تکنولوژی

قابلیت Water Lock اپل واچ چیست و چگونه کار می‌کند؟

در این مقاله سعی داریم تا شما را با ویژگی جذاب ساعت های هوشمند اپل به نام آشنا کنیم قفل آب بیایید با بررسی ویژگی Water Lock در اپل واچ با ما همراه باشید.

اپل واچ از زمان آغاز به کار تا حدودی در برابر آب مقاوم بوده است، به طوری که اپل واچ سری 2 و تمام مدل های بعدی دارای طراحی ضد آب و مقاومت کلی در برابر آب هستند.

گروه هارون

قفل آب اما این یک ویژگی نرم‌افزاری است که با اپل واچ سری 2 شروع شد و از ثبت لمس صفحه‌نمایش در هنگام غوطه‌ور شدن در آب جلوگیری می‌کند و مهم‌تر از همه، پس از اتمام کار در استخر یا روح، آب را از بلندگوی ساعت پاک می‌کند.

بیشتر بخوانید: بررسی اولیه Apple Watch Ultra (Apple Watch Ultra); نگاهی دقیق تر به مشخصات و ویژگی ها

قابلیت Water Lock در اپل واچ

اگرچه Water Lock برای روشن شدن خودکار هنگام شروع تمرینات مبتنی بر آب طراحی شده است، اما می توانید به صورت دستی این ویژگی را روشن کرده و از آن برای پاک کردن آب از بلندگوی ساعت استفاده کنید.

همانطور که انتظار می رفت، با توجه به اینکه این یک ویژگی خاص اپل است، کل فرآیند بسیار ساده است، اگرچه ممکن است در اولین تجربه آن کمی تعجب آور به نظر برسد. اپل در وب سایت خود توضیح می دهد که ممکن است صداهایی را بشنوید زیرا آب تخلیه می شود و ممکن است آب روی مچ شما پاشیده شود.

قابلیت Water Lock در اپل واچ چیست و چگونه کار می کند؟
قابلیت Water Lock در اپل واچ

اپل واچ سری 2 و مدل‌های جدیدتر به‌طور خودکار هنگام شروع تمرینی که شامل آب است، مانند شنا، Water Lock را روشن می‌کنند. اگرچه می‌توانید آن را در هر زمان با کشیدن انگشت برای باز کردن مرکز کنترل و سپس ضربه زدن روی آن روشن کنید. سپس بقیه را به اپل واچ بسپارید. این تابع، بسته به نسخه از watchOS استفاده کنید، این به یکی از دو روش انجام می شود:

در watchOS 9 ، باید تاج دیجیتال را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید. اپل واچ صدایی را پخش می کند تا آب را از بلندگوی پوشیدنی خارج کند. همچنین یک لرزش لمسی برای تأیید غیرفعال کردن قفل آب دریافت خواهید کرد. WatchOS 9 در Apple Watch Series 4 یا بالاتر، از جمله Apple Watch SE (نسل 1 و 2) و اپل واچ اولترا وجود دارد.

در watchOS 8 یا نسخه قبلی، باید تاج دیجیتال را برای چند ثانیه بچرخانید. سپس پیامی ظاهر می شود که نشان می دهد فرآیند شروع شده است. همچنین یک لرزش لمسی از Apple Watch خود احساس خواهید کرد تا تأیید کنید که Water Lock خاموش است.

قابلیت Water Lock در اپل واچ چیست و چگونه کار می کند؟
قابلیت Water Lock در اپل واچ

اپل واچ با Water Lock آب را از بلندگوی خود حذف می کند و ورودی لمسی روی صفحه نمایش را غیرفعال می کند. برخی تصور می کنند که این ویژگی حالت خاصی را فعال می کند که در آن اسپیکر ساعت از آب جدا می شود یا هنگام خاموش شدن ساعت محافظت بیشتری در برابر آب ایجاد می کند، اما اینطور نیست.

قابلیت Water Lock در اپل واچ، در واقع یک راه آسان برای اطمینان از اینکه هیچ کس به طور تصادفی شما را لمس نمی کند در حالی که صفحه لمسی ساعت زیر آب است. به همین دلیل است که با فعال کردن Water Lock، حتی اگر اپل واچ شما به طور کامل در آب غوطه ور نباشد یا زیر دوش هستید، همچنان می توانید اعلان های خود را بشنوید.

این ویژگی بسیار مفید است. زیرا اگر فراموش کردید که Water Lock را روشن کنید و با اپل واچ وارد آب شوید، همچنان از ساعت شما محافظت می شود. همانطور که توسط اپل توضیح داده شد، مقاومت در برابر آب و مدت زمانی که می توانید اپل واچ خود را در آب غوطه ور کنید به مدلی که دارید بستگی دارد. مثلا، اپل واچ اولترا می توان آن را تا حدود 328 فوت (تقریباً 100 متر) زیر آب فرو برد.

قابلیت Water Lock در اپل واچ چیست و چگونه کار می کند؟

توجه داشته باشید که اپل در وب سایت خود هشدار می دهد که اگر صدای بلندگوی ساعت هوشمند شما پس از خاموش کردن Water Lock و تمیز کردن آب کم است، باید اجازه دهید آب باقیمانده تبخیر شود. نباید ساعت هوشمند را تکان دهید یا سعی کنید چیزی را در شکاف آن وارد کنید، زیرا هر یک از این اقدامات ممکن است به ساعت شما آسیب برساند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قابلیت قفل آب اپل واچ چیست؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید اخبار فناوری از Tikrato دنبال کنید.

منبع: slashgear

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا