خودرو

عملکرد و ساختار فیلتر روغن موتور خودرو

روغن موتور در هنگام روغن کاری و عبور از قسمت های مختلف موتور کثیف می شود. این آلاینده ها به طرق مختلف وارد موتور خودرو می شوند.

بیشتر این آلودگی ناشی از مواد انفجاری بالای پیستون، کثیفی هایی است که از فیلتر هوا عبور کرده و وارد موتور شده، پوسیدگی و زنگ زدگی در مسیر روغن کاری موتور و ذرات و براده های ناشی از قطعات سایش داخل پیستون است. موتور و کیفیت پایین قطعات موتور. کثیفی و ذرات ریز در فشار بالای کارکرد موتور مانند تراشه های الماس باعث ایجاد خط و خش در قسمت های مختلف موتور می شود که به مرور زمان به خراش های بزرگ و مخرب تبدیل می شود و عملکرد موتور خودرو را مختل می کند.

ناخالصی ها و ذرات موجود در روغن موتور باید توسط فیلتر روغن جدا شوند. فیلتر باید دائماً در چرخه روغن کاری باشد و کل جریان روغن موتور را عبور دهد تا در عملکرد خودرو تداخلی ایجاد نشود.

دستگاه و عملکرد فیلتر روغن موتور خودرو

انواع فیلتر روغن، انواع فیلتر خودرو، بهترین فیلتر روغن، تصفیه روغن سوخته، هزینه فیلتر روغن، تعویض فیلتر روغن پراید، تعویض فیلتر روغن پژو 405، نکات فنی خودرو، آموزش تعمیرات خودرو

قسمت های اصلی فیلتر روغن در تصویر بالا مشخص و توضیح داده شده است. به جرات می توان گفت که مهمترین قسمت فیلتر روغن، کاغذ فیلتر روغن موتور است. اکثر فیلترهای ارزان قیمت از کاغذ و مقوا ساخته شده اند و معمولاً توانایی جذب ذرات 40 میکرون و بزرگتر را دارند.
فیلترهای پیشرفته و بهتر از ترکیب کاغذ و الیاف سلولزی یا کاغذ و الیاف سلولزی و فایبرگلاس ساخته می شوند. این فیلترها قادر به جذب ذرات با سایز 5 تا 10 میکرون هستند. این فیلتر معمولا سطح تماس بیشتری دارد که باعث افزایش ظرفیت فیلتر می شود. همه فیلترهای خوب در حال حاضر سعی می کنند ذرات 7-10 میکرون را جذب کنند. هزینه یک فیلتر با کیفیت معمولاً سه برابر فیلترهای کاغذی معمولی است.

عملکرد و ساختار فیلتر روغن موتور خودرو

جریان روغن آلوده از سوراخ های بالایی وارد فیلتر روغن می شود و پس از عبور از شیر اطمینان (واشر جلوگیری از برگشت روغن) وارد قسمت اصلی فیلتر می شود. روغن موتور با عبور از فیلتر تصفیه شده و از سوراخ های زیادی که در توری فلزی تعبیه شده وارد سیلندر میانی می شود. روغن موتور انباشته شده در این بخش تحت فشار خروجی روغن موتور به سمت موتور خودرو حرکت می کند. به مرور زمان با کارکرد خودرو، سوراخ های عبور روغن فیلتر مسدود می شود و با افزایش فشار، سوپاپ اطمینان فعال می شود و روغن از مسیر دیگری که فیلتر نشده است عبور می کند و موتور را از آسیب محافظت می کند. اما همین روغن تصفیه نشده به مرور زمان به موتور خودرو آسیب جدی وارد می کند.
پس از مدت کوتاهی اکثر فیلترهای تقلبی روغن را از فیلتر عبور نمی دهند و روغن مستقیماً از شیر تخلیه حرکت می کند. فیلتر تقلبی روغن با کیفیت را به دلیل عدم تصفیه در کمترین زمان آلوده می کند. همچنین به دلیل ظرفیت بالاتر، فیلترهای جدید برای استفاده با روغن های مصنوعی مناسب هستند، زیرا روغن های مصنوعی می توانند موتور را برای مدت طولانی تری (حدود 15000 کیلومتر) روغن کاری کنند، در حالی که فیلترهای کاغذی می توانند تا 6000 کیلومتر دوام بیاورند. .

تعویض فیلتر روغن

تشخیص روغن کاری خودرو، هزینه تعمیر روغن کاری، هزینه تعمیر روغن کاری خودرو، آموزش مکانیک به زبان ساده، آموزش مکانیک و برق خودرو، مجله خودرو کارستان، علت روانکاری، روغن کاری سمند، روغن کاری از کشور شاگرد روغن گیری کارتل پراید دلایل کاسه روغن زدن موتور

تعویض به موقع روغن موتور و فیلتر صحیح نقش مهمی در نگهداری موتور خودرو دارد. روغن کاری موتور خودرو نقش بسیار مهمی در طول عمر و عملکرد بهینه موتور خودرو دارد. معمولا فیلتر روغن با وجود قیمت پایین جدی گرفته نمی شود و این بی دقتی چندین برابر هزینه تعویض فیلتر روغن مناسب را برای کاربر به همراه خواهد داشت.
تعویض فیلتر روغن به شرایط کارکرد روغن موتور و نوع فیلتر روغن بستگی دارد. اکثر تولید کنندگان روغن موتور و فیلتر روغن تعویض فیلتر را پس از هر بار تعویض روغن موتور ضروری می دانند. توجه به شرایط کار موتور خودرو و کیفیت روغن موتور و فیلتر هنگام تعیین زمان مناسب برای تعویض فیلتر روغن ضروری است. اگر به طور منظم در شرایط سخت تر رانندگی می کنید و خودروی شما در ترافیک یا در شرایط حمل بارهای سنگین و رانندگی در هوای گرم و محیط غبارآلود است، تعویض روغن و فیلتر روغن ضروری تر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا