فیلم و موزیک

لو رفتن اطلاعات کارت گرافیک AMD Radeon RX 6950XT

نرم افزار BIOS از کارت گرافیک AMD RX 6950XT فاش شد تأیید می کند که این کارت دارای یک GPU است Navi 21 KXTX و پشتیبانی از 18 گیگابایت حافظه HYNIX و سامسونگ 18 گیگابایت در دسترس خواهد بود.

اعضای انجمن چیپهل با بررسی دیتابیس TechPowerUP موفق شد به فایل BIOS کارت گرافیک RD 6950XT از سری refresh RDNA 2 دسترسی پیدا کند، اگرچه این فایل به سرعت توسط AMD حذف شد، اما اطلاعاتی مانند محدوده TGP کارت گرافیک RX 6950XT، محدودیت حافظه و قدرت را ارائه می دهد.

MSI RX 6950XT GAMING X TRIO و SAPPHIRE RX 6950XT NITRO + Pure دو کارت گرافیک در این لیست قابل مشاهده است. در حالی که مصرف برق کارت گرافیک محدود است SAPPHIRE روی 325 وات تنظیم شده است که این عدد در نهایت با 20 درصد افزایش به 390 خواهد رسید. این در حالی است که توان استاندارد مدل MSI در سطح 332 وات تعریف شده است که به مثبت 12 درصد تا 372 وات می رسد. توجه داشته باشید که این ارقام TGP هستند (قدرت GPU و حافظه) با این کارت مرتبط هستند نه TBP. در نتیجه توان مصرفی کل این کارت به راحتی از 400 وات فراتر می رود.

بایوس AMD Radeon RX 6950XT

بایوس AMD Radeon RX 6950XT

کارت گرافیک RX 6950XT دارای پردازنده گرافیکی Navi 21 KXTX است. البته این پردازنده گرافیکی مشابه مدل قبلی XTXH که در مورد آن صحبت می کنیم نیست. به نظر می رسد که AMD حداقل چهار مدل GPU Navi 21 برای کارت های گرافیک Radeon. البته این کد در واقع رمز پردازنده گرافیکی AMD است که بعدا می توان از آن به عنوان یکی از نسخه های XT استفاده کرد. یا XTXH به بازار عرضه می شود.

نکته جالب دیگر این است که این بایوس فقط از چیپ های حافظه 18 گیگابایتی HYNIX و سامسونگ پشتیبانی می کند. تراشه های حافظه HYNIX قبلاً در مدل هایی مانند RX 6500XT که با نام HC18 طراحی شده بودند، استفاده می شد.

کمتر از یک هفته تا معرفی رسمی کارت گرافیک RDNA 2 refresh باقی مانده است ما خیلی دور هستیم. با نزدیک شدن به این تاریخ، جزئیات بیشتری از مشخصات کارت گرافیک های جدید این شرکت ارائه می شود AMD به ما می آید که به طور خاص مربوط به مصرف انرژی این محصولات است.

در نهایت می توانید نظرات خود را در مورد اخبار سخت افزاری با آراد نیوز و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا