خودرو

قیمه چرخ کرده لاهیجان مرحله به مرحله

گوشت چرخ کرده لاهیجان یکی از غذاهای محبوب این شهر و از نذری های محرم در لاهیجان است. اما تفاوت قیمه لاهیجان با قیمه خام چیست؟ در لاهیجان و برخی دیگر از شهرهای گیلان برای تهیه خورش قیمه به جای تکه های گوشت از گوشت چرخ کرده استفاده می شود. طعم خورش قیمه لاهیجان با قیسی که قبلا خورده اید کمی متفاوت است. گوشت چرخ کرده هم غذای گیلانی عید است. در این مقاله از مجله آرادمی توانید طرز تهیه قیمه با گوشت چرخ کرده را یاد بگیرید.

طرز تهیه قیمه، طرز تهیه خورش خوشمزه، آموزش غذای خانوادگی، آموزش غذاهای محلی، پخت سریع آسان، نکات جدید آشپزی، روش های آشپزی، مجله آشپزی، کتاب آشپزی

محصولات مورد نیاز لاهیجانسکا کایما (برای 4 نفر)

  • گوشت چرخ کرده: 200 گرم
  • رب گوجه فرنگی: 2 قاشق غذاخوری
  • بلال: 1 لیوان ساقه فرانسوی
  • آب: 2 لیوان فرانسوی دسته دار
  • لیمو عمانی: 3 تا 4 عدد
  • پیاز متوسط: 2 عدد
  • روغن مایع: به مقدار لازم برای سرخ کردن
  • سیب زمینی متوسط: 2 عدد
  • زردچوبه، نمک، فلفل و دارچین: به مقدار لازم

مراحل تهیه گوشت چرخ کرده لاهیجانی

مرحله اول؛ پیاز را خرد کنید

در مرحله اول طرز تهیه قیمه با گوشت چرخ کرده باید پیاز را خوب بشویید. سپس پوست پیاز را بردارید و با استفاده از یک تخته آشپزخانه و یک چاقوی تیز آن را به صورت سنگ برش دهید. در این مرحله لیموهای عمانی را سوراخ کرده و داخل آب بیندازید. این کار از تلخ شدن لیموها جلوگیری می کند.

مرحله دوم؛ پیاز و گوشت را سرخ کنید

بعد از اینکه پیاز را خرد کردید، نوبت سرخ کردن آن است. تابه مناسبی را روی گاز بگذارید و داخل آن روغن بریزید. اجازه دهید روغن کمی داغ شود. سپس پیازها را به آن اضافه کنید. پیاز را خوب تفت می دهیم و بعد از سفید شدن گوشت چرخ کرده را به پیاز سرخ شده اضافه می کنیم. مواد را خوب مخلوط کنید.

سطح سوم؛ اضافه کردن ادویه به گوشت

بعد از اینکه رنگ گوشت تغییر کرد و کمی سرخ شد، در این مرحله از طرز تهیه قیمه لاهیجان، مقداری زردچوبه، نمک، فلفل و دارچین به قیمه اضافه کنید. سپس مواد را حدود 15 دقیقه خوب تفت دهید تا گوشت کاملا سرخ شود.

مرحله چهارم؛ پوره گوجه فرنگی را اضافه کنید

در این مرحله از طرز تهیه قیمه لاهیجان باید رب گوجه فرنگی را به بقیه مواد اضافه کنید. برای این منظور بهتر است ابتدا پوره گوجه فرنگی را در روغن سرخ کنید. در یک تابه کوچک کمی روغن بریزید. اجازه دهید روغن داغ شود. سپس پوره گوجه فرنگی را به کره اضافه کنید. پاستا را خوب سرخ کنید تا رنگ آن تغییر کند. سپس می توانید پاستا سرخ شده را به مخلوط قیمه و پیاز اضافه کنید و مواد را خوب مخلوط کنید.

مرحله پنجم اضافه کردن آب به خورش قیمه است

پس از افزودن پوره گوجه فرنگی به مواد پر، مواد را در قابلمه بریزید. سپس در این مرحله برای تهیه قیمه با گوشت چرخ کرده، 2 پیمانه آب به مواد قیمه اضافه کرده و روی حرارت می گذاریم تا بجوشد.

مرحله ششم، پخت لپه

برای پخت لپه در قیمه مجلسی می توانید لپه را به مواد دیگر اضافه کنید تا بپزد. برای این منظور بهتر است ابتدا لپه ها را در آب جوش قرار دهید. سپس آبکش می کنیم و به بقیه مواد خشک اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم. سپس می توانید آب اضافه کنید و اجازه دهید لپه با بقیه مواد خوب بپزد. برای پختن لپه جدا، آن را در قابلمه ای جداگانه بپزید. سپس آن را به خورش اضافه کنید تا با بقیه مواد خورش جا بیفتد.

مرحله هفتم؛ اضافه کردن لیمو عمانی به خورش قیسی

اگر لیمو عمانی را خیلی زود به خورش قیمه لاهیجانی اضافه کنید، ممکن است طعم خورش شما تلخ شود. پس بگذارید خورش به آرامی روی گاز بجوشد سپس لیمو را به آن اضافه کنید. برای گرفتن طعم بیشتر لیمو عمانی در خورش، می توانید سر و ته لیمو عمانی را با یک چاقوی تیز برش دهید. سپس آن را داخل خورش بریزید. اگر طعم لیمو عمانی در خورش را دوست ندارید، می توانید آن را با مقداری پودر لیمو جایگزین کنید.

مرحله هشتم؛ سیب زمینی سرخ کردنی

سیب زمینی برای قیمه باید به قطعات کوچکتر بریده شود. برای این کار ابتدا سیب زمینی ها را به ورقه های نازک برش دهید. سپس آنها را با یک چاقوی تیز خرد کنید. سپس داخل تابه مقداری روغن بریزید تا داغ شود. سپس سیب زمینی ها را چند بار سرخ کنید.

مرحله نهم؛ پخت خورش قیمه

به طور کلی برای پخت خورش قیمه لاهیجانی بهتر است شعله گاز را کم کنید و بگذارید آرام بپزد و روغن آن را آزاد کنید. می توانید از شعله پخش کن گاز استفاده کنید و حدود 2 ساعت با شعله ملایم قیمه را روی گاز قرار دهید. در این مدت مراقب باشید لپه ها له نشوند. زیرا له شدن لپه منجر به تغییر شکل خورش می شود.

در نهایت پس از آماده شدن خورش آن را در ظرف مناسب بریزید. روی خورش کمی سیب زمینی سرخ کرده بریزید و با برنج ایرانی بخورید.

نکات و ترفندهای درست کردن قیمه لاهیجان

* برای طعم بهتر خورش قیمه می توانید کمی زعفران آب شده اضافه کنید. برای این منظور بهتر است در نیم ساعت آخر پخت زعفران را به خورش اضافه کنید.

* در 15 دقیقه آخر پخت خورش قیمه لاهیجان می توانید کمی گلاب اضافه کنید.

* برای تهیه خورش قیمه پلو نذری با قیمه می توانید پیاز را به جای خلال رنده کنید. به این ترتیب پیاز در خورش برجسته نمی شود و قیمه شما زیباتر به نظر می رسد. توجه داشته باشید که اگر از پیاز رنده شده در قیمه استفاده می کنید، حتما آب آن را بردارید.

*توجه داشته باشید که هرچه رب گوجه فرنگی را در روغن تفت دهید، خورش قیمه خوش رنگ تر می شود. توجه داشته باشید که سوختن پاستا باعث تلخی خورش می شود.

*بهتر است هنگام درست کردن خورش قیمه شمال با گوشت چرخ کرده از گوشت چرخ کرده چرب استفاده کنید تا خورش خوش طعم تر شود.

*افزودن زیاد دارچین به خورش باعث تیره شدن رنگ آن می شود.برای اینکه خورش قیمه تیره نشود می توانید مقداری چوب دارچین به آن اضافه کنید و در اواخر پخت از خورش خارج کنید.

* برای تهیه قیمه با گوشت چرخ کرده برای 10 نفر می توانید 2.5 برابر مواد قیمه را اضافه کنید. همچنین می توانید مواد یک خورش قیمه را با گوشت چرخ کرده برای دو نفر نصف کنید.

* طرز تهیه قیمه بادمجان با گوشت چرخ کرده دقیقاً به همین صورت است. کافی است بعد از جوشاندن قیمه مقداری بادمجان سرخ کرده و روی خورش قرار دهید.

*برای پخت لپه بهتر است ابتدا آنها را چند ساعت در آب خیس کنید و سپس بجوشانید.

* طرز تهیه قیمه مجلسی با گوشت قلقلی و قیمه با گوشت چرخ کرده و زرشک دو روش دیگر پخت قیمه با گوشت چرخ کرده است که توصیه می شود حتما امتحان کنید.

* در روش قیمه چرخ کرده، هر چه مقدار فلفل در خورش بیشتر باشد، طعم خورش بهتر می شود.

* هنگام درست كردن گياه شمالى يادتان باشد كه ليموها را حدود 1 ساعت در آب خيس كنيد تا تلخى آنها گرفته شود.

*برای تهیه قیمه با گوشت چرخ کرده بهتر است از گوشت چرخ کرده گوسفند نسبتا چرب استفاده کنید تا طعم خورش بیشتر شود.

* برای تهیه قیمه با قیمه لاهیجان می توانید قیمه یا عصاره گوشت را به خورش اضافه کنید تا خوشمزه تر شود.

* در دستور قیمه گوشت شمال اگر وقت ندارید سیب زمینی تهیه کنید می توانید از چیپس هم استفاده کنید.

* برای تهیه گوشت چرخ کرده برای 20 نفر، مقدار این مواد را 5 برابر کنید.

* طرز تهیه قیمه اردبیلی با گوشت چرخ کرده و قیمه ترکی با گوشت چرخ کرده به همین صورت است.

سوالات متداول

برای تهیه خورش قیمه از چه طعم دهنده هایی استفاده می شود؟

بهترین طعم ها برای تهیه قیسی شمال لیمو عمانی، دارچین، گلاب و هل است.

بهترین راه برای جلوگیری از قهوه ای شدن خورش قیم شمالی چیست؟

استفاده از دارچین آسیاب شده در تهیه گوشت چرخ کرده باعث تیره شدن رنگ آن می شود، برای رفع این مشکل می توانید به جای دارچین آسیاب شده از چوب دارچین استفاده کنید.

منبع: کوروش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا