خودرو

علت صدای ویز از پمپ بنزین چیست ؟

صدای سوت پمپ بنزین چیست و دلیل زوزه کشیدن پمپ بنزین سمند و پژو 405 چیست؟

قطعا یکی از دغدغه های رانندگان خودروهای داخلی مانند پژو 405، سمند و پژو پارس صدای غیرعادی زیر باک است و به دنبال علت زوزه کشیدن در پمپ بنزین سمند هستند.

این صدای غیرعادی است که حتی برخی برای خلاص شدن از آن به صدای رادیو ماشین متوسل می شوند اما به جرات می توانم بگویم که این صدا هیچ تاثیری در عملکرد پمپ بنزین ماشین ندارد و باید با آن مقابله کنید. به نوعی به نظر می رسد

فقط باید از ایران خودرو پرسید که چرا با وجود مزیت های فراوان پمپ بنزین در داخل باک، آن را بیرون باک قرار داده تا سر و صدای آن به خصوص در تابستان و هوای گرم راننده و سرنشینان را آزار دهد؟

    نحوه تعویض پمپ بنزین پراید نحوه تعویض پمپ بنزین پراید انواع پمپ بنزین خودرو پراید پمپ بنزین پراید قیمت تعویض پمپ بنزین ال 90 قطعات پمپ بنزین چیست؟
پمپ بنزین

انواع پمپ بنزین در خودروهای خانگی و اهمیت آنها در زوزه پمپ بنزین سمند

در اینجا چند نکته کاربردی برای نگهداری خودرو وجود دارد که ارزش دانستن آنها را دارد

این پمپ که در داخل مخزن قرار دارد با مکش بنزین آن را به انژکتورها می فرستد و چون در بنزین غوطه ور است دیگر گرم نمی شود و در نتیجه صدا تولید نمی کند و چون اکسیژن دریافت نمی کند. خطر کلی انفجار و آتش سوزی وجود نخواهد داشت و همیشه بهتر است بیش از نیمی از سطح بنزین در باک باشد تا در معرض هوا قرار نگیرد.

پمپ بنزین خارجی:

نوع اول مربوط به خودروهای کاربراتوری است که حرکت خود را از میل بادامک موتور گرفته و در نتیجه بنزین را می مکند که مشکلات خود را دارد که در دسترس ترین نمونه آن وانت ملی نیسان سایپا است.

نوع دوم برقی است که بیشتر در مدل های دهه نود یافت می شود که پمپ با آهنربا به عقب و جلو حرکت می کند و در نتیجه بنزین را می مکد.

نوع سوم این پمپ بنزین که فن دار است در محصولات ایران خودرو مانند سمند، پژو 405 و پژو پارس استفاده می شود که صدای زیادی تولید می کند که گرمای هوا را افزایش می دهد و به دلیل فن دار بودن سر و صدای زیادی وجود دارد

برای این پمپ ها سطح بنزین باید بالاتر از سطح پمپ باشد و در عین حال با داشتن سوپاپ از برگشت سوخت جلوگیری می کند تا فشار در سیستم برای لحظه ای پس از خاموش شدن ثابت بماند و مانع از تشکیل حباب های بخار . .

    نحوه تعویض پمپ بنزین پراید نحوه تعویض پمپ بنزین پراید انواع پمپ بنزین خودرو پراید پمپ بنزین پراید قیمت تعویض پمپ بنزین ال 90 قطعات پمپ بنزین چیست؟
سیستم سوخت در ماشین های تزریق

در اینجا چند پیشنهاد برای حفظ سلامتی و پیشگیری از سمند و پژو پارس آورده شده است.

سعی کنید باک را خالی نکنید زیرا منجر به تشکیل بخار آب و در نتیجه اضافه شدن آب به بنزین می شود که باعث آسیب جدی به سیستم سوخت می شود.

سعی کنید فیلتر بنزین را حداقل هر 10000 کیلومتر و از برندهای معتبر تعویض کنید تا دچار خرابی پمپ بنزین و تعویض گران قیمت آن نشوید.

اگر در مناطق گرمسیری هستید، درپوش پمپ بنزین را بردارید و برای جلوگیری از ورود رطوبت در فصل بارندگی، آن را نصب کنید، البته این پوشش نیز برای جلوگیری از ضربه های احتمالی است.

علت صدای زوزه پمپ بنزین سمند علت قطع صدای زوزه در پمپ بنزین کاهش صدای زوزه در پمپ بنزین

جدیدترین توصیه برای جلوگیری از سرگیجه در پمپ بنزین سمند

سعی کنید همیشه آمپلی فایر گاز را نصف نکنید تا صدای بیشتری از پمپ بنزین نبینید.

چند سوال متداول

صدای سوت پمپ بنزین سمند یعنی خرابه؟ قطعا این صدا ناشی از آسیب نیست و دلایل دیگری نیز دارد.

آیا تعویض فیلتر گاز می تواند صدای پمپ بنزین را کاهش دهد؟ بله، تعویض فیلتر روغن می تواند کمک کننده باشد.

ساده ترین پیشنهاد برای جلوگیری از پمپ بنزین چیست؟ سعی کنید هرگز باک بنزین خود را خالی نکنید.

سارستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا