فیلم و موزیک

عرضه رسمی آنریل انجین 5 با دو بازی آزمایشی

پس از عرضه آزمایشی Unreal Engine 5 در سال گذشته، Epic Games سرانجام موتور گرافیکی کامل خود را در اختیار توسعه دهندگان بازی های ویدیویی قرار داد.

اپیک گیمز که در می 2021 نسخه دمو UE5 را برای استودیوهای بازی سازی به صورت رسمی منتشر کرد، اکنون نسخه کامل فناوری بازی سازی خود را به صورت رسمی منتشر کرده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های Unreal Engine 5، فناوری نورهای رشته‌ای پویا به نام سیستم پردازش مجازی Lumen و Nanite است. نقل شده. نقشه های سایه مجازی و فناوری ارتقاء کیفیت وضوح فوق العاده موقت یکی دیگر از ویژگی های Unreal Engine 5 این است.

اپیک گیمز با جدیدترین فناوری بازی خود، دو نمونه اولیه بازی به نام‌های Lyra Starter Game و City Sample را منتشر کرده است. این ویدئو که ممکن است در کانال رسمی Unreal Engine یوتیوب موجود باشد، اولین پروژه های آزمایشی UE5 را نشان می دهد.

اپیک گیمز در بیانیه ای اعلام کرد: «Lyra Starter Game یک پروژه نمونه اولیه با تمرکز بر گیم پلی است که علاوه بر تأثیرگذاری بر توسعه موتور UE5، می تواند یک نقطه شروع عالی برای بازی های جدید باشد. توسعه دهندگان می توانند از این مثال به عنوان یک منبع یادگیری عالی استفاده کنند. ما قصد داریم به ساخت این پروژه زنده ادامه دهیم و از ویژگی های دیگری که در آینده در دسترس خواهند بود استفاده کنیم تا آخرین نتایج عملکرد خود را به بهترین شکل نشان دهیم.”

نمایی از تست شهر گرفته شده در Unreal Engine 5

City Sample یکی دیگر از پروژه های آزمایشی است که برای دانلود رایگان ارائه شده است و نحوه ساخت نمای گرافیکی شهر را در The Matrix Awakens: An Unreal Engine Experience نشان می دهد. حماسه افزود: پروژه که شامل شهری پر از ساختمان های مختلف و جزئیاتی مانند ماشین ها و شخصیت ها می شود MetaHuman به خوبی نشان می دهد که چگونه سیستم ارتقاء Unreal Engine 5 را دریافت کردیم ما این تجربه را ایجاد کردیم.

محتوای این پروژه علاوه بر نمونه کامل، در بسته های مجزا نیز موجود است تا به عنوان مثال فقط ماشین های او را دانلود کنید. سه بسته محتوای آماده دیگر ساخته شده توسط توسعه دهندگان مستقل نیز برای دانلود در دسترس هستند.» Epic Games در ادامه توضیح داد که سازندگان محتوا به انتشار صدها بسته رایگان و مقرون به صرفه UE5 در Unreal Marketplace ادامه خواهند داد.

ویدیوی ارائه Unreal Engine 5 را تماشا کنید

Epic Games و CD Project اخیراً یک قرارداد مشارکت استراتژیک 15 ساله امضا کردند. استودیو لهستانی که بازی هایی مانند Witcher 3 و Cyberpunk 2077 را توسعه داده است، با Fortnite همکاری می کند تا Unreal Engine 5 را برای ساخت بازی های در سطح جهانی آماده کند. طبق اخبار رسمی در مورد بازی، می دانیم که Witcher جدید با Unreal Engine 5 و سی دی با پروژه توسعه آن توسط REDengine ساخته خواهد شد. استفاده نخواهد شد؛ موتور خود این شرکت برای ساختن سه جادوگر و بازی Cyberpunk 2077 استفاده شد.

از طرفی استودیو Crystal Dynamics تایید کرده است که بازی جدید Tomb Raider با موتور Unreal Engine 5 ساخته خواهد شد. می توانید نظرات خود را در این مورد با آراد نیوز و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا