تکنولوژی

لامبورگینی اوروس پرفورمنته با 666 مجله آراد قدرت و وزن کمتر، به یک شاسی بلند وحشی تبدیل شده + ویدیو

30 اوت 1401 در 12:01 ب.ظ

لامبورگینی اوروس پرفورمانته مدل 2023 نسخه جدید کوپه اسپرت ایتالیایی با شاسی بلند است که با 666 مجله آراد قدرت گردگیری می کند. در ادامه با تمامی مشخصات فنی و قیمت لامبورگینی اوروس پرفورمانته آشنا می شویم.

تقریباً 4 سال پیش، شرکت لامبورگینی با ارائه محصولی اسپرت و انقلابی، رسما وارد رقابت سازندگانی شد که قصد داشتند با ساخت یک کوپه SUV، فصل جدیدی را در صنعت خودرو آغاز کنند. Urus با فروش 20000 نسخه در 4 سال گذشته یکی از برندگان این بخش بوده است و نسخه جدید آن، لامبورگینی Urus Performante، قصد دارد این موفقیت را تکرار کند. پس ابتدا با مجله خبری آرادهمراه باشید تا تیزر جذاب عرضه آن را تماشا کنیم و سپس به سراغ مشخصات فنی برویم.

معرفی لامبورگینی اوروس پرفورمانته 2023

در زیر کاپوت این SUV، یک موتور 4 لیتری 8 سیلندر توئین توربوشارژ داریم که اکنون می تواند 666 مجله آراد قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور را با بهبودهای اعمال شده به چرخ ها بفرستد. این یعنی 16 اسب بیشتر از نسخه های قبلی!

لامبورگینی اوروس پرفورمانته SUV

علاوه بر این مهندسان کاهش وزن به کمک این نسخه آمده اند تا وزن آن را تقریباً 47 کیلوگرم کاهش دهند. در مورد کاهش وزن باید اشاره کنیم که لامبورگینی اوروس پرفورمانته 2023 در نسبت شتاب 0-100 و حداکثر سرعت پیشرفت خوبی داشته است که این اعداد اکنون در این نسخه به 3.3 ثانیه و 306 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

لامبورگینی اوروس پرفورمانته SUV

این تغییرات ابعاد لامبورگینی اوروس پرفورمانته را نیز پوشش می‌دهد، به طوری که SUV اسپرت ایتالیایی اکنون 16 میلی‌متر عریض‌تر و ارتفاع آن 20 میلی‌متر کاهش یافته است. به طور خلاصه، لامبورگینی Urus Performante اکنون هندلینگ، پایداری و قدرت بیشتری در کنار وزن کمتر (در مقایسه با Urus استاندارد) دارد. علاوه بر این تایرهای پیرلی تروفئو R به همراه رینگ های 22 و 23 اینچی به کمک لامبورگینی اوروس پرفورمانته آمده اند تا شاهکار ایتالیایی ها را تکمیل کنند.

لامبورگینی اوروس پرفورمانته SUV

همچنین اسپویلر فیبر کربن و برخی دیگر از قطعات آیرودینامیکی مانند رکاب های جانبی و لبه سپر جلو دقیقاً همان چیزی است که در SVJ Aventador دیدیم و با شکل آیرودینامیکی خود می توانند بین 8 تا 23 درصد نیروی رو به پایین بیشتری تولید کنند.

لامبورگینی اوروس پرفورمانته SUV

در لامبورگینی Urus Performante علاوه بر تمام حالت‌های رانندگی معمولی مانند ورزش و راحتی و غیره، حالت رانندگی رالی داریم که برای رانندگی در مسیرهای خارج از جاده و خارج از جاده طراحی شده است.

لامبورگینی اوروس پرفورمانته SUV

همچنین صدا خفه کن های آکراپوویچ، میله تثبیت کننده و سیستم تعلیق اصلاح شده به همراه سیستم فرمان دیفرانسیل و چرخ عقب جدید با سرعت واکنش بیشتر نیز بخشی از تغییرات لامبورگینی اوروس پرفورمانته مدل 2023 نسبت به نسخه های قبلی است.

در پایان کار، به قیمت یک لامبورگینی اوروس پرفورمانته در حال حاضر با برچسب 260 هزار تومان، قابل سفارش است. البته باید به یک نکته دیگر نیز اشاره کرد. قدرت این نسخه در بازار چین به دلایل نامعلومی به 640 مجله آراد کاهش یافت اما خدا می داند چرا!

جالب ترین مطالب دنیای خودرو:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا