ساختمان

قرار است صدور پروانه ساختمان 2 مرحله‌ای شود – مجله آراد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با انتقاد از لغو صدور گواهی ساخت ساختمان توسط دیوان عدالت اداری گفت: سازمان نظام مهندسی استان تهران به صدور شناسنامه مذکور ادامه می دهد. مجانی.

به گزارش مجله خبری آرادو به نقل از تسنیم، رامین کرمی در نشست خبری اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی سازمان مهندسین عمران بیمه مهندسین است. این موضوع را در کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری کرده ایم و امیدواریم به نتیجه برسیم.

وی با بیان اینکه خواستار ساماندهی بیمه مهندسین هستیم افزود: در بحث نقشه فنی ساختمان ضعف وجود دارد. دیوان عدالت اداری ماه گذشته رای به ابطال شناسنامه فنی یک ملک داد که لطمه زیادی به ساخت و ساز و کیفیت ساخت وارد می کند.

کرمی تصریح کرد: در تمام دنیا شناسنامه فنی و ملکی هویت ملک، سازه، تاسیسات، قدمت، مسائل انرژی و… است. در گواهی درج شده و قیمت ملک بر این اساس تعیین می شود. در مجموع نباید موضوع را روشن کنیم و به سرمایه کشور آسیب می زند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با تاکید بر ادامه صدور شناسنامه فنی و مهندسی گفت: این کار را به صورت رایگان انجام می دهیم که البته این روند برای ما گران تمام می شود. به عنوان یک NGO که بودجه ای از دولت دریافت نمی کنیم، قطعا در آینده نزدیک با مشکل مواجه خواهیم شد.

کرمی با بیان اینکه قیمت های اعلام شده ساخت و ساز واقعی نیست، اظهار داشت: قیمت کل نهضت ملی مسکن در حال حاضر حدود 7 میلیون تومان اعلام شده است اما قیمت کل متری واحدها با نرخ امروز حدود 10 میلیون تومان خواهد بود. ، بچه.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درآمد مهندسان در کشور به نیمی از ارزش ساخت و ساز هم نمی رسد، افزود: یکی از درخواست های ما از مسئولان کشوری نظارت کمی و کیفی بر خروجی مهندسان است تا بر اساس آن، نیازهای دولت، برای ورود به این حرفه.

کرمی با تاکید بر اینکه سازه ها باید توسط افراد واجد شرایط ساخته شود، گفت: متاسفانه قصاب، راننده، پزشک و… با درخواست وارد عرصه ساخت و ساز می شود که باعث هدر رفتن سرمایه های ملی می شود».

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به مصوبه هیات مدیره برای ایجاد واحد انرژی در سازمان نظام مهندسی افزود: 35 درصد سرمایه ملی مربوط به حوزه مسکن است و به طور جزئی باید در این بخش برنامه ریزی و اجرا شود. در بخش مسکن باید به بحث های دانش بنیان توجه ویژه شود. شرکت های دانش بنیان می توانند ارزش افزوده ای را برای بخش ساختمانی کشور به ارمغان بیاورند در حالی که این شرکت ها می توانند تاثیر تحریم ها را بر کشور کاهش دهند.

کرمی با یادآوری اینکه طرفدار ورود فناوری های نوین ساخت و ساز در کشور هستیم، گفت: در این راستا باید خط تولید مرتبط با فناوری های ساختمانی در داخل کشور ایجاد شود.

وی در خصوص کاهش مهلت صدور پروانه ساختمانی به یک هفته از سوی شهرداری ها، تصریح کرد: بر اساس برنامه پیشنهادی شهرداری، صدور پروانه ساختمانی در دو مرحله انجام می شود. بر اساس این طرح که در کمیسیون 5 نفره شهرداری در نظر گرفته شده است، در مرحله اول پروانه ساخت به منظور جذب سرمایه گذاری صادر می شود و در مرحله دوم صدور پروانه ساخت آغاز می شود.

کرمی همچنین با اشاره به اینکه در نهضت ملی مسکن استان تهران شاهد صدور پروانه های ساختمانی زیادی هستیم، یادآور شد: حدود 9 سال پیش برای حدود 40 میلیون متر مربع در تهران پروانه ساخت صادر کردیم. این رقم در دولت روحانی به یک چهارم کاهش یافت و در عین حال تعداد مهندسان کشور تقریبا دو برابر شد!

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران امضای فروش مهندسین را رد کرد و گفت: به شدت از سیاست های انتخاباتی شورای مرکزی نظام مهندسی گلایه دارم. استان تهران با 120 هزار عضو دارای یک عضو در شورای مرکزی و استان اردبیل با 2 نماینده در شورای مرکزی با 12 هزار عضو. در 8 دوره قبل، نظام مهندسی عمران تهران 5 تا 8 عضو در شورای مرکزی نظام مهندسی داشت.

کرمی بیان کرد: حدود 70 درصد از هزینه های شورای مرکزی نظام مهندسی عمران توسط سازمان نظام مهندسی استان تهران تامین می شود و باید سهم ما در شورای مرکزی به نسبت این هزینه ها افزایش می یافت اما با توجه به رایزنی با برخی از نمایندگان مجلس این کار به پایان نرسید. در حال حاضر از هر 45 هزار تومان 30 هزار تومان به شورای مرکزی پرداخت می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا