تکنولوژی

لاجیتک و تنسنت یک دستگاه بازی قابل حمل با پشتیبانی از سرویس‌های ابری می‌سازند

خرید بلیط هواپیما از سافارمارکت

دستگاه های بازی قابل حمل زمانی بسیار محبوب بودند و شاهد عرضه محصولات موفق بسیاری مانند سری Game Boy نینتندو بودیم. پس از آن رقابت در بازار کنسول های دستی با دو دستگاه Nintendo DS و Sony PSP به اوج خود رسید. اما پس از آن و با شروع انقلاب گوشی های هوشمند، هیچ شرکت دیگری جرات ورود به این بازار و ساخت دستگاه کوچک مخصوص بازی را نداشت و از قبل در رقابت گوشی های هوشمند بازنده به حساب می آمد. تا همین اواخر، با عرضه Steam Deck، این بازار جان تازه ای گرفت و به نظر می رسد که دستگاه های بازی قابل حمل ممکن است به روزهای اوج خود بازگردند. با دی جی همراه باشید.

این روزها کامپیوترهای بازی کوچک و قابل حمل را می توان در مدل های مختلف یافت. این نوع دستگاه که با عرضه Steam Deck به محبوبیت قابل توجهی دست یافت، توسط برندهای مختلفی با نام هایی مانند GPD، Ayn Technologies، AYA NEO و One-netbook در بازار یافت می شود که جذابیت بالای آنها را برای عموم نشان می دهد. اکنون دو غول صنعت به نام های لاجیتک و تنسنت در حال برنامه ریزی برای تولید یک کامپیوتر بازی کوچک و قابل حمل و داشتن سهمی از این بازار نوظهور هستند.

دستگاه بازی قابل حمل Tencent

لاجیتک در یک بیانیه مطبوعاتی این همکاری را “همکاری برای بازاریابی یک بازی دستی مبتنی بر ابر” توصیف کرد. تعریفی که البته کلی است و سایر دستی های بازی موجود نیز به نوعی این ویژگی را دارند. با این حال، این یک جمله نشان می‌دهد که تلاش‌های لاجیتک و تنسنت بیشتر بر روی محتوا متمرکز خواهد بود و آنها قصد ندارند دستگاه قدرتمندی مانند Steam Deck مبتنی بر APU سفارشی سری Ryzen AMD با هسته‌های CPU Zen 2 و مبتنی بر RDNA عرضه کنند. پردازنده گرافیکی تولید است.

لاجیتک اضافه کرد که این دستگاه قابل حمل از «خدمات بازی ابری متعدد» از جمله NVIDIA GeForce NOW و Xbox Cloud Gaming پشتیبانی خواهد کرد. ظاهرا لاجیتک و تنسنت قصد دارند هر دو سرویس بازی را برای به حداکثر رساندن کیفیت و هیجان بازی های مبتنی بر ابر ارائه دهند.

دستگاه بازی قابل حمل Tencent

لاجیتک تا کنون جزئیات بیشتری از این دستگاه منتشر نکرده است، اما ثبت نام برای علاقه مندان را در وب سایت اختصاصی خود آغاز کرده است. بیانیه مطبوعاتی این شرکت حدود شش ماه پس از آن منتشر شد که یکی از کاربران Reddit حق اختراع یک دستگاه بازی دستی را که توسط Tencent در سال 2020 ثبت شده بود، کشف کرد. اساساً طراحی این دستگاه بسیار شبیه به سایر رایانه های بازی و قابل حمل مانند سری ONEXPLAYER است و همچنان باقی مانده است. تا ببینیم آیا طراحی نهایی لاجیتک و تنسنت یکسان خواهد بود یا خیر. اما بعید نیست که نسخه نهایی از سیستم عامل ویندوز پشتیبانی کند، زیرا نماد ویندوز روی تصویر نمونه اولیه نیز دیده می شود.

آن را بگذار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا