ساختمان

فریب قیمت‌‌‌های پرت مسکن را نخورید! – مجله آراد

به گزارش مجله خبری آرادبه نقل از دنیای اقتصاد : بازار فروش آپارتمان های مسکونی تهران در روزهای اخیر با افزایش قیمت های عرضه شده مواجه شده است. این موضوعی است که خریداران ملک باید از آن آگاه باشند و با واکنش هوشمندانه می توانند از ضررهای احتمالی ناشی از معامله با قیمت های غیر واقعی جلوگیری کنند.

فریب قیمت‌‌‌های پرت مسکن را نخورید! - مجله آراد

به گزارش مجله خبری آرادبه نقل از «دنیای اقتصاد»، پس از افزایش حجم معاملات ملکی در دو ماه گذشته که به دلیل افزایش تقاضا با رشد چند درصدی قیمت همراه بود، برخی از فروشندگان و دلالان این تصور را دارند که بازار املاک و مستغلات از دوران ثبات خود بازگشته است و در آستانه ورود به فاز جدیدی از جهش قیمتی است، در تیرماه به صورت غیرمنطقی قیمت های پیشنهادی را به یکباره افزایش دادند و گاه بسیار بیشتر از میانگین قیمت ملک در سال. همان محله البته یک عامل فرعی دیگر هم برای افزایش شدید قیمت ها وجود داشت و آن ورود به فصل تابستان بود. در این فصل، زمانی که حجم معاملات املاک و مستغلات معمولاً به دلیل اصرار خریداران برای معامله در تابستان و حرکت قبل از شروع فصل مدارس افزایش می‌یابد، قیمت‌ها می‌توانند به دلیل نسبت تقاضا و عرضه بازار، حتی در حالت ثابت، اندکی نوسان داشته باشند.

اما بررسی های میدانی نشان می دهد که آنچه در دو سه هفته اخیر رخ داده است، بیش از اتفاق مورد انتظار است، یعنی. نوسانات تدریجی قیمت مسکن قیمت پیشنهادی فروش در برخی فایل‌های موجود اعم از نوساز، میان‌سال و قدیمی گاهی با افزایش بیش از 10 درصدی نسبت به میانگین قیمت در همان منطقه مواجه بوده است. بنابراین با آگاهی نسبی از وضعیت بازار مسکن، می توان تشخیص داد که کدام قیمت های آگهی شده در نگاه اول «پرت» هستند. اما در این بین، گروهی از خریداران مسکن که به تازگی وارد بازار شده اند و هنوز از میانگین قیمت اطلاعی ندارند، در صورت مواجهه با قیمت های درخواستی غیرعادی می توانند از آنها به عنوان مبنایی برای ارزیابی ارزش سایر املاک در منطقه مورد نظر خود استفاده کنند. . همچنین ممکن است برخی از خریداران مسکن که قبلاً به محله‌های دیگر مراجعه کرده‌اند، با علم به اینکه میانگین قیمت‌ها در آن محله خارج از بودجه‌شان است، بدون اطلاع از بازار مسکن در این مناطق، به فهرست‌های ارزان‌تر در محله‌های دیگر مراجعه کنند. برای این افراد گرانی‌ها یک «تله» محسوب می‌شود و ممکن است با توجه به تطابق قیمت با بودجه خود، آنطور که باید به بررسی مناسب بودن قیمت پیشنهادی این فایل‌ها نپردازند.

بنابراین، در بازاری که تقریباً از هر سه آپارتمان یک آپارتمان با قیمت غیرواقعی برای فروش عرضه می‌شود، تحقیقات دقیق در مورد کشف قیمت برای خریداران اهمیت دوچندان دارد. در جدول، تعدادی از آپارتمان‌ها که طبق سیستم‌های ارزیابی هوشمند و موتورهای جستجوی ملک، قیمت آنها بالاتر از میانگین قیمت برای همان منطقه برآورد شده است، آنها را با رنگ «قرمز» متمایز می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا