تکنولوژی

قابلیت اتصال ماهواره ای آيفون 14 چیست و چگونه کار می‌کند؟

24 سپتامبر 1401 ساعت 08:26

اگر شما هم بعد از معرفی گوشی های جدید اپل سوالات زیادی در مورد اتصال ماهواره ای آیفون 14 دارید، با مجله خبری آرادهمراه باشید. در این مقاله تمام جنبه های ویژگی جدید آیفون 14 را بررسی می کنیم.

برگ برنده آیفون 14 نسبت به نسل قبل و همچنین گوشی های اندرویدی را می توان اتصال ماهواره ای دانست. اپل نیز در مراسم Far Out روی این ویژگی مانور داد و تاکید کرد که می تواند در موقعیت های خطرناک جان انسان ها را نجات دهد. راستش را بخواهید، اغلب پیش می آید که هنگام پیاده روی، گشت و گذار در طبیعت یا مسافرت با مشکل آنتن نداشتن مواجه شویم.

اگر در این شرایط با مشکلی مواجه شدید راه حل چیست؟ اگر یکی از گوشی های سری آیفون 14 را خریداری کرده اید، می توانید با استفاده از قابلیت اتصال ماهواره ای خود را نجات دهید. با در نظر گرفتن اهمیت اتصال ماهواره ای و تازگی آن، سعی می کنیم تمام سوالات شما را در رابطه با آن پوشش دهیم.

امکان ارسال پیام فوری با اتصال به ماهواره در آیفون 14 چیست؟

اتصال ماهواره ای آیفون 14

همانطور که از نام آن پیداست، عملکرد لینک ماهواره ای به شما این امکان را می دهد که با استفاده از آیفون 14 به ماهواره متصل شوید و در مواقعی که در موقعیت خطرناکی قرار دارید و آنتن ندارید، درخواست کمک کنید. درخواست از طریق پیامی با موقعیت مکانی شما به مراکز مربوطه مرتبط می شود یا پیام به مرکز اپل ارسال می شود و آنها از طرف شما درخواست کمک می کنند.

چه زمانی این ویژگی در دسترس خواهد بود؟

امکان ارسال پیام های اضطراری از طریق ماهواره از نوامبر در دسترس خواهد بود.

این ویژگی در کدام کشورها فعال است؟

در ابتدا، خدمات اضطراری اپل فقط در ایالات متحده و کانادا فعال خواهد بود. البته ممکن است فهرست کشورها در طول زمان گسترش یابد.

کدام مدل های آیفون از اتصال ماهواره ای پشتیبانی می کنند؟

اتصال ماهواره ای آیفون 14

فقط گوشی های سری آیفون 14 قابلیت اتصال به ماهواره را دارند. در قسمت آنتن آیفون های جدید قطعه ای قرار داده شده است که به آنها امکان ارتباط با ماهواره را می دهد. بنابراین، آیفون های قدیمی حتی در صورت به روز رسانی نرم افزار نمی توانند از این ویژگی استفاده کنند.

اتصال ماهواره ای آیفون 14 چگونه کار می کند؟

اتصال ماهواره ای آیفون 14

هنگامی که تصمیم به ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره دارید، با پنج گزینه زیر روبرو خواهید شد:

  • مشکل ماشین یا وسیله نقلیه
  • بیماری یا جراحت
  • جدول
  • گم شده یا گیر کرده
  • آتش

وقتی مشکلی را انتخاب می‌کنید، تلفن چند سؤال دیگر از شما می‌پرسد تا وضعیت را بهتر گزارش کند. به عنوان مثال، اگر گزینه بیماری یا آسیب را انتخاب کنید، از شما پرسیده می شود که آیا کسی آسیب دیده است یا خیر. در این مرحله می توانید پاسخ مثبت یا خیر بدهید.

سپس تلفن شما شما را برای اتصال به ماهواره راهنمایی می کند. برای مثال، پیام‌هایی را با کشیدن انگشت به راست یا چپ برای اتصال نشان می‌دهد. برای دستیابی به ارتباط پایدار و موفق، باید دید خوبی از آسمان داشته باشید. بنابراین، ممکن است لازم باشد کمی از جایی که هستید حرکت کنید.

پیام فوری برای آیفون 14

همچنین اگر در داخل ساختمان باشید، نمی توانید به ماهواره متصل شوید. اپل تاکید کرد که ساختمان‌های بلند، کوه‌ها، پوشش گیاهی متراکم یا اشیاء خاص می‌توانند در ارتباطات اختلال ایجاد کنند. هنگامی که موقعیت مناسب را پیدا کردید، باید آیفون 14 خود را مستقیماً به سمت ماهواره بگیرید.

طبیعتاً نمی توانید ماهواره را با چشم غیر مسلح ببینید، بنابراین یک پیام گرافیکی شما را راهنمایی می کند. پس از برقراری ارتباط ماهواره ای، آیفون 14 وضعیت، موقعیت مکانی، درصد باتری و کد پزشکی شما را (در صورت فعال کردن) با مرکز به اشتراک می گذارد. همچنین در صورت تغییر موقعیت در حین مکالمه، مرکز مورد نظر متوجه خواهد شد.

پیام فوری برای آیفون 14

کدام گفتگو؟ هنگامی که به ماهواره متصل می شوید، می توانید پیام هایی را برای مثال از پلیس یا آتش نشانی ارسال و دریافت کنید. به این ترتیب می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مشکل خود با آنها به اشتراک بگذارید. با این حال، ارسال پیام از طریق ماهواره بیشتر طول می کشد، بنابراین اپل توصیه می کند که پیام ها تا حد امکان کوتاه باشند.

همچنین گاهی اوقات پوشش ماهواره ای ممکن است از بین برود. در این شرایط، آیفون 14 به محض در دسترس قرار گرفتن ماهواره دیگری به شما اطلاع خواهد داد.

چگونه عملکرد ماهواره را در آیفون 14 فعال کنم؟

پیام فوری برای آیفون 14

اگر می خواهید تماس اضطراری برقرار کنید و آنتن ندارید، آیفون 14 به شما امکان ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره را می دهد و علامت سبز رنگ با عبارت SOS در کنار دکمه پایان تماس ظاهر می شود. با انتخاب این گزینه قابلیت اتصال ماهواره ای آیفون 14 فعال می شود.

چگونه موقعیت مکانی خود را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذاریم؟

حتی اگر در شرایط اضطراری نباشید، باز هم ممکن است بخواهید دوستان یا خانواده تان دقیقا بدانند کجا هستید. در این موارد، پشتیبانی از اتصال ماهواره ای در تابع Find My مفید خواهد بود. می توانید مکان خود را هر چند وقت یکبار که دوست دارید به روز کنید. در زیر مراحل اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما از طریق ماهواره را بررسی می‌کنیم:

  • وارد برنامه Find My شوید.
  • در برگه افراد، شروع به اشتراک گذاری مکان را انتخاب کنید.
  • مخاطبین مورد نظر را انتخاب کنید.
  • اگر آیفون 14 آنتن نداشته باشد، به گزینه اتصال ماهواره هدایت می شوید.
  • مخاطبین پیامی مبنی بر اینکه موقعیت مکانی شما از طریق ماهواره برای آنها ارسال شده است دریافت خواهند کرد.

هزینه سرویس ماهواره ای چقدر است؟

اتصال ماهواره ای آیفون 14 به مدت دو سال از لحظه فعال شدن دستگاه رایگان خواهد بود. سپس باید هزینه اشتراک را پرداخت کنید. در حال حاضر اپل جزئیات مربوط به قیمت این سرویس را اعلام نکرده است.

نتیجه

قابلیت اتصال به ماهواره در آیفون 14 یک نوآوری مفید است که حتی می تواند جان افراد را نجات دهد. اگرچه این ویژگی در حال حاضر تنها به دو کشور محدود شده است. اما با توجه به رقابت شرکت های بزرگ در این زمینه، قطعا در آینده نزدیک شاهد گسترش آن به سایر کشورها خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا