تکنولوژی

ماجرای حمله روسیه به اینترنت استارلینک از زبان مقام ارشد پنتاگون

به گفته یکی از مقامات ارشد پنتاگون، اسپیس ایکس به رهبری ایلان ماسک، حمله روسیه به اینترنت استارلینک در اوکراین را خنثی کرده است.دیو ترامپ، مدیر جنگ الکترونیک در وزارت دفاع ایالات متحده، روز چهارشنبه در کنفرانس C4ISRNET در مورد حمله روسیه به اینترنت StarLike گفت که Starlink در مواجهه با حمله روسیه سریعتر از ارتش ایالات متحده عمل کرد. این مقاله را دنبال کنید.

حمله اینترنتی روسیه به استارلینک در اوکراین

به درخواست میخائیل فدوروف، معاون نخست‌وزیر، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌ایکس، کیت‌های اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در اواخر فوریه برای اوکراینی‌ها ارسال کرد تا بتوانند در طول جنگ از خدمات اینترنتی استفاده کنند. ماسک همچنین در 25 مارس (5 آوریل) مدت کوتاهی پس از راه اندازی اینترنت Starlink در اوکراین اعلام کرد که در برابر تمام تلاش های روسیه برای هک و جم مقاومت کرده است. اکنون ترامپ در مصاحبه ای جزئیات دقیق این حمله را اعلام کرده است.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

حمله اینترنتی روسیه به استارلینک

ترامپ گفت استارلینک تنها یک روز پس از حمله روسیه به اینترنت ماهواره‌ای توانست ازدحام را با استفاده از یک خط کد خنثی کند و سپس آن را برطرف کند. پس از آن، حملات روس ها دیگر مؤثر نبود. Tumper حفاظت Starlink برای سرویس اینترنت ماهواره ای را استثنایی توصیف می کند.

وی با بیان اینکه ایالات متحده یک جدول زمانی مشخص برای اجرای چنین اصلاحاتی دارد، گفت: یک مورد واقعا جالب برای بررسی سرعت و توانایی Starlink برای مقابله با این مشکل وجود دارد. ترامپ انتظار دارد ارتش آمریکا مانند استارلینک بتواند به چنین حملاتی به سرعت پاسخ دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد حمله روسیه به اینترنت استارلینک در اوکراین چیست؟ لطفا نظرات خود را با سایت خبری آرادو سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا