تکنولوژی

فوری: قطع اینترنت توسط وزارت ارتباطات تایید شد [ایلان ماسک در حال فعالسازی استارلینک] 1 مهر

در روزهای اخیر و با فضای متشنج در برخی شهرهای بزرگ که با حملات هکری برخی گروه ها همراه بود، نگرانی از قطع شدن اینترنت دوباره بالا گرفته و اکنون امکان قطع اینترنت مورد تایید وزارت ارتباطات.

زارع پور در سخنرانی امروزش امکان قطع اینترنت او به دلیل شرایط امنیتی آن را رد نکرد. وی در این خصوص گفت: با توجه به مسائل امنیتی و برخی بحث هایی که این روزها در کشور وجود دارد، گاهی محدودیت هایی توسط دستگاه های امنیتی قابل تصمیم گیری و اعمال است، اما پهنای باند اینترنت و پهنای باندی را که داریم کاهش نداده ایم. نیازهای کشور را به طور معمول تامین کند.»

گروه ها آرون

بیشتر بخوانید: پشت پرده مشکلات شبکه اینترنت چه چیزی نهفته است؟ [مصاحبه اختصاصی سایت خبری آرادبا حامد بیدی]

احتمال قطع اینترنت افزایش یافته است

دیروز، ایلان ماسک در پاسخ به یکی از توییت های خود گفت که درخواست ارسال تجهیزات اینترنت ماهواره ای به ایران را داشته است. رهایی از تحریم ها و امروز صبح خبری منتشر شد که خزانه داری آمریکا اعلام کرد ارسال تجهیزات اینترنتی ماهواره ای ایران مشمول تحریم نیست

احتمال قطعی اینترنت از سوی وزارت ارتباطات تایید شد [+واکنش وزیر به صحبت‌های ایلان ماسک]

این در حالی است که عیسی زارع پور چندی پیش در گفت و گو با رسانه ها درباره شرایط ارائه اینترنت استارلینک توسط این شرکت به ایران گفت: بر اساس قوانین بین المللی، اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت ماهواره ای باید قوانین اینترنت ایران محترم زارع پور که در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با رسانه ها صحبت کرده بود به اظهارات ماسک و پاسخ خزانه داری آمریکا واکنش نشان داد و گفت:

شورای عالی فضای مجازی برای اپراتورهایی که می خواهند به صورت قانونی سرویس اینترنت ماهواره ای را ارائه کنند، قوانین و مقرراتی وضع کرده است. شرکت هایی که به دنبال مجوز هستند نیز باید این مسائل را در نظر بگیرند. بر اساس قوانین بین المللی، اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت ماهواره ای باید قوانین اینترنت کشورها را رعایت کنند.

وی همچنین اعلام کرد که بعید است استارلینک بتواند به این زودی ها دسترسی به اینترنت ماهواره ای را برای ایرانیان فراهم کند، زیرا سرویس آنها کامل نیست.

به روز رسانی در ساعت 18:00 روز چهارشنبه 30 شهریور 1401: وزیر ارتباطات با رد برخی سخنان نادرست منتشر شده، گفت: در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در حاشیه دولت درباره سرعت اینترنت در روزهای اخیر، تاکید شد که پهنای باند کاهش نیافته است.

در روزهای اخیر محدودیت‌های موقتی در مکان‌ها و زمان‌ها وجود داشت که رفع شده و در حال حاضر شبکه ارتباطی از نظر سرعت و کیفیت ارتباط مشکلی ندارد.

به روز رسانی در جمعه 1 اکتبر 1401: وزیر خارجه آمریکا در توییتی از صدور مجوز عمومی برای دسترسی به ارتباطات دیجیتال خبر داد. ایلان ماسک در پاسخ به این توییت گفت که در حال فعال سازی استارلینک در ایران است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد احتمال قطع شدن اینترنت توسط وزارت ارتباطات چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکراری اشتراک گذاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا