فیلم و موزیک

محمد آصف فکرت هروی درگذشت ؛ وی فهرست‌نگار و پژوهشگرِ پیشین مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی بود

محمد آصف فکرت هروی درگذشت محمد آصف فکرت هروی نویسنده، شاعر و پژوهشگر افغانستانی هفتم اردیبهشت در سن ۷۶ سالگی درگذشت.

حمد آصف فکرت هروی، فهرست‌نویس و دست‌نویس افغانستانی و محقق سابق مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی، دیروز (چهارشنبه، 27 ثور) در کانادا درگذشت. اخبار خوب را ادامه دهید محمد آصف فکرت هروی درگذشت با مجله خبری آرادهمراه باشید.

محمد آصف فکرت هروی درگذشت

محمد آصف فکرت درگذشت

محمد آصف فکرت هروی درگذشت
محمد آصف فکرت درگذشت، محمد آصف فکرت هروی درگذشت

محمد آصف فکرت هروی، فهرست نویس و نسخه نویس افغانستانی و پژوهشگر سابق مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی از سال 1986 تا 1998 میلادی، دیروز (چهارشنبه، 7 اردیبهشت) درگذشت.

به همین مناسبت کاظم موسوی بوینر، رئیس مرکز بزرگ دایره المعارف اسلامی در پیامی تسلیت گفت:

خبر درگذشت استاد محمد آصف فکرت، رونویس، فهرست نویس، مصحح، مترجم و شاعر را با اندوه و تردید فراوان دریافت کردم. او تمام عمر خود را در عشق و خدمت به زبان فارسی گذراند. فكراتس در هرات به دنيا آمد و آن گنجينه باشكوه تاريخ، فرهنگ و هنر، گوهرهاي شاه را به روح گرانبهايش به ارمغان آورد.

فکراتس در سال 1325 در شهر هرات به دنیا آمد. او لیسانس زبان و ادبیات فارسی را از دانشگاه کابل و ماستری را در رشته روزنامه نگاری از دانشگاهی در هندوستان دریافت کرد. سپس سالها در روزنامه های مختلف افغانستان نوشت و کتاب منتشر کرد.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله محمد آصف فکرت هروی درگذشت ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظرات خود را در مورد این مقاله به اشتراک بگذارید. شما می توانید نویسنده مهمان سایت باشید شکل عضو شوید و علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، تماشای فیلم ، نقد و بررسی سریال، سینما نیوز و مطالب خود را منتشر کنید. برای خواندن پیوند متصل تماس بگیرید نویسنده مهمان کلیک. در ضمن شما دوستان عزیز می توانید اینستاگرام فیگار برای آشنایی با مهم ترین فیلم ها در ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان به ادامه مطلب مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا