تکنولوژی

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ ؛ زارع‌ پور تایید کرد!

عیسی زارع پور در آخرین کامنت خود در فضای مجازی به نوعی فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ مهر تایید و به مردم توصیه کرد کسب و کار خود را به بسترهای محلی منتقل کنند.

در هفته های اخیر محدودیت های شدیدی برای دسترسی به اینترنت بین المللی در ایران اعمال شده و پلتفرم های خارجی اینستاگرام و واتس اپ نیز فیلتر شده اند. البته برخی فیلتر شدن اینستاگرام را به دلیل اظهارات رئیس جمهور دولت سیزدهم موقتی می دانستند اما اظهارات جدید عیسی زارع پور وزیر ارتباطات دولت رئیسی بار دیگر این امکان را فراهم کرد. فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ تشدید شده است

گروه ها آرون

بیشتر بخوانید: فاش شد: پشت پرده تداخل اینترنت چیست؟ [مصاحبه اختصاصی سایت خبری آرادبا حامد بیدی]

فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتس اپ در ایران

وزیر ارتباطات اخیرا در رابطه با محدودیت های نوظهور در فضای مجازی اعلام کرد که در شرایط فعلی و برای مدت نامعلومی فیلترینگ واتس اپ و اینستاگرام ادامه دارد. وی در ادامه سخنان خود به کسب و کارهای اینترنتی فعال در این بسترها توصیه کرد که فعالیت اقتصادی خود را به بسترهای مشابه داخلی منتقل کنند.

وزیر ارتباطات همچنین تاکید کرد: تلاش می کنیم کسب و کار کمترین ضرر را داشته باشد و از این رو ظرفیت لازم برای سکوهای داخلی ما فراهم می کنیم تا مردم در برقراری ارتباط خود با مشکل مواجه نشوند.

قابلیت لینک تماس واتساپ

پس از اظهارات جدید وزیر ارتباطات، بسیاری معتقدند که فیلتر شدن واتس اپ و اینستاگرام دائمی خواهد بود. بیانیه انجمن تجارت الکترونیک ایران این امر منجر به نابودی بیش از 400 هزار بنگاه اقتصادی و مختل شدن مستقیم درآمد یک میلیون نفر و به طور غیر مستقیم درآمد 9 میلیون نفر می شود. این شرایط با اسنپ ​​و دیجی کالا اعتصاب می کنند نیز گنجانده شده است. از دیروز علاوه بر فیلتر واتس اپ و اینستاگرام، فیلتر کردن برخی از بازی های آنلاین محبوب نیز آغاز شد.

همچنین همشهری آنلاین با عنوان «ببینید | آیا فیلتر اینستاگرام و واتس اپ دائمی است؟ | پاسخ مهم وزیر ارتباطات» و انتشار فیلم زیر خاطرنشان کرد:

وزیر ارتباطات درباره شایعه فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ از سوی شورای عالی فضای مجازی گفت: شورای عالی فضای مجازی در این مدت جلسه ای برگزار نکرده است.

ویدیوی منتشر شده در همشهری آنلاین درباره فیلتر شدن مداوم واتس اپ و اینستاگرام را ببینید:

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد فیلتر شدن مداوم اینستاگرام و واتس اپ چیست؟ نظرات خود را با سایت خبری آراددر بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا