تکنولوژی

فوری: سفر ایلان ماسک به ایران برای تاسیس گیگافکتوری تسلا قطعی شد

سفر ایلان ماسک به ایران برای راه اندازی گیگافکتوری و دفتر تسلا نهایی شد. گفته می شود از مدت ها قبل رایزنی هایی برای این سفر انجام شده است.

ایلان ماسک، میلیاردر معروف و بنیانگذار تسلا، اسپیس ایکس و استارلینک در تازه ترین توئیت خود اعلام کرد که به زودی به ایران سفر خواهد کرد. این کارآفرین آمریکایی هفته گذشته یک کارخانه گیگا جدید تسلا در آلمان ایجاد کرد. سالانه 500 هزار خودروی تسلا در آلمان تولید خواهد شد.

خرید زمین در گلبهار مشهد

ماسک گفت: صحبت‌های پشت صحنه درباره راه‌اندازی دفتر تسلا در ایران مدت‌هاست که مسکوت مانده است. مذاکراتی که به نظر می رسد با رضایت طرفین و تکنوکینگ پایان یافته است، به زودی راهی ایران خواهد شد.

سفر ایلان ماسک به ایران برای راه اندازی کارخانه گیگافکتوری تسلا

ساخت کارخانه تسلا موتورز در ایران یکی از بندهای قرارداد دوجانبه ایلان ماسک و کشورهای ایرانی است. شنیده ها حاکی از آن است که این کارخانه با نام گیگا پاسارگاد در نزدیکی شهر شیراز افتتاح می شود.

گیگافکتوری پاسارگاد به ساخت کارخانه های این شرکت در نوادا، نیویورک، شانگهای، چین و برلین ادامه خواهد داد. پنجمین کارخانه گیگا تسلا در حال حاضر در تگزاس در حال ساخت است و در آنجا مستقر خواهد شد.

ایلان ماسک در جدیدترین توییت خود نوشت:

در طول این سال ها، کار مهندسان ایرانی همیشه من را به وجد آورده است. حال خبر خوب این است که این ششمین گیگا فاکتوری برای آنها خواهد بود. به زودی عازم ایران خواهم شد.

فوری: سفر ایلان ماسک به ایران برای راه اندازی کارخانه گیگافکتوری تسلا تایید شد.

به دلایل نامعلومی، ماسک چند دقیقه بعد توییت خود را حذف کرد. جزئیات بیشتری از سفر ایلان ماسک به ایران منتشر نشده است. اما این سفر برای علاقه مندان بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

به روز رسانی:

ایلان ماسک به ایران نمی آید سیزده بدر! ☘️🌳

خبر سفر ایلان ماسک به ایران دروغ 13 در تحریریه سایت خبری آرادبودیم. اخلاق حکم می کند که از تمام مخاطبانی که به ما اعتماد کردند و این خبر را باور کردند عذرخواهی کنیم. بسیاری از کاربران نیز زیرک تر از این حرفه ای ها بودند و به سرعت ماهیت داستان را درک کردند.

جدا از جنبه سرگرم کننده ماجرا، خبر سفر ایلان ماسک به ایران برای ما در تحریریه سایت خبری آرادنکته دیگری دارد. لطفا کمی به این سوال فکر کنید: چرا باید سفر یک کارآفرین موفق به کشوری دیگر آنقدر عجیب و تامل برانگیز باشد که رسانه های آن کشور تنها به عنوان یک دروغ به آن دست پیدا کنند؟

البته هر آنچه در این خبر خواندید اشتباه نبود. هفته گذشته، ایلان ماسک در واقع به آلمان سفر کرد تا کارخانه Gigafactory را در برلین راه اندازی کند. (منبع)

البته خبری از سفر ایلان ماسک به آلمان نبود. هیچ رسانه آلمانی حضور ماسک در آلمان را یک دستاورد صرف نمی داند. بلکه ارزش خبر در ایجاد گیگافکتوری و تولید سالانه هزاران خودروی تسلا در این کشور بود. اگر حضور یک قهرمان به عنوان یک نقاب برای ما یک دستاورد باشد، قطعاً در جای اشتباهی هستیم. اینطور نیست؟ نظر خود را در نظرات بنویسید!

دروغ اول آوریل در ایران به دروغ 13 معروف است. سنتی که احتمالا امروز بیش از هر زمان دیگری در حال رنگ باختن است. اما در طول سال ها، رسانه ها به عمد اخبار جعلی زیادی را به دلیل دروغ اول آوریل منتشر کردند.

برای مثال، در سال 2003، بی بی سی از قتل بیل گیتس خبر داد. در ایران برای اولین بار ابراهیم نبوی، طنزپرداز تبعیدی، خبر آزادی عبدالله اوجالان (فعال سیاسی چپگرای کرد) را در روزنامه نشاط منتشر کرد. روزنامه شرق نیز در سال 1362 از احتمال سقوط برج میلاد به عنوان دروغ استفاده کرد.

انتهای خبر/

همانند سازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا