خودرو

مرسدس بنز GLS یا ب ام و X7؟ کدام لوکس آلمانی بهتر است؟ – مجله آراد

بنز GLS و BMW X7
بنز GLS و BMW X7

مرسدس بنز GLS و BMW X7 دو شاسی بلند لوکس از برندهای آلمانی بی ام و و مرسدس بنز رقبای مستقیمی در بازار وجود دارد که در این مقاله به مقایسه این دو خودرو می پردازیم.

فهرست

  • طراحی مرسدس بنز GLS و BMW X7 را با هم مقایسه کنید
  • کابین مرسدس بنز GLS و BMW X7 را مقایسه کنید
  • مقایسه مشخصات فنی مرسدس بنز GLS و BMW X7
  • قیمت مرسدس بنز GLS و BMW X7 را مقایسه کنید

ما با دو خودرو با بازار هدف یکسان که برای تصاحب سهم بازار کراس اوورهای لوکس بزرگ طراحی شده اند، طرف هستیم. با تغییر بازار جهانی به سمت کراس اوورها، همه شرکت ها تصمیم گرفتند محصولات بیشتری در این بخش تولید کنند، اما ماجرا برای بنز و بی ام و کمی متفاوت بود، زیرا سدان های محبوب، لوکس و فول سایز بودند. آنها کلاس S و سری 7 را در کارنامه خود داشتند و ساخت شاسی هایی مشابه این خودروها چالش بزرگی بود. اما در نهایت هر دو شرکت موفق شدند مرسدس بنز GLS و BMW X7 برای راه اندازی بازار کراس اوورهای لوکس. در ادامه به بررسی این خواهیم پرداخت که کدام کراس اوور در این رده بهتر است و آیا BMW X7 که جوانتر از GLS واقعا ماشین بهتری هست یا نه؟

طراحی مرسدس بنز را با هم مقایسه کنید GLS و BMW X7

اگرچه طراحی بدنه خودرو تا حد زیادی می تواند سلیقه ای باشد، اما بیشتر علاقه مندان معتقدند مرسدس بنز GLS زیباتر از BMW X7 است. شاسی جدید باواریا سبک طراحی جدید بیمر چراغ های جلو باریک و جلوپنجره بزرگ از جمله ویژگی های این سبک است. اگرچه انتقادات زیادی به جلوپنجره بزرگ مدل های جدید بی ام و وارد شد، اما آنها به این سبک ادامه دادند و X7 را با همان المان ها روانه بازار کردند. در مقابل مرسدس بنز GLS طراحی سنتی بنز را دارد و بر این اساس ابهت و کلاس قدیمی بنز در طراحی آن حفظ شده و همین امر باعث زیباتر شدن این شاسی بلند نسبت به X7 در نظر عموم شده است.

از نظر اندازه مرسدس بنز GLS از هر نظر از BMW X7 بزرگتر است و علاوه بر عرض، سایزهای دیگر در GLS بزرگتر است. البته این باعث نمی شود که ما نسبت به X7 احساس قدرت بیشتری داشته باشیم، زیرا در این خودرو رینگ های استاندارد 21 اینچی داریم و بر خلاف آنها، چرخ های استاندارد GLS 20 اینچی هستند که البته امکان سفارش چرخ های بزرگتر را نیز به شما می دهد. .

مقایسه کابین های مرسدس بنز GLS و BMW X7

هر دو خودروی ما هفت نفره هستند و با ترکیبی از سه ردیف صندلی طراحی شده اند. البته لازم به ذکر است که فضای ردیف سوم در هر دو خودرو کمی باریک است، به دلیل طول کمتر، در BMW X7 منطقی تر است. در هر دو کراس اوور به دلیل پرچمدار بودن و لوکس بودنشان، شاهد تجهیزات و تکنولوژی زیادی هستیم. به عنوان مثال در هر دو خودرو برای همه صندلی ها گرمکن صندلی داریم و تهویه هوا به صورت استاندارد روی صندلی های جلو در نظر گرفته شده است. همانطور که انتظار می رفت در هر دو خودرو سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک سه کاناله داریم و در هر دو کراس اوور می توان صندلی های کاپیتان ردیف دوم را سفارش داد که در این صورت تعداد سرنشینان به شش نفر کاهش می یابد.

با توجه به اینکه مرسدس بنز GLS این بزرگتر از X7 است، فضای بار بیشتری دارد، اما اجازه دهید در مورد فناوری صحبت کنیم. در هر دو خودرو، صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی و آمپلی فایر دیجیتال جلو یکپارچه و افقی هستند. آمپلی فایر دیجیتال جلو هر دو خودرو 12.3 اینچ است، اما صفحه نمایش مرکزی BMW X7 بزرگتر است که کابین محصول BMW را مدرن تر می کند. سیستم MBUX در مرسدس و iDrive در BMW در هر دو خودرو استاندارد هستند و به طور کلی MBUX از نظر تجربه در سطح بالاتری استفاده می شود.

به طور کلی، ما بالاترین سطح امکانات را در هر دو خودرو داریم، اما به این دلیل که آنها جدیدتر هستند BMW X7این خودرو از فناوری بالاتر و طراحی کوچک تری نسبت به GLS برخوردار است و از این نظر بالاتر از رقیب خود قرار دارد.

مشخصات فنی مرسدس بنز را با هم مقایسه کنید GLS و BMW X7

از نظر مشخصات فنی نیز شاهد شباهت هایی بین این دو رقیب آلمانی هستیم چرا که هر دو خودرو در نسخه استاندارد به موتورهای 6 سیلندر خطی توربوشارژ با سیستم هیبریدی نرم مجهز شده اند. در نسخه اصلی مرسدس بنز GLS حداکثر قدرت ما 362 مجله خبری آراداست. و حداکثر گشتاور 500 نیوتن متر و در مقابل، BMW X7 حداکثر قدرت 375 مجله خبری آراداست. و 519 نیوتن متر گشتاور.در این نسخه ها GLS شتاب 5.9 ثانیه و عدد شتاب X7 5.6 ثانیه است.

اما اجازه دهید نسخه های قدرتمند این دو شاسی بلند را با هم مقایسه کنیم. BMW X7 M60i دارای موتور 4.4 لیتری V8 توئین توربو می باشد که در سیستم هیبریدی نرم 523 مجله خبری آرادقدرت و 750 نیوتن متر گشتاور را ثبت می کند که با این قدرت ها به 4.5 ثانیه شتاب می گیرد.یک کراس اوور بزرگ ثبت می شود. در مقابل، مرسدس بنز GLS 580 به یک موتور 4 لیتری V8 توئین توربو مجهز شده است که می تواند حداکثر قدرت 483 مجله خبری آرادرا تولید کند. و حداکثر گشتاور 700 مجله خبری آرادو شتاب 5.2 ثانیه برای این خودرو ثبت شده است. آنها نسخه AMG برای GLS ندارند.

هر دو شاسی دارای سیستم چهار چرخ متحرک استاندارد هستند که قدرت را منتقل می کند GLS مجهز به گیربکس 9 سرعته اتوماتیک، اما در BMW X7 گیربکس 8 سرعته اتوماتیک داریم. تجربه می گوید که با گیربکس مرسدس راحتی بیشتری خواهید داشت و حس اسپرت بودن در BMW بیشتر القا می شود. در مجموع ب ام و از نظر مشخصات فنی قوی تر است اما همچنان یکی از خاص ترین مرسدس بنز ها را در مقابل این خودرو داریم.

قیمت مرسدس بنز را مقایسه کنید GLS و BMW X7

وقتی صحبت از خودروهای لوکس به میان می آید، قیمت آنقدرها تعیین کننده نیست، زیرا مشتریان این نوع خودروها کمتر به فکر پول و قیمت هستند، اما این دو خودرو از نظر قیمت بسیار به هم نزدیک هستند. قیمت مرسدس بنز GLS برای سال 2023 هنوز مشخص نشده است، اما قیمت مدل 2022 از 77850 دلار شروع می شود که همان قیمت پایه BMW X7 است اما در بالاترین رده GLS حدود 101000 دلار است. ، مانند این قیمت برای گران ترین نسخه X7 1.3 هزار دلار است.

در مجموع طراحی بی ام و X7 از نظر قدرت فنی و فنی بسیار عالی است اما باید توجه داشت که طراحی در این کلاس بسیار مهم است و مرسدس بنز در این زمینه بهتر عمل کرد. اما با توجه به نکات ذکر شده نظر شما چیست؟ کدام شاسی بلند لوکس آلمانی را بیشتر دوست دارید؟

محمدرضا پاداش

پایگاه خبری مجله آراد

مشخصات فنی نسخه پایه مرسدس بنز GLS و BMW X7 چیست؟

هر دو خودرو در نسخه استاندارد مجهز به موتورهای 6 سیلندر خطی توربوشارژ با سیستم هیبریدی ملایم هستند. در نسخه پایه مرسدس بنز GLS حداکثر قدرت 362 مجله خبری آرادداریم. و حداکثر گشتاور 500 نیوتن متر، در حالی که BMW X7 حداکثر قدرت 375 مجله خبری آراددارد. و 519 نیوتن متر گشتاور.

مشخصات فنی قدرتمندترین نسخه مرسدس بنز GLS و BMW X7 چیست؟

BMW X7 M60i دارای موتور 4.4 لیتری V8 توئین توربو می باشد که در سیستم هیبریدی نرم 523 مجله خبری آرادقدرت و 750 نیوتن متر گشتاور را ثبت می کند که با این قدرت ها به 4.5 ثانیه شتاب می گیرد.یک کراس اوور بزرگ ثبت می شود. در مقابل، مرسدس بنز GLS 580 مجهز به یک موتور 4 لیتری V8 توئین توربو است که می تواند حداکثر قدرت 483 مجله خبری آرادرا تولید کند. و حداکثر گشتاور 700 مجله خبری آرادو شتاب 5.2 ثانیه برای این خودرو ثبت شده است.

آخرین اخبار و ویدیوهای خودرو را در کانال های مجله خبری آرادتلگرام، آیگپ و اینستاگرام دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا