تکنولوژی

فناوری شارژ 240 واتی اوپو از فناوری شارژ 200 واتی ویوو کند‌تر است!

انتظار می‌رود فناوری شارژ سریع گوشی‌های هوشمند تا پایان سال 2022 با ظهور شارژرهای جدید از حد فعلی حدود 150 وات فراتر رود. با این حال، طبق گزارش ها، Oppo قصد دارد با استاندارد جدید 240W خود، حداقل روی کاغذ، از همه رقبا پیشی بگیرد. ظاهرا این فناوری در حال حاضر در کارخانه های اوپو در حال آزمایش است. اگرچه ممکن است در مقایسه با راه حل های موجود یا در حال ظهور، هنوز برخی از مسائل حیاتی وجود داشته باشد. در مجله آرادبیشتر درباره این موضوعات صحبت خواهیم کرد.

طراحی iQOO 10 Pro با پشتیبانی از شارژ 200 واتی در پوستر این گوشی تایید شده است.

شارژر Vivo 200W با iQOO 10 Pro به زودی عرضه می شود

گفته می‌شود که ویوو اکنون معیار جدیدی از توان 200 وات در سطح تجاری دارد. این فناوری که در یک گوشی هوشمند جدید آماده عرضه است، ممکن است وجود داشته باشد 28 جولای 1401 این گوشی با نام تجاری iQOO و با سری iQOO 10 عرضه خواهد شد. بنابراین iCo 10 Pro که شایعه شده است به طور بالقوه تبدیل به سریع ترین تلفن هوشمند با شارژر در جهان از این تاریخ خواهد شد.

Oppo که مانند Vivo یکی از زیرمجموعه های تحت پوشش BBK Electronics است، دستگاه های آزمایشی خود را با فناوری شارژ سریع 240 واتی که با نام SuperVOOC 240 W در رویداد MWC 2022 عرضه می شود، به نمایش گذاشت. از این فناوری 240 وات به همراه ادعاهایی برای کاهش زمان شارژ از 0 تا 100 درصد به 9 دقیقه نشان داده شد.

فناوری شارژ سریع 240 واتی Oppo کندتر از فناوری شارژ 200 واتی Vivo است!

مشکل دما، فناوری شارژ 240 واتی Oppo را کندتر از شارژر 200 واتی Vivo می کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط Digital Chat Station، مهندسان Oppo 240W SuperVOOC را آزمایش کرده اند. با این حال، به نظر می رسد که این استاندارد در حال ظهور با یک مانع همیشگی شناخته شده برای این بخش از صنعت مواجه شده است، و آن مانع چیزی جز دمای بالا نیست.

آره منبع این شرکت می‌گوید هنوز در حال مبارزه برای کنترل افزایش گرما در نمونه‌های اولیه 240 واتی SuperVOOC است، تا جایی که حتی نمی‌تواند سریع‌تر از همتای 200 واتی Vivo شارژ شود. بنابراین ممکن است قبل از اینکه بتواند از نظر سرعت شارژ گوشی هوشمند از برادر خود پیشی بگیرد، از نظر مدیریت دما هنوز کارهای زیادی باید انجام دهد.

نظر شما در مورد این خبر عجیب چیست؟ به نظر شما فناوری شارژ سریع تا چه سرعتی مناسب و کاربردی است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا