تکنولوژی

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 17 فروردین 1401

قیمت ایران خودرو امروز 15 فروردین ماه برای برخی خودروها بدون تغییر باقی ماند و برخی نیز با چندین میلیون تفاوت نسبت به روزهای گذشته معامله شدند. با توجه به لغو قانون واردات خودرو در بودجه 1401، پیش بینی می شود قیمت خودرو در هفته ها و ماه های آینده افزایش یابد. در ادامه این مطلب به بررسی لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 15 فروردین 1401 می پردازیم; به سایت خبری آرادبپیوندید.

قیمت روز ایران خودرو به دلیل عوامل مختلفی از جمله نوسانات نرخ ارز، افزایش و کاهش عرضه خودرو و تصمیمات ناگهانی در بازار خودرو تقریبا هر روز تغییر می کند. فوریه گذشته اعلام شد که خودروسازان قبل از عرضه، مالیات خودروهای سبز را در نظر خواهند گرفت. در نتیجه این تصمیم قیمت خودروهای داخلی از 2 به 10 میلیون تن افزایش یافت. از طرفی قیمت خودروهای صفر با توجه به مدل، سال ساخت، آپشن ها و بازار رقابتی تعیین می شود.

سرویس رسانه تکراتو

به طور کلی هرگونه تلاطم بازار بر قیمت روز ایران خودرو تاثیر می گذارد و به همین دلیل لیست قیمت محصولات ایران خودرو به عنوان میانگین قیمت تعریف می شود. در این مقاله نگاهی داریم به لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 15 فروردین 1401 با در نظر گرفتن میانگین قیمت نمایندگی ها و بازار آزاد.

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 15 فروردین 1401

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 15 فروردین 1401

تحلیل روزانه قیمت خودرو

بازار خودرو در نیمه دوم سال 1400 فراز و نشیب هایی را تجربه کرد که نوسانات مداوم نرخ ارز تنها یکی از عواملی بود که بر قیمت فعلی محصولات ایران خودرو تاثیر گذاشت. سردرگمی بر سر خروج از برجام و همچنین واردات خودروهای جدید چینی از دیگر دلایل سردرگمی مشتریان در خرید و فروش خودرو بود.

اما با توجه به خبر لغو ممنوعیت واردات خودرو، بعید است بازار خودرو شاهد آرامش رنگ باشد. اسفند ماه سال گذشته مجلس به دولت اجازه داد تا 96 هزار دستگاه خودرو و ماشین آلات در 1401 وارد کند و سهم خودرو 70 هزار دستگاه تعیین شد.

مدیر روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: حذف بند 70 هزار خودرو قبل از ابلاغ بودجه 1401 صورت گرفته و دولت در این زمینه مسئولیتی ندارد. او معتقد است که دلیل این امر را باید از مجلس، هیئت امنا یا شورا در صورت لزوم جستجو کرد.

آشفته بازار خودرو به نظر نمی رسد آرام شود.

سوالات متداول

قیمت ماشین های صفر چنده؟

استعلام روزانه قیمت محصولات ایران خودرو بر اساس بررسی کارشناسان خودرو از نمایندگی ها و استعلام بازار و سپس در سایت منتشر می شود.

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا در سال 1401 چه زمانی برگزار می شود؟

وزیر صمت توضیح داد: قرعه کشی خودرو ۱۴۰۱ به دلیل تقاضا لغو می شود ماشین که در ایران یک میلیون و پانصد هزار دستگاه است اما تولید امسال حدود یک میلیون دستگاه است. پس پانصد هزار دستگاه کمبود داریم، این کمبود در سال آینده طبق برنامه افزایش تولید جبران می شود و متناسب با تقاضای عرضه وجود خواهد داشت و این قرعه کشی ها از ابتدای سال 1401 رفع می شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 15 فروردین 1401 چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا