خودرو

مبلغ حق بیمه شخص ثالث برای انواع خودرو سواری اعلام شد + جزئیات – مجله آراد

بیمه شخص ثالث
بیمه شخص ثالث

جزئیات حق بیمه پایه انواع خودروهای بیمه نامه اجباری شخص ثالث در سال جاری از سوی بیمه مرکزی اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری مجله خبری آرادبه نقل از فارس: با توجه به اینکه درصد دیه کامل یک انسان در سال جاری از سوی قوه قضائیه 600 میلیون تن برای ماه های عادی و 800 میلیون تن برای ماه های حرام اعلام شده است، این درصد خون. پول مقایسه 25 درصد افزایش یافته است، اما بیمه مرکزی نرخ بیمه شخص ثالث خود را نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش داده است.
حداقل بیمه نامه شخص ثالث مربوط به پراید، پی کی و سپند 2 میلیون و 776 هزار تن و حداکثر حق بیمه مربوط به اتوبوس 44 نفره 17 میلیون و 584 هزار تن است.
بر این اساس، حق بیمه پایه سالانه انواع وسایل نقلیه برای بیمه اجباری خسارت شخص ثالث ناشی از حوادث ناشی از وسایل نقلیه در سال 1401 بابت تعهدات بدنی (دیه) 8 میلیون ریال و تعهدات مالی 200 میلیون ریال و با اعمال توزیع تاج اعلام شد. .

بیمه شخص ثالث
بیمه شخص ثالث

اما طبق قانون بیمه شخص ثالث، اخذ الحاقیه موجب افزایش مسئولیت فیزیکی بیمه شخص ثالث در قبال بیمه نامه هایی می شود که تاریخ پوشش آنها قبل از 1 فروردین 1401 بوده است، اما برای بیمه نامه های شخص ثالثی که دوره پوشش آنها از 1 فروردین 1401 آغاز شده است. 28 سال جاری و با تعهدات سال قبل صادر می شوند. تعهدات فیزیکی شرکت های بیمه خود را به میزان مقرر در قانون افزایش دهند.
همچنین در صورتی که بیمه گذاران برای جبران خسارات مالی درخواست افزایش تعهدات مالی داشته باشند، شرکت های بیمه موظفند با دریافت حق بیمه مربوط نسبت به افزایش تعهدات مالی تحت بیمه شخص ثالث اقدام کنند.
طبق قانون به حق بیمه هر خودرو مبلغ ثابتی مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود.

بیمه شخص ثالث
بیمه شخص ثالث

آخرین اخبار و ویدیوهای خودرو را در کانال های مجله خبری آرادتلگرام، آیگپ و اینستاگرام دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا