تکنولوژی

فیلم بایوشاک توسط کارگردان The Hunger Games ساخته خواهد شد

08 سپتامبر 1401 در 10:42

آخرین فیلمی که از ورود آن به دنیای هالیوود شنیده می شود، فیلم Bioshock است. آخرین اخبار حاکی از آن است که کارگردان بازی های گرسنگی، فیلم مورد انتظار BioShock را خواهد ساخت.

شاید یکی از بهترین سری بازی های دنیای بازی های ویدیویی از نظر داستان و فضاسازی، سری محبوب Bioshock باشد. سال ها شایعه ساخت فیلم BioShock بود و حالا بالاخره با انتخاب کارگردانی برای این فیلم مورد انتظار، می توان گفت که بیش از هر زمان دیگری به تاریخ اکران این فیلم نزدیک شده ایم.

نتفلیکس می خواهد یک فیلم Bioshock بسازد. بر اساس گزارش Deadline، فرانسیس لارنس که تجربه کارگردانی The Hunger Games را نیز دارد، کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت. BioShock نیز توسط مایکل گرین نوشته خواهد شد.

بیوشوک

از ماه فوریه، نتفلیکس اعلام کرد که در حال همکاری با 2K برای ساخت فیلمی از سری بازی Bioshock است. از آن زمان، نتفلیکس و استودیوهای درگیر در ساخت فیلم BioShock به دنبال نویسندگان و کارگردانان درجه یک برای این فیلم بودند و اکنون با پیوست کردن کارگردان توانسته اند خیال طرفداران سریال BioShock را راحت کنند. از بازی های گرسنگی به BioShock.

چرا لارنس بهترین انتخاب برای کارگردانی Bioshock است؟

فیلم‌های بازی‌های گرسنگی در دنیایی اتفاق می‌افتند که قوانینی وجود دارد که به‌شدت ظالمانه به نظر می‌رسند. اگر سری به سریال BioShock بیندازیم، می بینیم که در این سریال وارد دنیایی می شویم که شبیه دنیای ما نیست و حاکمان ظالمی هستند و برای آزادی مردم جنگ می شود.

فیلم Bioshock

کارگردان و فیلمنامه نویس فیلم Bioshock

لارنس سابقه ساخت یک فیلم پرفروش از روی یک کتاب پرفروش را دارد و حالا باید به سراغ یک بازی تقریباً عالی برود که برای اکثر گیمرها شغل قابل احترامی است. اگر لارنس بتواند موفقیت خود را با بازی های گرسنگی تکرار کند و از تاریخ غنی BioShock نهایت استفاده را ببرد، می تواند بهترین فیلمی را که تا به حال از یک بازی ویدیویی الهام گرفته شده است بسازد.

داستان فیلم Bioshock چه خواهد بود؟

این فیلم هنوز وارد مراحل پیش تولید نشده است و پس از پایان پروژه های جاری کارگردان و نویسنده Bioshock، مراحل پیش تولید این اثر رسما آغاز می شود. بهتر است بدانید که لارنس در حال حاضر قبل از کسب درآمد The Hunger Games درگیر این پروژه است. اگرچه هنوز برای اظهار نظر در مورد داستان فیلم BioShock کمی زود است، اما می توان داستان بازی های این سری را به دقت پیش بینی کرد.

Bioshock: مجموعه

با توجه به اینکه استفاده مستقیم از داستان بازی می تواند فیلم را برای بسیاری از طرفداران این سری خراب کند، به احتمال زیاد داستان فیلم Bioshock کاملاً جدید خواهد بود. داستانی که حداقل به طور مستقیم در سری بازی های BioShock مورد استفاده قرار نگرفت.

داستان بازی های این مجموعه همیشه در یک دیستوپیا پیشرفت کرده است و شخصیت اصلی باید در داستانی پیچیده با اتفاقات غیرقابل پیش بینی راه خود را ادامه دهد. بنابراین می توانیم از فیلم Bioshock انتظار چنین موضوع داستانی را داشته باشیم. علاوه بر این، مضامین اجتماعی و روانشناختی همیشه در قلب سریال BioShock بوده است و می‌توان انتظار داشت که این مضامین در BioShock نتفلیکس حضور برجسته‌ای داشته باشند.

به هر حال، بهتر است این مقاله را با چند خبر بد برای طرفداران سریال Bioshock به پایان برسانیم! در سال 2008 قرار بود فیلمی بر اساس Bioshock ساخته شود و حتی فیلمنامه آن به طور کامل نوشته شد اما در نهایت ساخت این فیلم منتفی شد. چند سال بعد قرار بود فیلم دیگری بر اساس این بازی ساخته شود اما ساخت این فیلم بدون نگارش فیلمنامه لغو شد. در سال های اخیر سروصدای زیادی از فیلمی بر اساس این بازی شنیده می شود اما این شایعات همیشه تکذیب شده است.

به نظر شما این بار BioShock ساخته می شود یا دوباره لغو می شود؟ نظر خود را با مجله خبری آراددر میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا