تکنولوژی

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا فروردین 1401 ؛ زمان ثبت نام و جزئیات طرح ها [آپدیت شده]

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا در فروردین 1401 چگونه گذشت؟ منتظر آخرین اخبار مربوط به زمان تحویل و جزئیات برنامه های پیش فروش خودرو باشید.

اولین گام از طرح های فروش خودروسازان و تعیین مشتریان نهایی به روش قرعه کشی در هفته اول خرداد ماه 1395 انجام شد. این روش فروش محصولات به خودروسازان با تصمیم گیری در جلسه کمیته خودرو با تحویل 25000 خودرو و تا هفته آخر اسفند 1400 ادامه داشت.

خرید زمین در گلبهار مشهد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال 1401 بیش از نیاز خودرو تولید خواهیم کرد، یعنی قرعه کشی نخواهیم داشت.

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا فروردین 1401

فروش هفتگی مطابق با اعیاد شعبانیه تا آخرین هفته اسفند ماه 1400 ادامه دارد، اما با توجه به اینکه در هفته اول سال نو و با توجه به اینکه در هفته اول سال 1400 برنامه ریزی نشده است. فروردین 1400) اولین فروش فوق العاده خودرو در سال 1400 صورت گرفت، این سوال پیش آمد که آیا در فروردین 1401 طرح پیش فروش ایران خودرو و سایپا را خواهیم داشت یا خیر؟

به روز رسانی 25 آوریل: در راستای تحقق برنامه های فروش هفتگی خودروسازان، پس از اجرای آخرین طرح فروش خودرو در هفته آخر اسفند ماه 1400، ادامه طرح های فروش به بعد از عید نوروز موکول شده و هیچ برنامه ای اجرا نمی شود. دو هفته از نوروز

وزیر صمت: در سال 1401 قرعه کشی خودرو نخواهیم داشت

سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک ماه پیش خودرو در یکی از شرکت های خودروسازی ثبت شد که به ازای هر 10 هزار خودرو 4 میلیون نفر ثبت نام می کردند در حالی که این 4 میلیون ثبت نام واقعی بوده است. کل نیاز بازار خودرو ایران یک میلیون و 500 هزار در سال است که نشان می دهد بازار خودرو واقعی نیست، بلکه اجاره ای و سوداگرانه است.

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا فروردین 1401

«یکی قیمت بازار آزاد است که التهاب دارد. دیگری قیمتی است که خودروسازان با آن محصولاتی را می فروشند که فاصله زیادی با بازار دارند. این باعث ایجاد رانت بین 20 تا 150 میلیون تن شد. او ادامه می دهد:

ما 500000 دستگاه کمتر از حد نیاز تولید می کنیم که به سرعت حذف می شود. نکته دیگر اینکه خودرو به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است. این بدان معناست که بسیاری از افرادی که خودرو می خرند، نگاه سرمایه ای به آن دارند. ابتدا باید تولید را افزایش دهیم که امسال انجام می شود و تا پایان امسال 130 هزار دستگاه بیشتر از سال گذشته عرضه می شود. 130 هزار دستگاه برای سال آینده پیش فروش می شود که در مجموع 260 هزار دستگاه در سال جاری به فروش می رسد.

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا فروردین 1401;  زمان ثبت نام و جزئیات طرح

وزیر صمت همچنین گفت:

ما به مردم این اطمینان را می دهیم که از اواسط سال آینده بسیاری از مسائل در زمینه قرعه کشی، کیفیت و موارد دیگر یکی یکی حل می شود، اما یک دوره زمانی 2 ساله طول می کشد تا بتوانیم این مشکلات را به طور کامل حل کنیم.

وزیر صمت نیز پیشتر در آذر 1401 گفته بود که قرعه کشی خودرو لغو می شود. خبرگزاری برنا در آن زمان به نقل از سیدرضا فاطمی امین نوشت: «گاهی اخبار ناقص منتشر می شود. من در صحبت هایم گفتم که قرعه کشی خودرو در سال 1401 به دلیل تقاضا لغو می شود. ماشین که در ایران یک میلیون و پانصد هزار دستگاه است اما تولید امسال حدود یک میلیون دستگاه است که پانصد هزار دستگاه کمبود داریم. قرعه کشی ها از ابتدای سال 1401 لغو می شود.

به روز رسانی 15 آوریل: زمان ثبت نام در قرعه کشی ایران خودرو فروردین 1401 تعیین شد

طرح فروش فوق العاده ایران خودرو از فردا 15 فروردین ماه 1401 آغاز می شود.سایت رسمی فروش محصولات ایران با اعلام شرایط فروش فوق العاده، زمان ثبت نام در قرعه کشی ایران خودرو را فروردین ماه 1401 اعلام کرد.

ایران خودرو با انتشار بخشنامه 4441 شرایط فوق العاده فروش برخی از محصولات ایران خودرو را با مهلت تحویل 3 ماهه و به قید قرعه اعلام کرد.در ادامه خبر با سایت خبری آرادهمراه باشید.

قرعه کشی ایران هودرو فروردین 1401

ایران خودرو تاریخ قرعه کشی ایران خودرو را فروردین 1401 تعیین کرد که در واقع سی و پنجمین فروش فوق العاده محصولات این شرکت است. این شرکت اعلام کرد داوطلبانی که در قرعه کشی قبلی ایران خودرو انتخاب نشده بودند می توانند در این طرح ثبت نام کنند. قیمت ها در طرح فروش فوق العاده طبقه بندی شده و زمان تحویل خودروها 3 ماه خواهد بود.

زمان ثبت نام در قرعه کشی ایران خودرو فروردین 1401 تعیین شد

تاریخ شروع و مهلت ثبت نام در قرعه کشی ایران خودرو فروردین 1401

طرح فروش فوق العاده برخی از محصولات ایران خودرو که به قید قرعه انجام می شود از روز سه شنبه 15 فروردین 1401 لغایت پایان روز پنجشنبه 15 فروردین 1401 ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است اخذ کد کاربری و رمز عبور قبل از ثبت نام در سایت فروش اینترنتی الزامی است. بنابراین در صورت عدم دریافت کد کاربری و رمز عبور، ثبت نام انجام نخواهد شد.

مراحل ثبت سپرده

متقاضیان باید ابتدا وارد صفحه وب سایت خود شده و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خودرو مورد نظر خود را وارد کنند. سپس در پایان مراحل ثبت نام و انتخاب خودرو به متقاضی کد رهگیری تعلق می گیرد.

مراسم قرعه کشی پس از پایان مهلت ثبت نام و با حضور ناظران انجام خواهد شد. ایران خودرو در بخشنامه خود اعلام کرد لیست قرعه کشی های منتخب حداکثر تا سه روز پس از پایان ثبت نام از طریق سایت فروش اینترنتی و ارسال پیامک اعلام می شود. همچنین متقاضی باید با مراجعه به سایت خود از وضعیت ثبت نام خود مطلع شود.

افراد منتخب باید حداکثر ظرف مدت سه روز از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به آدرس esale.ikco.ir، کل مبلغ خودرو را واریز کنند. در صورت عدم واریز، ثبت نام متقاضی قطعی خواهد بود.

در تصویر زیر لیست خودروهای عرضه شده در طرح فروش فوق العاده را مشاهده می کنید:

زمان ثبت نام در قرعه کشی ایران خودرو فروردین 1401 تعیین شد

شرکت ایرنه خودرو برای شرکت در قرعه کشی ایران خودرو 1401 شرایط زیر را مشخص می کند:

  • برندگان و برگزیدگان طرح های قبلی که موفق به واریز وجه نشده اند می توانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو ثبت نام کنند.
  • قبل از برداشت، متقاضی هیچ وجهی را واریز نخواهد کرد.
  • به هر کد ملی فقط یک وسیله نقلیه اختصاص داده شده است.
  • حداقل فاصله تا آخرین خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) از شرکت های ایران خودرو و سایپا 48 ماه می باشد. همچنین امکان ثبت نام همزمان در هر دو شرکت وجود ندارد.
  • انتقال امتیاز و حقوق ناشی از قرعه کشی به اشخاص ثالث ممنوع است.
  • گارانتی خودرو پس از 5 ماه از لحظه تحویل در صورت عدم مراجعه به نمایندگی خودرو جهت دریافت سرویس اولیه فاقد اعتبار خواهد بود و برای مراجعه به نمایندگی خودرو حداقل 1000 کیلومتر از خودرو طول می کشد.

با مراجعه به سایت esale.ikco.ir یا کلیک این ارتباط شرایط شرکت در قرعه کشی ایران خودرو در فروردین 1401 را می توانید به صورت کامل مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قرعه کشی ایران خودرو و سایپا در فروردین 1401 چیست؟ با سایت خبری آرادبه اشتراک بگذارید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا