خودرو

لوسید ایر Sapphire ، سدانی با بیش از 1200 مجله خبری آرادقدرت!

Lucid Air Sapphire، یک سدان با بیش از 1200  مجله خبری آرادقدرت!

هوای صاف یاقوت کبود این جدیدترین و قدرتمندترین نسخه Lucid Air است که به تازگی توسط این شرکت معرفی شده و بیش از 1200 مجله خبری آرادقدرت دارد!

Lucid در سال 2007 تاسیس شد و در ابتدا باتری هایی را برای وسایل نقلیه الکتریکی توسعه داد. پس از مدتی تولید خودرو در دستور کار این شرکت قرار گرفت. آنها در تلاش بودند تا خودروهای تمام الکتریکی را در بخش لوکس بازار عرضه کنند و به طور خاص خود را برای رقابت با تسلا مدل S، پورشه تایکان آماده می کردند. Lucid Air اولین مدل تولیدی آنهاست که در نسخه Dream مهندسی دقیق ساخت خودروهای این برند را نشان می دهد. رکورد ناوبری بسیار بالا و آیرودینامیک عالی بدنه در مدل ایر باعث شد تا اتومبیلرانی متوجه شوند که رقیبی جدی در این کلاس وجود دارد و اکنون یاقوت کبود بادی شفاف او با قدرتی باورنکردنی آمد تا دوباره غافلگیر شود.

مشخصات فنی Lucid Air یاقوت کبود

Lucid Air Sapphire، یک سدان با بیش از 1200  مجله خبری آرادقدرت!

این نسخه از Lucid Air مجهز به سه موتور الکتریکی است. دو موتور روی هر چرخ عقب قرار داده شده است و موتور دیگری نیروی مورد نیاز محور جلو را تامین می کند. در حال حاضر مشخصات دقیقی از این خودرو منتشر نشده است اما این شرکت تایید کرده است که حداکثر قدرتی بالغ بر 1200 مجله خبری آراددر این سدان خواهیم داشت. البته تعداد دقیق و آمار عملکرد یاقوت کبود بادی شفاف در آینده اعلام خواهد شد. اما با این رقم تقریبی قدرت می دانیم که این خودرو در کمتر از 2 ثانیه از 0 به 100 می رسد و در کمتر از 4 ثانیه به سرعت 100 مایل در ساعت می رسد. علاوه بر این، مدت زمان سفر یک چهارم مایل یا درگ مسیر برای این مسیر کمتر از 9 ثانیه خواهد بود.

موتورهای پیشرفته در Lucid Air یاقوت کبود

این دو موتور که روی دو چرخ عقب قرار دارند، وظیفه ای فراتر از ارائه قدرت بالا برای شتاب دارند. این دو موتور بر اساس نیاز، گشتاور خاصی را به چرخ ها ارسال می کنند و این به معنای توزیع هوشمند گشتاور است که باعث می شود بهترین عملکرد را در این خودرو در پیچ ها با حداکثر سرعت مشاهده کنیم. در عمل، اگر در یک پیچ بسیار تند باشید، موتوری که چرخ داخلی را به حرکت در می آورد متوقف می شود. اما موتور روی چرخ بیرونی دریچه گاز خواهد بود و این بدان معناست که با حداکثر سرعت از یک پیچ تند عبور خواهید کرد.

برای حفظ سلامت این موتورها، موتورهای عقب دارای مبدل های حرارتی جدید و خنک کننده های پیشرفته خواهند بود تا شاهد افت عملکردی در آنها نباشیم. علاوه بر این، ظرفیت باتری افزایش یافته و عملکرد حرارتی آن نیز بهبود یافته است، اما این شرکت جزئیاتی در مورد این تغییرات فاش نکرده است.

سایر تغییرات فنی در Lucid Air یاقوت کبود

Lucid Air Sapphire، یک سدان با بیش از 1200  مجله خبری آرادقدرت!

در یاقوت کبود بادی شفاف در مقایسه با سایر نسخه‌های ایر، سیستم تعلیق سفت‌تری داریم و سیستم فنری و بوش‌ها به‌ویژه با مشخصات فنی این سدان طراحی شده‌اند. علاوه بر این، سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل پایداری و فرمان برقی دارای برنامه ریزی جدید در این نسخه هستند و ترمزهای سرامیکی کربنی استاندارد برای کنترل سرعت بالای این خودرو در نظر گرفته شده است.

Lucid Air Sapphire، یک سدان با بیش از 1200  مجله خبری آرادقدرت!

رینگ های استفاده شده در هوای صاف یاقوت کبود آنها طراحی جدیدی با الگوی U دارند که دیسک های آیرودینامیکی فیبر کربن روی آن نصب شده است. ما همچنین تایرهای ویژه میشلین PS4S با ابعاد 20 اینچ در جلو و 21 اینچ در عقب در این سدان سریع داریم. در زمان عرضه، این سدان تنها در رنگ جدید آبی روبی، که همان نام است، در دسترس خواهد بود یاقوت کبود همچنین به معنی یاقوت کبود است.داخل طرح همان طرح Lucid Air است اما در این نسخه صندلی های اسپرت داریم که دارای تنظیم 18 جهته به همراه گرمکن، خنک کننده و ماساژور به صورت استاندارد هستند.

Lucid Air Sapphire، یک سدان با بیش از 1200  مجله خبری آرادقدرت!

تولید یاقوت کبود بادی شفاف در نیمه اول سال آینده انجام می شود و تا دو روز دیگر ثبت نام برای خرید آن آغاز می شود. قیمت پایه در بازار آمریکا 249000 دلار خواهد بود.

محمدرضا بوگر

پایگاه خبری مجله آراد

منبع: Motor1

مشخصات فنی Lucid Air Sapphire چیست؟

این نسخه از Lucid Air مجهز به سه موتور الکتریکی است. دو موتور روی هر چرخ عقب قرار داده شده است و موتور دیگری نیروی مورد نیاز محور جلو را تامین می کند. در حال حاضر مشخصات دقیقی از این خودرو منتشر نشده است اما این شرکت تایید کرده است که حداکثر قدرتی بالغ بر 1200 مجله خبری آراددر این سدان خواهیم داشت.

مشخصات فنی Lucid Air Sapphire چیست؟

با این رقم تقریبی قدرت می دانیم که این خودرو در کمتر از 2 ثانیه از 0 به 100 می رسد و در کمتر از 4 ثانیه به سرعت 100 مایل در ساعت می رسد. علاوه بر این، مدت زمان سفر یک چهارم مایل یا درگ مسیر برای این مسیر کمتر از 9 ثانیه خواهد بود.

Lucid Air Sapphire چه زمانی و با چه قیمتی عرضه می شود؟

تولید Lucid Air Sapphire از نیمه اول سال آینده آغاز می شود و پیش فروش آن در دو روز آینده آغاز خواهد شد. قیمت پایه در بازار آمریکا 249000 دلار خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا