمن، انقلابی و اخلاقی خواهند بود! زارع پور همچنین در تشریح معیارهای خود برای انتخابات معاونت ریاست جمهوری در مسائل زنان گفت:

من می خواهم مشاور وزیر در امور زنان را از میان زنان شاغل در خود وزارتخانه انتخاب کنم.

مشاور در امور زنان به سمت وزیر ارتباطات منصوب می شود

در همین رابطه و با انتشار فراخوانی از همکاران زن این وزارتخانه که برای این شغل مناسب می دانستند درخواست شد رزومه خود را ارسال کنند و در پایان در بهمن ماه سال گذشته 217 نفر اعلام آمادگی کردند. پس از ۷ ماه بررسی این رزومه ها و بررسی صلاحیت افراد دارای شاخص های مورد نظر وزیر، در نهایت به عنوان مشاور وزیر در امور زنان انتخاب شد.

این انتصاب در شرایطی صورت می گیرد که طبق آمار، زنان سهمی برابر با مردان در اکوسیستم فناوری کشور ندارند. شاید انتخاب یک زن به عنوان معاون وزیر در امور زنان فرصتی هرچند ناچیز برای قدردانی و فرصت دادن به زنان برای ایفای نقش بیشتر در این عرصه باشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره مشاور وزیر ارتباطات در امور زنان چیست؟ او در بخش نظرات نظرات خود را با سایت خبری آراددر میان گذاشت اخبار فناوری با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا