خودرو

مزدا 3 مدل 2023 با تغییرات فنی معرفی شد | مجله آراد

مزدا 3 مدل 2023 با تغییرات فنی ارائه شد
مزدا 3 مدل 2023 با تغییرات فنی ارائه شد

مزدا 3 مدل 2023 این جدیدترین محصول شرکت مزدا است که به تازگی با تغییرات جزئی برای مدل جدید در بازار معرفی شده و به زودی فروش آن آغاز خواهد شد.

نام مزدا 3 برای ما بسیار آشناست چرا که این خودرو چندین سال در ایران توسط گروه بهمن در نسل اول و دوم خود مونتاژ می شد و هنوز هم یکی از محبوب ترین سدان های بازار ایران است. در ایران مزدا 3 عمدتاً در کلاس سدان تولید می شد و نسخه های هاچ بک آن محدودتر بود. در نسل های بعدی، نسخه هاچ بک همیشه در کنار نسخه سدان ارائه می شد و همیشه جذابیت خاص خود را داشت. البته قرار بود نسل های جدید این سدان و حتی مزدا 6 به ایران بیایند اما با فروپاشی برجام و تحریم های همه جانبه صنعت خودروسازی، تولید نسل دوم آن نیز در ایران متوقف شد. اما حالا شرکت مزدا آپدیت هایی را برای نسل چهارم مزدا 3 انجام داده است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

تغییرات فنی مزدا 3 مدل 2023

بیایید ابتدا از زیر کاپوت شروع کنیم. جایی که موتور 2.5 لیتری اسکای اکتیو جی تنفس طبیعی قرار دارد که اکنون می تواند حداکثر قدرت 191 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 252 نیوتن متر را تولید کند. این ارقام نشان می دهد که در مدل جدید 5 مجله خبری آرادافزایش قدرت وجود دارد که این شرکت اضافه کرده است که این افزایش قدرت مستقل از کیفیت بنزین است. بعلاوه مزدا 3 مدل 2023 ما یک فناوری جدید به نام غیرفعال کردن سیلندر داریم که منجر به مصرف کمتر و بهره وری انرژی بهتر می شود. در مدل جدید مصرف ترکیبی 7.6 لیتر در صد کیلومتر داریم در حالی که در مدل 2022 مصرف ترکیبی نزدیک به 7.84 لیتر در صد کیلومتر است.

اما این تنها تغییر فنی مزدا 3 نیست. این شرکت موتور پایه 2 لیتری را برای مدل جدید حذف کرده است. تا سال 2022 عادت داشتیم مزدا 3 را در نسخه پایه با موتور 2 لیتری Sky Active G ببینیم که حداکثر قدرت 155 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 203 نیوتن متر تولید می کرد و قیمتی معادل 21150 دلار داشت.اما اکنون نسخه پایه با نام مزدا 3 مدل 2023 تریم 2.5 S مجهز به موتور 2.5 لیتری است و قیمت پایه برای نسخه سدان 22550 دلار و برای نسخه هاچ بک 23.55 دلار است. این افزایش قیمت 1400 دلاری در نهایت موتور قدرتمندتر و مصرف کارآمدتر را به همراه دارد.

تغییرات در آستر مزدا 3 مدل سال 2023

مزدا 3 مدل 2023 با تغییرات فنی ارائه شد

نسخه جذاب S Carbon Edition اکنون دارای سیستم چهارچرخ متحرک است و قیمت پایه این نسخه 27200 دلار شده است.در این تریم جذاب رنگ بدنه خاکستری پلی فلزی داریم و رینگ های 18 اینچی و آینه های جانبی مشکی هستند. داخل آن چرم کامل اضافه شده و از سیستم صوتی حرفه ای Bose با ۱۲ بلندگو استفاده شده است.

در نسخه دیگر یعنی S Premium، گیربکس 6 سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ متحرک داریم. البته برای نسخه هاچ بک در این تریم می توان گیربکس 6 سرعته دستی را نیز سفارش داد که تمام قدرت موتور در این نسخه به چرخ های جلو می رود. موتور توربو در مزدا 3 بدون تغییر باقی مانده است که یک موتور 2.5 لیتری است که می تواند حداکثر قدرت 250 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 433 نیوتن متر تولید کند. البته این شرکت اشاره می کند که این موتور تنها با استفاده از بنزین فوق العاده باکیفیت این خروجی ها را ارائه می دهد.

مزدا 3 مدل 2023 با تغییرات فنی ارائه شد

تدارکات مزدا 3 مدل 2023 پاییز پیش رو در آمریکا با نسخه هاچ بک آغاز خواهد شد و سپس نسخه سدان در زمستان به نمایندگی های مزدا خواهد آمد. نکته قابل توجه در مورد این خودرو وجود 8 تریم مختلف با قیمت های متفاوت است تا خریدار گزینه های زیادی برای انتخاب داشته باشد. نکته دیگر اینکه با توجه به قدرت بیشتر موتور در نسخه پایه، همچنان شاهد افزایش حداقلی قیمت با این خودرو هستیم. این به ما نشان می دهد که در بازارهای آزاد خودروسازان مجبورند قیمت های رقابتی را با بهترین شرایط ارائه دهند تا سهمی از فروش داشته باشند، چیزی که در بازار انحصاری داخلی شاهد آن نیستیم.

محمدرضا بوگر

پایگاه خبری مجله آراد

منبع: carscoops

مزدا 3 مدل 2023 چه مشخصات فنی در نسخه پایه دارد؟

زیر کاپوت یک موتور 2.5 لیتری اسکای اکتیو جی تنفس طبیعی قرار دارد که اکنون می تواند 191 مجله خبری آرادقدرت و 252 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

مزدا 3 مدل 2023 در قدرتمندترین نسخه چه مشخصات فنی دارد؟

موتور توربو در مزدا 3 بدون تغییر باقی مانده است که یک موتور 2.5 لیتری است که می تواند حداکثر قدرت 250 مجله خبری آرادو حداکثر گشتاور 433 نیوتن متر تولید کند. البته این شرکت اشاره می کند که این موتور تنها با استفاده از بنزین فوق العاده باکیفیت این خروجی ها را ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا