ساختمان

فعالیت های کمیته سه نفره جهش – مجله آراد

فعالیت های کمیسیون پرش سه گانه

استاندار شیراز در جلسه ستاد اسکان جهاد: کمیسیون جهش مسکن سه نفره در شهر شیراز تشکیل شده و معیار شناسایی و تعیین تکلیف شناسایی زمین پروژه های ملی مسکن در شهر شیراز است.

به گزارش مجله خبری آرادـ لطف الله شیبانی، امروز پنجشنبه 9 اردیبهشت ماه در این جلسه گفت: کمیسیون 3 نفره مسکن شهر شیراز تشکیل شده و این کمیسیون مرجع شناسایی و تعیین تکلیف شناسایی زمین به اجرای ترافیک پروژه های ملی مسکن در شهر شیراز.

اولویت های کمیسیون

استاندار شیراز در خصوص اولویت اصلی این کمیسیون افزود: تعیین تکلیف اراضی شناسایی شده، انتخاب اراضی واقع در محدوده قانونی شهرها و مناطق دور افتاده، بهره برداری از اراضی مرغوب با زیرساخت های لازم، کاربری اراضی ملی و متروکه. اموال دولتی و عمومی بدون مشکل فنی و قانونی از اولویت های اصلی این کمیسیون است.

همچنین اولویت واگذاری زمین 500 هکتاری غرب صدرا توسط شرکت عمران صدرا و تفاهم نامه سه جانبه ساخت 3000 واحد مسکونی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) باشد.

مسئولیت مهم کمیسیون

وی افزود: کمیته جهش مسکن شیراز، پیش بینی و اجرای فضاهای مذهبی، خدماتی، آموزشی، ورزشی و تفریحی مناسب در طراحی پروژه های نهضت ملی مسکن، شناسایی و اجرای مکان مناسب در مجاورت شهرک صنعتی شیراز و ویژه منطقه اقتصادی تامین مسکن کارکنان واجد شرایط در این شهر و منطقه در دستور کار قرار دارد.

تفاهم نامه با آجا

شیبانی خواستار تفاهم نامه بین فرماندهی آجا در فارس و قطعه 700 هکتاری کمیل آباد شد و گفت: بانک اطلاعاتی از اراضی دولتی، عمومی، ملی و تعاونی در شهرهای شیراز، صدرا، داریان و زنیان نیز تهیه شود. . .

وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی فارس موظف است فهرست اراضی را در سامانه «ساده» وزارت دارایی و امور اقتصادی و سامانه «هدنگار» خدمات ثبتی و ثبت اسناد املاک و مستغلات تهیه کند. شیراز و شهرداری شیراز باید فهرستی از زمین های شیراز ارائه کنند. وی تصریح کرد:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا