گردشگری

مراحل تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهینامه ترک و ترجمه گواهینامه ایرانی

[vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1585296435177{margin-bottom: 0px !important;}”]

روش های استفاده از گواهینامه ایران در ترکیه

قبل از تبدیل گواهینامه ایران به گواهی ترکیه، سه راه برای استفاده از گواهینامه ایرانی در کشور دیگری مانند ترکیه وجود دارد.

1- اخذ گواهینامه بین المللی در ایران

2- ترجمه گواهی ایرانی در ترکیه توسط دارالترجمه رسمی و محضری

3- تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهی ترک در ترکیه

دو روش اول را در مقاله ای جداگانه به تفصیل شرح دادیم. برای مطالعه این مقاله می توانید اینجا کلیک کنید.

اگر بیش از 6 ماه در ترکیه بمانید باید گواهی ایرانی خود را به ترکی تبدیل کنید.

تبدیل گواهینامه ایرانی به ترکی نیازمند مدارک و طی مراحلی است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

مدارک اجباری

مدارکی که برای طی این پروسه نیاز دارید شامل: پاسپورت، کارت اقامت ترکیه، گواهی ایرانی، ریز نمرات دیپلم و دیپلم و 6 قطعه عکس می باشد. توجه داشته باشید که تمامی مدارک فوق باید معتبر باشند.

مراحل تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهینامه ترکیه

برای تبدیل گواهینامه ایران به گواهی ترکیه باید اقامت قانونی ترکیه و در واقع کارت اقامت ترکیه معتبر داشته باشید.

ابتدا باید گواهینامه ایرانی خود را به ترکی ترجمه کنید. این ترجمه باید توسط کنسولگری ایران در استانبول انجام شود. برای ترجمه از کنسولگری، باید کد را به صورت آنلاین از کنسولگری دنبال کنید. برای دریافت کد رهگیری برای مراجعه به سایت کنسولگری اینجا کلیک کنید.

پس از دریافت کد رهگیری به همراه کپی و اصل مدارک درخواستی در سایت اعم از کارت اقامت، گذرنامه و گواهی ایرانی به کنسولگری مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه کنسولی، گواهی ایرانی را ترجمه کرده و پس از حدود 10 روز تماس و ترجمه از کنسولگری

سپس باید مدرک را ترجمه کنید. ترجمه مدرک باید توسط دارالترجمه رسمی ترکیه ترجمه و تایید شود.

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز گواهی پزشکی است که فرد باید به کلینیک محل سکونت مراجعه کند و پس از معاینه چشم و معاینه پزشکی این گواهی را از کلینیک بگیرد.

آخرین مدرکی که نیاز دارید، فیش واریزی بانکی به Yabancı sürücü belgesi است.

او دو کپی رنگی کارت اقامت و کارت شناسایی ایرانی خود را به همراه آدرس ثبت شده در ترکیه در اداره جمعیت گرفت.

برای بازدید از اداره سرشماری باید از قبل وقت قبلی بگیرید. برای این کار باید به وب سایت Randow مراجعه کنید. برای دیدن سایت اینجا کلیک کنید.

در روز جلسه شما با مدارک آماده شده برمی گردید و پس از تحویل مدارک، گواهی خروج از طریق پست به آدرس شما ارسال خواهد شد. از تحویل مدارک تا ارسال گواهی حدود 10 روز طول می کشد.

نکته مهم این است که اخذ گواهینامه ترکی از این طریق نیاز به آزمون ندارد و شما می توانید بدون آزمون گواهینامه خود را به مدرک ترکی تبدیل کنید.

اخذ گواهینامه رانندگی با حضور در کلاس های آموزش رانندگی

همچنین می توانید برای دریافت گواهینامه رانندگی ترکیه مجددا در کلاس های رانندگی در ترکیه ثبت نام کنید و پس از گذراندن دوره آموزشی و قبولی در آزمون گواهینامه رانندگی ترکیه را دریافت کنید. این روش برای کسانی که در کشور خود گواهینامه ندارند مفید است اما برای کسانی که گواهینامه ایرانی دارند این روش توصیه نمی شود، زیرا علاوه بر نیاز به تسلط بر زبان ترکی و قبولی در آزمون های رانندگی، از درجه بالایی نیز برخوردار است. هزینه .

رانندگی با گواهینامه ترکیه در اروپا

با دریافت گواهینامه ترکیه می توانید در کشورهای اروپایی و آمریکا رانندگی کنید. ده سال اعتبار دارد. وجود مدرک ترکی در کانادا نیز معتبر است.

با اینکه تبدیل گواهی ایرانی به ترکی زمان بر است اما بسیار ارزشمند است. از نیاز به گواهینامه از شرکت های تبلیغاتی معتبر خودداری کنید. و سعی کنید اطلاعات شخصی خود را در اختیار این شرکت قرار ندهید. موسسه گلوبال کادر خدماتی را در این زمینه ارائه می دهد که از سایر شرکت ها متمایز و معتبرتر است.

موسسه بین المللی گلوبال کادر با توجه به اینکه دارای دارالترجمه رسمی در استانبول می باشد می تواند در ترجمه یا تبدیل گواهینامه های ایرانی به شما کمک کند و از صفر تا صد شغل همراه شما باشد.

اگر نیاز به ترجمه گواهینامه خود دارید یا می خواهید گواهینامه ایرانی خود را به گواهی تبدیل کنید، از طریق واتساپ یا تلگرام با ما تماس بگیرید.

شماره دپارتمان ترجمه رسمی 00905537124401

خرید خودرو در ترکیه و مراحل انتقال سند خودرو در ترکیه

انتقال سند خودرو در دفتر اسناد رسمی ترکیه (نوتردام) انجام می شود. پس از توافق طرفین (خریدار و فروشنده) سند به دفتر اسناد رسمی منتقل می شود. در اینجا به یک مترجم رسمی به زبان ترکی نیاز دارید. و پس از پرداخت مبلغ درج شده در سند خودرو، کارت خودرو به شما داده می شود.

خرید ماشین در ترکیه

سپس می توانید از راننده درخواست پلاک کنید و شماره ثبت را تغییر دهید. اگر نمی خواهید شماره ثبت به نام شما و به نام یک فرد ترک باشد، در صورت داشتن شرکت در ترکیه می توانید به نام شرکت خود ثبت نام کنید. در این صورت هزینه خودرو را می توان هزینه ای برای شرکت در نظر گرفت.

خرید خودرو در ترکیه و نحوه گرفتن شماره ثبت در ترکیه

خارجی ها در ترکیه ماشین می خرند فرآیند انتقال بسیار آسان است. تنها چیزی که جای توجه دارد این است که خودروهای خارجی ها دارای شماره ثبتی متفاوت با ترکیه هستند.

پلاک خودرویی که سندش به نام خارجی است با M شروع می شود اگر شماره ثبت شما با نام کرک است و با M شروع نمی شود اگر شرکتی در ترکیه دارید می توانید ماشین را قرار دهید. سند به نام شرکت شما و شماره ثبت را تغییر ندهید.

و به عنوان پا ثبت نام کنید. محدودیت هایی برای پلاک خارجی پلیس راهنمایی و رانندگی وجود دارد. اگر ترکی بلد نیستید و نیاز به مترجم دارید، می توانید از مترجمانی که توسط موسسه Global Cadre امضا شده اند استفاده کنید.

از نام شخص دیگری در ترکیه استفاده کنید

در مورد خودروهای به نام خارجی، اگر افراد دیگری غیر از خانواده از خودرو استفاده می کنند، یک راه حل ایجاد وکالت در نوتردام است.

اگر در ترکیه زندگی کرده اید یا احتمالاً عبارت Yabanc – شماره های ثبت نام را شنیده اید، هر ماشین متعلق به یک خارجی یک پلاک ساده است. و تنها تفاوت آنها با خودروهای یک شهروند ترکیه این است که پلاک خودروها در یک دسته بندی خاص قرار دارند. این پلاک ها همانطور که اشاره کردیم ابتدا با م شروع می شود در هنگام رانندگی مالک خودرو به راحتی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی شناسایی می شود.

موارد فوق برای خودروهای خریداری شده در ترکیه می باشد. و مدرک وی به نام یک فرد خارجی ثبت شده و فقط این شخص و اعضای خانواده حق رانندگی با این خودرو را دارند. اگر شخص دیگری بخواهد از این خودروها استفاده کند یا رانندگی کند، باید مراحلی را طی کند.

شماره های ثبت یابانچی در ترکیه

اما آیا این پلاک با یابانجی یکی است یا خیر؟ پلاک Yabanc شماره رجیستری خودرویی نیست که در ترکیه توسط خارجی ها خریداری می شود، اما پلاک Yabanc ج همان خودروهایی هستند که از کشور دیگری وارد ترکیه می شوند. و پلاک آنها خارجی و متفاوت است. و به عنوان مسافر و نقاط موقت به ترکیه سفر می کنند و باید قبل از پایان دوره یک بار وارد و خارج شوند.

2.7 / 5 – (17 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا