خودرو

علائم تسمه دینام خراب چیست؟

تسمه دینام یکی از مهم ترین مواد مصرفی در خودرو است که در صورت شکسته شدن باعث بروز مشکل می شود.

آرادتسمه دینام این تسمه که به تسمه های تهویه مطبوع و تسمه های هیدرولیک نیز معروف است، مجموعه ای از تسمه های منفرد، صلب و صلب است که سیستم های تهویه مطبوع، دینام ( دینام) و سیستم های فرمان هیدرولیک باید از آن ها کار کنند و نیروی مورد نیاز خود را از این تسمه دریافت کنند. فراهم کند.

درس 405 تعویض تسمه دینام آموزش تعویض تسمه دینام L90 درس تعویض تسمه دینام درس پراید تعویض تسمه دینام درس 405 پارگی تسمه دینام چیست بررسی تسمه دینام بررسی خرابی تسمه دینام در تسمه دینام لامپ فنی پژو 207 به لامپ فنی باتری لامپ پژو 207 می چسبد باتری کارچان پراید شامل آموزش برق من آموزش تعمیر خودرو

در برخی خودروها حتی پمپ آب متعلق به سیستم خنک کننده درایو نیروی خود را از تسمه دینام می گیرد. بنابراین تسمه دینام جزء حیاتی و مهم خودرو است. هنگامی که درایو درگیر است، تسمه دینام توسط میل لنگ می چرخد ​​که این چرخش را نیز به قطعات مورد نیاز منتقل می کند. بدون تسمه دینام یا در صورت آسیب دیدن، حتی ممکن است موتور خودرو کار نکند.

به عنوان یک قانون کلی، تسمه دینام معمولاً بیش از 5 سال یا 80000 کیلومتر دوام نمی آورد و باید تعویض شود. در برخی خودروها، تسمه دینام می تواند تا 120000 کیلومتر به آرامی کار کند. اما برای اطلاع از زمان دقیق شیفت باید به دفترچه راهنمای هر خودرو مراجعه کنید. تسمه دینام به مرور زمان در اثر فشار و حرارت زیاد کارایی خود را از دست می دهد و مستعد پارگی می شود. اگر مشکوک هستید که تسمه دینام خودرو شما مشکل دارد، باید به دنبال علائم زیر در خودرو خود باشید.

1 توییت از جلوی ماشین

درایو تسمه

اگر صدای جیر جیر از جلوی خودرو شنیده شد، احتمالاً زمان تعویض تسمه دینام فرا رسیده است. این صدا در اثر سایش قرقره تسمه ایجاد می شود. تنها راه رفع این صدا این است که خودرو را به مکانیک نشان دهید تا خودرو را عیب یابی کند و در صورت لزوم تسمه را تعویض کند.

2. آسیب هیدرولیک به فرمان و تهویه مطبوع خودرو

درایو تسمه

از آنجایی که تسمه دینام نیروی مورد نیاز کمپرسور تهویه مطبوع و پمپ هیدرولیک فرمان را تامین می کند، پارگی به این سیستم ها آسیب می رساند. شکستگی تسمه دینام با سفت شدن فرمان و کار نکردن کولر قابل تشخیص است. لازم به ذکر است که اگر سیستم فرمان هیدرولیک آسیب ببیند، فرمان بسیار سفت شده و رانندگی خودرو بسیار سخت می شود که از نظر ایمنی بسیار خطرناک خواهد بود. به همین دلیل است که همیشه ارزش دارد که تسمه دینام را به موقع تعمیر کنید.

3. دمای موتور را افزایش دهید

درس 405 تعویض تسمه دینام آموزش تعویض تسمه دینام L90 درس تعویض تسمه دینام درس پراید تعویض تسمه دینام درس 405 پارگی تسمه دینام چیست بررسی تسمه دینام بررسی خرابی تسمه دینام در تسمه دینام لامپ فنی پژو 207 به لامپ فنی باتری لامپ پژو 207 می چسبد باتری کارچان پراید شامل آموزش برق من آموزش تعمیر خودرو

مقالات مرتبط:

  • تسمه تایم چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید
  • راهنمای جامع مراقبت از خودرو

اگر پمپ آب نیز از تسمه دینام در خودرو بچرخد، تسمه پمپ آب در هنگام شکستن آسیب می بیند. این باعث افزایش دمای موتور می شود. اگر راننده متوجه افزایش غیرعادی دمای موتور شود، باید سریعاً تسمه دینام را بررسی کند و سپس خودرو را به مکانیک نشان دهد. استفاده از خودرو در حالی که موتور بیش از حد گرم می شود می تواند آسیب جدی وارد کند و تعمیرات می تواند بسیار گران تمام شود.

4. مشاهده ترک و پارگی کمربند

بهترین راه برای بررسی تسمه این است که به سطح آن نگاه کنید. بند باید به صورت بصری از نظر ترک، پارگی یا اصلاح بررسی شود. اگر چیز غیرعادی روی سطح تسمه مشاهده شد، تسمه باید تعویض شود. اگر هر یک از علائم بالا را در خودروی خود مشاهده کردید، بهتر است سریعا به مکانیک مراجعه کنید تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا