فیلم و موزیک

عمران خان برکناری ؛ علت برکناری عمران خان نخست وزیر پاکستان چیست ؟

عمران خان اخراج شد وزیر کابینه در بیانیه ای که پس از انحلال مجلس ملی پاکستان منتشر کرد، اعلام کرد که عمران خان رسما از سمت نخست وزیری برکنار شده است.

سفیر سابق کشورمان در پاکستان در تحلیل اخیر وقایع پاکستان با توجه به سه چالش بزرگ گفت: آمریکا خواستار برکناری عمران خان است و تهدید کرد که در غیر این صورت راه واشنگتن از اسلام آباد جدا خواهد شد. اخبار خوب را ادامه دهید برکناری نخست وزیر پاکستان با مجله خبری آرادهمراه باشید.

عمران خان اخراج شد

دلیل برکناری عمران خان نخست وزیر پاکستان چیست؟

عمران خان اخراج شد
برکناری نخست وزیر پاکستان، آزادی عمران خان

عمران خان اخراج شد

با این حال، عمران خان تا 15 روز آینده تا تعیین نخست وزیر موقت در سمت خود باقی خواهد ماند. در بیانیه دولت پاکستان آمده است: به دنبال انحلال پارلمان پاکستان توسط رئیس جمهور، آقای عمران خان از سمت نخست وزیری پاکستان استعفا داد. رئیس جمهور پاکستان روز گذشته به درخواست نخست وزیر، پارلمان را منحل کرد و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در 90 روز آینده شد.

بیشتر بخوانید:

پاکستان در روزهای اخیر صحنه تنش های داخلی و فشارهای خارجی برای سرنگونی دولت بوده است. نخست وزیر پاکستان گفت که اقدام برای سرنگونی وی یک توطئه خارجی است. دیروز مجلس استدلال عمران خان را رد کرد و از رای عدم اعتماد به وی خودداری کرد.

بیشتر بخوانید:

از شرکت شما تا انتهای مقاله عمران خان اخراج شد ما سپاسگزاریم. فراموش نکنید که نظرات خود را در مورد این مقاله به اشتراک بگذارید. شما می توانید نویسنده مهمان سایت باشید شکل علاوه بر به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مقالات، نظرات و محتوای خود، عضو شوید. برای خواندن پیوند متصل تماس بگیرید میهمان نویسی کلیک.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا