فیلم و موزیک

مارول برنامه‌ای برای ساخت یک دنیای مشترک با بازی‌های خود ندارد

مدیر مارول گیمز می گوید که این برند هیچ برنامه ای برای ایجاد یک جهان یکپارچه مارول در صنعت بازی ندارد.

پس از طوفان صنعت سینما برای بیش از یک دهه، اکنون به نظر می رسد که مدیران مارول هیچ برنامه ای برای ایجاد دنیای سینمایی مارول در صنعت بازی ندارند. در حالی که بازی های فوق العاده ای مانند Marvel’s Spider-Man از استودیوی Insomniac و Marvel’s Guardians of the Galaxy استودیوی آیداس مونترال در سال های اخیر منتشر شده اند، به نظر نمی رسد برنامه ای برای ارتباط بین شخصیت ها و رویدادهای هر یک از این بازی ها وجود داشته باشد.

بیل روزمن، کارگردان و رئیس برند مارول گیمز در مصاحبه ای با وب سایت گیم ایندستری گفت که تکرار رویکرد مارول در آثار سینمایی به دلیل تفاوت های اساسی بین آن صنعت و بازی های ویدیویی، لزوما موفقیت آمیز نخواهد بود. رزمان در این باره توضیح می دهد:

اکنون تمام دنیا و طرفداران به طرز شگفت انگیزی با مفهوم چندجهانی آشنا هستند و وجود آن را می پذیرند. می دانیم که واقعیت های مختلف به طور همزمان اما جدا از یکدیگر وجود دارند. این دنیاهای مستقل واقعی و واقعی هستند و ما می خواهیم به همه استودیوها این آزادی را بدهیم که بدون قوانین دست و پا گیر جهان ها و داستان های دیگر داستانی را که می خواهند بیان کنند. ما نمی‌خواهیم به آنها بگوییم، “شما نمی‌توانید ماه را منفجر کنید، زیرا این بازی دیگر در استودیو دیگری به ماه در داستان خود نیاز دارد!” ما می‌خواهیم برای همه سازندگان بازی، توانایی و آزادی ایجاد داستان را ایجاد کنیم. انتخاب کنید.”

بازی Iron Man Studio Motive

البته، رزمن تایید می‌کند که در حالت ایده‌آل مارول گیمز مخالف ایده‌ی دنیای یکپارچه و مشترک بین داستان‌هایشان نیست. بازی موردانتظار Wolverine از استودیو Insomniac یکی از این پروژه هاست که با توجه به تایید سازندگان بازی، در دنیایی مشترک با بازی بسیار محبوب Marvel’s Spider-Man اتفاق خواهد افتاد.

می دانیم که تمامی پروژه های سینمایی و تلویزیونی مارول توسط گروه بزرگ مارول استودیو تولید می شود و به همین دلیل نظارت و ادغام این پروژه ها بسیار آسان تر از بازی های مارول خواهد بود که توسط استودیوهای کشورهای مختلف ساخته می شوند. با این حال، به گفته رزمن، اگر یکی از این استودیوها شروع به ساخت بازی دیگری با شخصیتی متفاوت از کمیک های مارول کند، می توان انتظار ارتباط بین شخصیت ها و دنیای آن بازی را داشت.

به استثنای آثار استودیو Insomniac، تمام بازی‌هایی که در حال حاضر توسط مارول گیمز در حال توسعه هستند، توسط استودیوهایی ساخته می‌شوند که هنوز یک بازی کمیک مارول دیگر ساخته نشده‌اند. البته شایعات در ماه های اخیر می گویند که ممکن است شاهد چنین ارتباطی بین دو بازی Iron Man توسط استودیو Motive و بازی Black Panther توسط استودیوی تازه تاسیس سازندگان سابق Middle-earth: Shadow of War باشیم. هر دو بازی تحت نظارت الکترونیک آرتز و مارول گیمز در مراحل اولیه ساخت قرار دارند و احتمالا باید تا سال آینده منتظر بمانیم تا اطلاعات بیشتری در مورد آنها منتشر کنیم.

نظر کاربران آراد نیوز در این مورد چیست؟ شما می توانید نظر خود را با ما و دیگران در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا