خودرو

مروری بر رنو سیمبل؛ خوبی که زود رفت | مجله آراد

نماد رنو
نماد رنو

سگمنت سدان های اقتصادی در بازار اکثر کشورها جایگاه ویژه ای دارد و شرکت های معتبر زیادی همواره در این بخش فعال هستند. در این مطلب یکی از معروف ترین خودروهای اقتصادی بازار بین المللی را بیابید نماد رنو آمدیم تا نکاتی را در این باره بررسی و بیان کنیم.

داستان لوگان؛ جد پدری سنج

رنو تندر 90 یا مشابه داچیا لوگاناولین بار در اواخر سال 2003 توسط داچیا رومانی که یکی از زیرمجموعه های هلدینگ رنو است تولید و به فروش رسید. این خودرو در آن سال ها یکی از ارزان ترین سدان های اقتصادی بازار جهانی به شمار می رفت و با توجه به کیفیت و دوام بالا توانست فروش قابل توجهی را برای داچیا (رنو) و در بازارهای مختلف بسته به سلیقه و دانش کسب کند. برندهای رنو و داچیا با نام های لوگان و رعد و برق 90 ونیز نیسان با نام Aperio در دسترس بود.

طراحی نماد

وقتی صحبت از طراحی خودروهای اقتصادی به میان می آید، باید با انتظارات کمتر و کمی واقع بینانه به آن نگاه کرد.

نماد رنو
نماد رنو

در نمای جلوی نماد، چراغ های نسبتا بزرگی را می بینیم و نوار کرومی افقی آن ها را به سمت لوگوی غول پیکر رنو در مرکز جلوپنجره هدایت می کند. جلوپنجره خودرو نیز کاملاً یادآور برادر مجلل و بزرگ است طلسم طراحی شده.

در قسمت سپر، محفظه ورودی هوای افقی و بسیار عریض را می بینیم که بر روی سپر کشیده شده و دو چراغ مه شکن گرد با نوارهای کرومی در دو طرف این محفظه قرار گرفته است. این سبک طراحی سپر باعث شده تا خودرو از حالت طراحی عمودی و استاتیکی که در تندر می بینیم خارج شود و عریض تر از آنچه هست به نظر برسد.

نماد رنو
نماد رنو

نماد در نمای جانبی کاملاً از ژن مشترک با تندر 90 بهره می برد با این تفاوت که در نماد خطوط تیز و لبه های تیز جای خود را به منحنی های مدرن و زیباتر داده اند و المان هایی مانند آینه های بغل نیز به وضوح دیده می شوند. قابل مشاهده آنها در مقایسه با تندر بهبود یافته اند.

نکته عجیب در مورد این بخش این است که دستگیره های باز و بسته شدن درها هستند نماد هنوز هم به اندازه تاندر مقرون به صرفه است و به مدل Easy Open تغییر نکرده است.

نماد رنو
نماد رنو

در نمای عقب سیمبال، خوشبختانه چراغ ها از حالت عمودی تندر 90 حذف شده و شکل مربع و زیبا و هماهنگ با سایر اجزا به خود گرفته است. در دو طرف سپر عقب دو گلگیر افقی وجود دارد که به طور موثری خودرو را عریض‌تر نشان می‌دهند و ارتفاع آن را کم می‌کنند، درست مانند آنچه از جلو به نظر می‌رسد.

باید سوار ماشین بشی

در کابین نماد طراحی محفظه و کیفیت خوب آن را می بینیم. در کنسول مرکزی، دریچه های تهویه مطبوع با لبه های کرومی، ظاهری شیک به فضای داخلی خودرو بخشیده و نمایشگر خودرو در پایین این دریچه ها قرار گرفته است. کنترل پنل سیستم تهویه نیز با دکمه های چرخشی مانند تندر طراحی شده است!

کابین رنو سیمبل
کابین رنو سیمبل

نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که خوشبختانه دکمه‌های پنجره‌های کناری در سیمبال با وجود تندر به درها منتقل شده‌اند و مکان‌های مختلفی در جلو برای نگهداری وسایلی مانند تلفن همراه و غیره تعبیه شده است. در داشبورد سیمبال در مقایسه با تندر.

کابین رنو سیمبل
کابین رنو سیمبل

فضای سر و پا برای سرنشینان جلو و عقب بسیار خوب و عریض است و صندلی ها نسبتاً راحت هستند، البته صندلی های جلو می توانند کمی از حالت نیمکتی جابجا شوند و بیشتر بدن سرنشینان را در آغوش بگیرند. فضای بار خودرو برای خانواده های ایرانی کاملا مناسب به نظر می رسد.

کابین رنو سیمبل
کابین رنو سیمبل

از نظر امکانات و آپشن‌ها، Symbol PE دارای دو کیسه هوا، شیشه‌های برقی جلو، اهرم کنترل صوتی فرمان، هشدار صوتی دنده عقب، Delight و غیره است.

لازم به ذکر است که در نسخه های کاملتر نماد، مانیتور برزنتی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، فرمان با دکمه های کنترلی، کروز کنترل، دوربین عقب، آینه و شیشه تمام برقی، رینگ های آلومینیومی و … می باشد. همچنین موجود است. خوب.

مشخصات فنی

به نماد درست مانند تندر 90 از موتور شناخته شده و بسیار روان K4M با حجم 1600 سی سی و قدرت 105 مجله خبری آرادو گشتاور 142 نیوتن متر استفاده می کند. خروجی موتور نیز توسط یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو ارسال می شود.

علیرغم اینکه روی کاغذ تمام مشخصات فنی تندر و سنبل ظاهرا یکسان است، اما هنگام رانندگی با نماد متوجه نکاتی خواهید شد که آن را از تندر متمایز می کند. انتقال نماد اگرچه همان گیربکس تندر 90 است، اما حالت اوردرایو به آن اضافه شده است و به نظر می رسد ضرایب دنده نیز کمی تغییر کرده و بهبود یافته است.

نماد رنو
نماد رنو

در حالی که هیچ لرزش آزاردهنده ای در تندر اتوماتیک وجود ندارد، همان مقدار اندک در سیمبل کاملاً حذف شده است و هندلینگ این خودرو کاملاً نرم و بی صدا است.

قیمت بازار

رنو سیمبل در حال حاضر بسته به سال تولید، سطح تجهیزات، سطح کارکرد و سلامت خودرو بین 470 تا 610 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

نکات مثبت

استهلاک بسیار کم، اشتراک برخی از قطعات فنی با رنو تندر 90، کابین جادار، سواری نرم.

منفی

بازار فروش ضعیف، طراحی نه چندان زیبا، نداشتن قطعات بدنه، نبود شبکه خدمات

رضا صفرآبادی فراخانی

پایگاه خبری مجله آراد

نماد رنو چه ویژگی هایی دارد؟

سیمبل نیز مانند تندر 90 از موتور معروف K4M با حجم 1600 سی سی و قدرت 105 مجله خبری آرادو گشتاور 142 نیوتن متر استفاده می کند. خروجی موتور نیز توسط یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو ارسال می شود.

نماد رنو چه امکاناتی دارد؟

از نظر امکانات و آپشن‌ها، Symbol PE دارای دو کیسه هوا، شیشه‌های برقی جلو، اهرم کنترل صوتی فرمان، هشدار صوتی دنده عقب، Delight و غیره است. لازم به ذکر است که در نسخه های کاملتر نماد، مانیتور برزنتی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، فرمان با دکمه های کنترلی، کروز کنترل، دوربین عقب، آینه و شیشه تمام برقی، رینگ های آلومینیومی و … می باشد. همچنین موجود است. خوب.

قیمت رنو سیمبل هم اکنون در بازار چند است؟

رنو سیمبل در حال حاضر بسته به سال تولید، سطح تجهیزات، سطح کارکرد و سلامت خودرو بین 470 تا 610 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا