تکنولوژی

مایکروسافت خود را برای تغییر ریتم انتشار نسخه های جدید ویندوز آماده می کند

مایکروسافت قصد دارد نسخه های اصلی ویندوز را در فواصل سه ساله طبق روال سنتی منتشر کند. حالا باید منتظر ویندوز 12 در سال 2024 باشیم.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری آراد نیوزو به نقل از زک باودن از Windows Central، مایکروسافت در نظر دارد ریتم انتشار نسخه جدید ویندوز را تغییر دهد. به نظر می رسد این شرکت در حال بازگشت به روش قدیمی انتشار نسخه های اصلی ویندوز هر 3 سال یکبار است.

زک باودن در گزارش اخیر خود می گوید که مایکروسافت به دلیل طرح جدید حتی آپدیت بزرگ خود را برای سال آینده لغو کرده و پس از انتشار نسخه اصلی ویندوز 11، تا سال 2024 منتظر می ماند و نسخه بعدی ویندوز را منتشر می کند. البته در این بین کاربران ویندوز 11 نیز در این مدت چیزهای جدیدی را تجربه خواهند کرد و این استراتژی به معنای حذف تغییرات جزئی از روند آپدیت نیست. این شرکت در حال حاضر ویژگی های جدیدی را برای کاربران فعلی ویندوز 11 ارائه می کند.

البته این ویژگی ها ابتدا توسط کارمندان شرکت تست شده و سپس قبل از انتشار نسخه اصلی ویندوز به صورت عمومی در اختیار سایر کاربران قرار می گیرد. طبق گفته Windows Central، این ویژگی‌ها معمولاً هر چند ماه یک بار یا چهار بار در سال ارائه می‌شوند. این ویژگی ها Moments نام دارند که قرار است به روشی جدید برای کاربرانی که نسخه ویندوز 11 ویندوز را نصب کرده اند عرضه شوند.

این شرکت برای فعال کردن ویژگی‌های جدید نیازی به انتشار به‌روزرسانی جدید نخواهد داشت. مسلماً انتشار نسخه های جدید ویندوز با آهنگ و آهنگ جدید می تواند برای کاربران هیجان انگیزتر باشد. از سوی دیگر، طراحان مایکروسافت زمان بیشتری برای ایجاد ویژگی های جدید خواهند داشت. علاوه بر این، عیوب فنی قبل از ارائه شناسایی و اصلاح می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا