تکنولوژی

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا فروردین 1401 ؛ زمان ثبت نام و جزئیات طرح ها

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا در فروردین 1401 چگونه گذشت؟ منتظر آخرین اخبار مربوط به زمان تحویل و جزئیات برنامه های پیش فروش خودرو باشید.

اولین گام از طرح های فروش خودروسازان و تعیین مشتریان نهایی به روش قرعه کشی در هفته اول خرداد ماه 1395 انجام شد. این روش فروش محصولات به خودروسازان با تصمیم گیری در جلسه کمیته خودرو با تحویل 25000 خودرو و تا هفته آخر اسفند 1400 ادامه داشت.

خرید زمین در گلبهار مشهد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال 1401 بیش از نیاز خودرو تولید خواهیم کرد، یعنی قرعه کشی نخواهیم داشت.

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا فروردین 1401

فروش هفتگی مطابق با اعیاد شعبانیه تا هفته آخر اسفند ماه 1400 ادامه دارد، اما با توجه به اینکه در هفته اول سال جدید و با توجه به اینکه در هفته اول سال 1400 هیچ برنامه ای انجام نشده است (هشتم فروردین) 1400) اولین فروش فوق العاده خودرو در سال 1400 صورت گرفت، این سوال مطرح شد که آیا در فروردین 1401 طرح پیش فروش ایران خودرو و سایپا را خواهیم داشت یا خیر؟

به روز رسانی 25 آوریل: در راستای تحقق برنامه های فروش هفتگی خودروسازان، پس از اجرای آخرین طرح فروش خودرو در هفته آخر اسفند ماه 1400، ادامه طرح های فروش به بعد از عید نوروز موکول شده و هیچ برنامه ای اجرا نمی شود. دو هفته از نوروز

وزیر صمت: در سال 1401 قرعه کشی خودرو نخواهیم داشت

سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک ماه پیش خودرو در یکی از شرکت های خودروسازی ثبت شد که برای 10 هزار خودرو 4 میلیون نفر ثبت نام کردند در حالی که این 4 میلیون ثبت نام واقعی است. کل نیاز بازار خودرو ایران 1.5 میلیون در سال است که نشان می دهد بازار خودرو واقعی نیست بلکه اجیر و سوداگرانه است.

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا فروردین 1401

«یکی قیمت بازار آزاد است که التهاب دارد. دیگری قیمتی است که خودروسازان با آن محصولاتی را می فروشند که فاصله زیادی با بازار دارند. این باعث ایجاد رانت بین 20 تا 150 میلیون تن شد. او ادامه می دهد:

ما 500000 دستگاه کمتر از حد نیاز تولید می کنیم که به سرعت حذف می شود. نکته دیگر اینکه خودرو به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است. این بدان معناست که بسیاری از افرادی که خودرو می خرند، نگاه سرمایه ای به آن دارند. ابتدا باید تولید را افزایش دهیم که امسال انجام می شود و تا پایان امسال 130 هزار دستگاه بیشتر از سال گذشته عرضه می شود. 130 هزار دستگاه برای سال آینده پیش فروش می شود که در مجموع 260 هزار دستگاه در سال جاری به فروش می رسد.

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا فروردین 1401;  زمان ثبت نام و جزئیات طرح

وزیر صمت همچنین گفت:

ما به مردم این اطمینان را می دهیم که از اواسط سال آینده بسیاری از مسائل در زمینه قرعه کشی، کیفیت و موارد دیگر یکی یکی حل می شود، اما یک دوره زمانی 2 ساله طول می کشد تا بتوانیم این مشکلات را به طور کامل حل کنیم.

وزیر صمت نیز پیشتر در آذر 1401 گفته بود که قرعه کشی خودرو لغو می شود. خبرگزاری برنا در آن زمان به نقل از سید رضا فاطمی امین نوشت: «گاهی اخبار ناقص منتشر می شود. من در صحبتم گفتم قرعه کشی خودرو در سال 1401 به دلیل تقاضا لغو می شود ماشین که در ایران یک میلیون و پانصد هزار دستگاه است اما تولید امسال حدود یک میلیون دستگاه است که پانصد هزار دستگاه کمبود داریم. قرعه کشی ها از ابتدای سال 1401 لغو می شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قرعه کشی ایران خودرو و سایپا در فروردین 1401 چیست؟ با سایت خبری آرادبه اشتراک بگذارید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا