خودرو

لکسوس RZ 450e ؛ نسخه لوکس تویوتا bZ4X – مجله آراد

لکسوس RZ 450e;  نسخه لوکس تویوتا bZ4X

لکسوس RZ 450e این محصول جدید تمام برقی لکسوس است که امروز معرفی شد و در این مطلب به معرفی این خودرو می پردازیم.

فهرست

  • طراحی RZ 450e
  • کابین RZ 450e
  • مشخصات فنی RZ 450e
  • لکسوس RZ 450e; نسخه لوکس تویوتا bZ4X – (24 دسامبر 1400)
  • مشخصات فنی RZ 450e

پیش از این لکسوس تصاویر و تیزرهای زیادی منتشر کرده بود لکسوس RZ 450e او از همه جهات نمایندگی داشت. اما جزئیات زیادی از این خودرو اعلام نشده و حالا با ارائه رسمی این خودرو مشخصات نهایی این کراس اوور لوکس الکتریکی اعلام شده است. تویوتا و لکسوس همیشه در قلب این خودرو بوده اند و این به معنای آن است RZ 450e پایه ای مشابه تویوتا bZ4X دارد. اما مانند سایر محصولات لکسوس، لوکس تر و قدرتمندتر است.

طراحی RZ 450e

اگرچه اساس طراحی و مهندسی این خودرو تقریباً مشابه bZ4X است، اما شاهد تغییرات هیجان انگیزی در جدیدترین محصول لکسوس هستیم. به عنوان مثال در مقایسه با کراس اوور برقی تویوتا، این خودرو دارای قطعات پلاستیکی جدا شده از ماستیک است و چهره این خودرو با bZ4X و سوبارو سولترا بسیار فاصله دارد. همچنین طراحی جلوپنجره و شیشه های جانبی در عقب کاملا تغییر کرده و شاهد رنگ مشکی براق سقف و ستون های خودرو هستیم.

لکسوس RZ 450e;  نسخه لوکس تویوتا bZ4X

با نگاهی دقیق تر مشخص می شود که طراحی چراغ ها نیز متفاوت است و چراغ ها به سبک لکسوس طراحی شده اند و از این پس شاهد این سبک در طراحی چراغ های سری لکسوس RZ خواهیم بود. طراحی چرخ های آیرودینامیکی این خودروها تاکنون تغییر کرده است لکسوس RZ 450e از هر نظر طراحی منحصر به فردی داشته باشید. در قسمت عقب، قسمت بالایی درب صندوق عقب تماما شیشه ای بوده و هماهنگ با شیب سقف طراحی شده است و در انتهای سقف نیز شاهد یک اسپویلر دو قسمتی به رنگ مشکی هستیم. این خودرو برخلاف bZ4X فاقد لوگو در پشت است و فقط نام لکسوس در وسط آن نوشته شده است.

کابین RZ 450e

لکسوس RZ 450e;  نسخه لوکس تویوتا bZ4X

با ورود به کابین، یوکی جدید را می بینیم که برای اولین بار در سری تسلا پولد مورد استفاده قرار گرفت و در پشت آن یک پنل یکپارچه با آمپلی فایر دیجیتال جلو و سیستم اطلاعات سرگرمی مخصوص لکسوس وجود دارد. دسترسی به سیستم اطلاعات سرگرمی با طراحی مجدد لکسوس تسهیل شده است، اما طراحی کلی مانند bZ4X است.

دکمه start-stop روشن است لکسوس RZ 450e در یک مکان غیر معمول، در سمت چپ دهانه های تهویه افقی سیستم تهویه، تعداد دکمه های داخل کابین به حداقل رسیده است، بنابراین همه چیز مدرن تر و در عین حال ساده تر است. اگر بخواهیم یک جمع بندی مشترک داشته باشیم باید بگوییم کابین RZ 450e با اینکه عمومیت مشابه مدل های تویوتا و سوبارو دارد اما مدرن و زیباتر است.

مشخصات فنی RZ 450e

لکسوس RZ 450e;  نسخه لوکس تویوتا bZ4X

این خودرو نیز مانند سوبارو سولترا دارای سیستم چهار چرخ متحرک است که به این معنی است که دو موتور الکتریکی که روی دو محور نصب شده اند، نیرو را تامین می کنند. اما دیفرانسیل جلو قدرتمندتر از سولترا است لکسوس RZ 450e هر دو موتور الکتریکی قادر به تولید حداکثر 308 مجله خبری آرادهستند. اطلاعات نهایی گشتاور هنوز منتشر نشده است، اما انتظار می رود که گشتاور آن بالاتر از 336 نیوتن متر باشد (که در Sultra و bZ4X دیده می شود).

لکسوس RZ 450e;  نسخه لوکس تویوتا bZ4X

باتری 71.4 کیلووات ساعتی نیروی محرکه را تامین می کند که با هر بار شارژ می تواند 362 کیلومتر را طی کند، اگرچه این مسافت پیموده شده ممکن است بسته به تجهیزات و کلاس وزن کمی متفاوت باشد. انتظار می رود این کراس اوور برقی تا پایان سال جاری در آمریکای شمالی با قیمت دقیق به فروش برسد، اما بر اساس تویوتا، انتظار می رود قیمت نسخه کامل آن حدود 50 هزار دلار باشد. لکسوس RZ 450eآن را داشته باشید.

لکسوس RZ 450e; نسخه لوکس تویوتا bZ4X – (24 دسامبر 1400)

لکسوس RZ 450e مدل 2023

پس از طوفان تویوتا و رونمایی از برند پانزده خودروی الکتریکی در یک روز، در این مقاله به طور اختصاصی به یکی از این خودروها به نام لکسوس RZ 450e می پردازیم.

در واقع لکسوس RZ 450e نسخه لوکس‌تر تویوتا bZ4X است که به تازگی توسط تویوتا معرفی شده است. کراس اوور برقی RZ 450e به دلیل اورکلاک و اشتراک گذاری بسیاری از قطعات با تویوتا bZ4X به زودی به یکی از اصلی ترین و گران ترین بازیگران سبد محصولات لکسوس تبدیل خواهد شد.

لکسوس RZ 450e و تویوتا bZ4X

طراحی لکسوس RZ 450e

در جلوی لکسوس RZ 450e، زبان طراحی جدید لکسوس را می بینیم. با توجه به برقی بودن خودرو، جلوپنجره لکسوس غول پیکری در این خودرو وجود ندارد، اما خطوط دماغه به گونه ای شکل گرفته اند که حتی از فاصله دور، بدون دیدن برند خودرو، به سرعت متوجه یک لکسوس خواهید شد و این یعنی هنر. . در قسمت پایین سپر یک ورودی هوا و در دو طرف سپر دریچه های هوای عمودی تعبیه شده است. چراغ های جلو شکلی تند و تیز دارند و کاپوت آن با طراحی محدب و عضلانی تکمیل کننده نمای خشن جلوی این خودرو است.

لکسوس RZ 450e مدل 2023

تویوتا و لکسوس در روز معرفی محصولات برقی خود شیشه تمام خودروها را با رنگ دودی آماده کرده بودند که به این معنی است که فعلاً فضای داخلی این خودروها به نمایش عمومی گذاشته نخواهد شد و در نتیجه هیچ تصویری از فضای داخلی دیده نمی شود. تا کنون نشان داده شده است. لکسوس RZ 450e قابل مشاهده نیست، اما قطعا طراحی داشبورد این کاروور و به خصوص متریال به کار رفته در داخل کابین RZ 450e نسبت به برادران بدنه آن. تویوتا bZ4X و سوبارو سولترا متفاوت و چند پله بالاتر خواهد بود.

مشخصات فنی RZ 450e

تاکنون مشخصات لکسوس RZ 450e به صورت رسمی از سوی این شرکت اعلام نشده است، اما اگر بخواهیم در مورد سوبارو سولترا و تویوتا bZ4X اظهار نظر کنیم، باید بگوییم که لکسوس RZ 450e احتمالا دارای دو موتور الکتریکی (یک موتور در هر محور). مجموع قدرت این دو محرکه الکتریکی در خودروهای مذکور به 215 مجله خبری آرادمی رسد. لازم به ذکر است که حداکثر مسافت پیموده شده نسخه سوبارو سولترا با چهار چرخ متحرک با شارژ کامل تقریباً 354 کیلومتر است و احتمالاً باید منتظر تعدادی لکسوس RZ 450e در همین محدوده باشیم. هر دو bZ4X و Sultra از یک باتری 71.4 کیلووات ساعتی تغذیه می کنند.

لکسوس RZ 450e مدل 2023

باید دید این کراس اوور خوش ساخت و زیبای لکسوس چه زمانی به صورت رسمی و کامل معرفی می شود، اما آنچه مشخص است این است که تویوتا و لکسوس به برندهای تمام برقی و همچنین رقبای نامی مانند. تسلا، سری EQ مرسدس بنز برای شما.

محمدرضا پاداش / رضا صفرآبادی فراهانی

پایگاه خبری مجله آراد

منبع: موتور 1

مشخصات فنی لکسوس RZ 450e چیست؟

لکسوس RZ 450e دارای دو موتور الکتریکی است که قادر به تولید حداکثر 308 مجله خبری آراداست. حداکثر گشتاور هنوز اعلام نشده است. اما انتظار می رود که گشتاوری بالاتر از 336 نیوتن متر داشته باشیم (که در Soltra و bZ4X دیده می شود).

لکسوس RZ 450e چه محدوده قیمتی در دسترس خواهد داشت؟

قیمت دقیق مشخص نیست، اما بر اساس قیمت تویوتا، انتظار قیمتی در حدود 50 هزار دلار برای نسخه کامل لکسوس RZ 450e داریم.

لکسوس RZ 450e از نظر نقاط قوت فنی، طراحی و پلت فرم کدام خودروها را به اشتراک می گذارد؟

این خودرو از نظر مزیت های فنی، طراحی و پلت فرم مشترکات زیادی با سوبارو سولترا و تویوتا bZ4X دارد.

آخرین اخبار و ویدیوهای خودرو را در کانال های تلگرام، آیگپ و اینستاگرام مجله خبری آراددنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا